Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel szeretnék mondani, felmond...

Fel szeretnék mondani, felmondasi idő alatt,hogyan?

Figyelt kérdés

Gyorsétteremben dolgozom NEM diákmunkásként vettek fel. Nem tudom mi a menete. Azt olvastam erdemes írásba adni a felmondónyilatkozatot, de eleve kinek adjam oda? A közvetlen főnöknek? Vagy menjek be a központba, oda ahol aláiratták velem a belépöszerződést is? Esetleg valaki mondott már fel a BurgerKingnél?

Illetve nem ertem ezt a munkanelküli segély dolgot sem, vagy munkakereső támogatást. Egy csomó olyan papírt kérnek a folyósitáshoz, amit sokáig tart kiadnia a mjnkahelynek, nem?



2022. aug. 25. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Azt, hogy hogyan kell ott felmondani nem tudom.

Viszont ha felmondasz akkor kiküldenek majd egy papírt postán. Abba benne lesz, hogy felmondtál meg stb. Onnantól magadnak kell fizetni az egészségügyis cuccot havonta. Ezekkel a papírokkal eltudsz menni a munkaügyi osztályra ahol kérhetsz munkanélküli segélyt. Ezt persze csak ha egy bizonyos ideig dolgoztál ott. Ha nem érted el akkor nem kapsz. Na majd akkor kapsz egy halom papírt. Lehet a navhoz is elkell menned ha odaküldenek a munkaügyi osztályról. Ha bejelentve dolgoztál akkorannak nyoma van szóval megtudják nézni a rendszerben.

Bocsi csak ennyit tudok most hírtelen. Mindenesetre a munkaügyi osztályra menj be és ott érdeklődj. Elmondják mivan meg, hogy kell ha nem tudod.

2022. aug. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a közvetlen főnökodnek szólj, majd irány a központ, ahol megmondjak hogy be kell e menned a kilepő papírokért v kipostazzak. Érdemesnek érdemes írásban felmondani, szerintem kérj egy emailcímet.
2022. aug. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
5 nap elvileg amíg megkapod a kilepőket utana mehetsz a munkaugyibe.
2022. aug. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Dehogy kell fizetni 45 napig él a tb. Addig meg kiadják a papírjait. Viszont ha megkapod a kilepőket menj be a munkaugyibe, ne húzd az időt annál elobb fognak folyósítani.
2022. aug. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
1. Valameddig jár a tb, azt hiszem 3 hónapig mindenképpen.
2022. aug. 25. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Leírtam 45 napig.
2022. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!