Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi lesz a sorsom?

Szerintetek mi lesz a sorsom?

Figyelt kérdés

2,5 éve költöztem ki Ausztriába.

Megjártam ebben a 2,5 évben a mekit, éttermeket ahol mosogattam de soha nem akartam ilyen munkákat végezni és mivel angolul beszélek viszonylag jól ezért elkezdtem junior beszerzőként dolgozni egy nagy cégnél.

Sajnos mivel nem volt önbizalmam ezért nem működött az a munkahely. Leraktam a B2-es német nyelvvizsgát is és jelentkeztem egy másik céghez ugyanígy junior beszerzőnek ahol már csak németül beszéltem.

Na hát ez betett az önbizalmamnak méginkább.

Nagyon bezárkóztam ezért inkább felmondtam,hogy ne érjen több csalódás.

Most 3 hónapja ismét dolgozom egy irodában de teljesen más területen.

Viszont ezt sem csináltam még soha az életben és itt már csak németül dolgozom. Egy szót sem beszélhetek angolul.

Annyira szorongok mert kezd megint előjönni a kisebbségi komplexusom mert egy óvodásnak érzem magam sokszor mikor nem értem mit mondanak.

Rengeteg szót nem ismerek még hiába tettem le itt kint a kinti ÖSD nyelvvizsgát..mégis úgy érzem,hogy terhükre vagyok.

Amúgy mindenhol ezt érzem. Úgy érzem,hogy levegőt sem szabad vennem soha.

Megint attól félek,hogy ez a munkahely sem fog bejönni..nem akarok többet munkanélküli lenni itt kint.

A főnököm nagyon látja rajtam a zárkózottságot és mindig bíztat és hisz bennem. Azt mondja,hogy nagyon intelligensnek tart engem és nekem is jobban kellene bíznom magamban de mégsem megy. Félek elunja ezt az egészet,hogy bíztat mindig én pedig nem hiszek magamban.

Tényleg akárhány hibát vétek soha nem mérges rám. Kicsit azt érzem mintha a lányaként óvna folyamatosan mindentől és úgy fogná a kezem itt kint mivel tudja,hogy teljesen egyedül vagyok. Nincs sem rokonom sem ismerősöm itt kint.

A jövő héttől teljesen egyedül és önállóan kell dolgoznom és ettől is félek.

Szerintetek mégis mit csináljak,hogy több legyen az önbizalmam?

A kollégáimhoz sem merek odamenni mert kérdeznek valamit dialektben én meg csak állok ott vakon és megint azt érzem,hogy buta vagyok.


26/L


2022. nov. 23. 15:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Az a furcsa egyébként,hogy a múltkor kaptam egy e-mail-t a munkával kapcsolatban egy cégtől és láttam,hogy magyar volt az ügyintéző.

Olyan csúnya grammatikai hibákat vétett a levélben,hogy el sem hittem,hogy ő egy viszonylag magas pozícióban dolgozik itt kint.

Én folyamatosan szorongok a névelőkön meg a ragozáson más pedig nem és mégis sikeres.

Hogyan tudom ezt gyökeresen kiírtani magamból? Ezt a szorongást…

2022. nov. 23. 15:58
 2/12 anonim ***** válasza:
14%

A főnököd meg akar dugni.

amúgy keress egy pszichológust, mert így csak tönkreteszed magadat és az életedet.

2022. nov. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A főnökön egy majdnem nyugdíjas ember és végtelenül okos és intelligens.

Nem megakar dugni…hanem látja rajtam mennyire szenvedek itt mert pont a saját életemet teszem tönkre.

Azon kívül van más tanácsod mint,hogy pszichológushoz járjak?

Jártam és semmit nem javított…magamhoz is beszélhetnék ennyi erővel.

2022. nov. 23. 16:16
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
Az nem opció hogy Magyarországon dolgozz, magyar emberek között, ahol esetleg használhatod az angolt, ha kérik? Ha neked ennyi szorongást okoz a külföldi élet, akkor jobb lenne ha itthon dolgoznál, mert az egészséged is rámehet erre.
2022. nov. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Hát így,hogy forintban átszámolva több mint egymilliót keresek havonta nem szívesen mennék haza úgy,hogy nagyon nagy szerencsével ugyanannyit fizetek albérletre mint amennyit otthon fizetnék.

Inkább megoldanám ezt a problémát csak nem tudom hogyan.

Otthon is zárkózott voltam mindig.

Ide elmenekültem és hoztam magammal a problémákat ahelyett,hogy megoldottam volna.

2022. nov. 23. 16:30
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Menj vissza az angol céghez
2022. nov. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék mert ugyanazt csináltam amit itt…

Nem értitek.

Magammal van bajom. Saját magamat teszem tönkre meg az életemet és nem tudom,hogy ebből hogyan mozduljak ki.

2022. nov. 23. 17:10
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Tanulj meg németul anyanyelvi szinten vagy menj pszichologushoz
2022. nov. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%
26 évesen nem lány vagy, hanem nő. Itt az ideje elfelejteni a mit gondolnak mások rólam dolgot. Tanulj, fejleszd a tudásod az segít a magabiztosságban. Plusz ne mások nyelvtani hibáit nézd, ritka bu..ó, magyar szokás.
2022. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem mások nyelvtani hibáit nézem de elnézést,hogy észrevettem.

Nem írtam,hogy lány vagyok hanem úgy tekint rám.

Pont

2022. nov. 23. 18:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!