Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kifog termelni a tömeges...

Kifog termelni a tömeges távmunka mentális, lelkibetegek tömegét?

Figyelt kérdés

A téma "munkahely" de lehetne mentális egészség vagy magány.


Sok helyen látom, hogy adják el az irodákat, építik le őket, mert olyan jól bejött a távmunka, hogy nem kell ennyi iroda.

És a sok ember önként és boldogan ugrik ebbe bele. De szerintem ez hosszútávon még nagyon meg fogja bosszulni magát, az ember szinte örökké otthon van, nemis tud szóba állno senkivel.


2022. nov. 24. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerencsére nálad okosabb, tájékozottabb és nagyobb rálátással bíró emberek döntenek az ilyen kérdésekben.
2022. nov. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Nem hiszem. Jobb a távmunka, mint amikor 8 órát kell bent lenni egy 3 órás munka kedvéért, mert irányításmániás a főnök és az a hobbija, hogy baszogat. Akinek kell közösség keressen magának, nehogy már a munkahelyen múljon a szocializáció.
2022. nov. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Az emberek választhatnak, akinek nem jön be távmunka, az keres mást. Amúgy ezer más helyen lehet társságba menni (család, barátok, egyház, hobbi stb)
2022. nov. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%

Én örülök, hogy nem kell bejárnom. Egyrészt nagyon kevés munka van jelenleg, de az irodában nem ildomos fetrengeni meg filmezni munkaidőben...

.. másrészt meg a héten így is épp eleget járok el, gyakorlatilag minden napra van egy kimenés tervben, szóval nem lesz szociális hiányom. Sőt...:D


Hogy hogy cisnálom? Van családom és vannak barátaim. A munkatársakkal régen is ritkán jártunk el. Persze, szerettem kávészünetezni az irodában, de pl a közös ebédeket utáltam, mert rendre máskor voltam éhes mint a többiek, de a szocializálódás kedvéért beültem én is.


Akivel akarok, azzal most is találkozom. Annyi a különbség, hogy most nem találkozom azzal, akivel nem akarok:D

2022. nov. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Én azóta vagyok lelkibeteg mióta újra be kell járnunk..

Napi 3 órát kell utaznom hogy ülhessek egy sötét lyukban egyedül.

Nem egészen értelek miért ne lehetne szóba állni senkivel ha otthonról dolgozik az ember... Eleve napi 1-4 óra plusz szabadidőt jelent jellemzően, amit akár barátokkal/családtagokkal is lehet tölteni, nem pedig a buszon/vonaton zötykölődve egyedül.

2022. nov. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Jáj ilyet is csak egy irigy irodába bejáró ember kérdezhet :)


Én is itthonról dolgozom, mostmár évek óta, semmi problémám. Szerencsére nem is kell megszakadnom a munkában, így minden mást is eltudok intézni napközben itthon. Ráadásul nem vagyok minden nap egyedül, mert szerencsére párom is van hogy itthonról dolgozik. És igen, ettől még nem ülünk itthon mindig, eljárunk délutánonként, hétvégenként, nekünk is vannak programjaink, egyáltalán nem vagyunk magányosak csak azért mert itthonról dolgozunk. Ha valaki emiatt magányos, az akkor is az lenne, ha bejárna dolgozni irodába.

(arról nem is beszélve, hogy én pl olyan típus vagyok aki nem igazán szeret a munkahelyén bájcsevegni meg álbarátokat szerezni, és szerintem ezzel sokan így vannak rajtam kívül)

Sokkal jobb itthon, és az utazás idejét is megspóroljuk, illetve a sok bamba embert se kell nézni a buszon :D

2022. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
86%

Én is rosszul vagyok mióta megszűnt a HO. Napi 2x 1 óra utazás és 8 óra benn dekkolás azért hogy azt a napi 2 óra melót megcsináljam amit otthon is meg tudnék mert csak net kell hozzá.


kinek jó ez én nem tudom de már csak dec 15-ig kell kibírni aztán lejár a felmondási időm és átmegyek egy HO-s céghez 4/1-es HO (4 nap HO 1 nap benn)

2022. nov. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

Röviden: nem.


Az elõzõ válaszolók már részletesen kifejtették.

2022. nov. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyon egyénfüggő és éppen ezért azt tartom a legjobb megoldásnak, ha az embernek van választási lehetősége. Én szeretek bejárni dolgozni, sőt hosszú távon nem is tudnék otthonról dolgozni. Szerencsére nem is kell, de még az egyetemen megtapasztaltam a távoktatást, ami számomra gyötrelmes volt. Nekem nincsen családom, nincsen párkapcsolatom és a barátaimmal sem tudjuk már annyira intenzíven tartani a kapcsolatot (mindenkinek megvan a maga élete, távolság stb.), ezért én kifejezetten örülök a kollégáknak, hogy váltunk pár szót, beszélgetünk. Nem vagyok jóban mindenkivel, sőt, de azért összességében jó a hangulat. Nekem szükségem van arra, hogy érezzem elindult a nap, hogy felkeljek, normálisan felöltözzek, megreggelizzek, elmenjek otthonról

stb. Sokkal produktívabb vagyok így, több motivációt érzek magamban, jobban is érzem magam. Nekem az is segít, hogy így jobban külön tudom választani a munkát és a szabadidőt.

2022. nov. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem inkább a kényszerközösségek termelik ki a mentális betegeket. Mert kezdve a bölcsődével, az óvodai csoport, az iskolai osztály és a munkahelyi kollektíva mind csak olyan közösség, amit rákényszerítenek az emberekre. Ezekbe a közösségekbe nem akarnak menni, hanem muszáj menniük. A választott közösség ellenben segít a mentális egészség megőrzésében. Legyen az baráti társaság, hobbi, közösség, vallási közösség, stb. Mindegy melyik, amit az adott egyén igényel. Tehát szerintem a HO segíti az embereket, hogy a választott társasággal töltsék a szabadidejüket, ami több is, mert nincs utazási idő.
2022. nov. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!