Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mennyire működhet álláskere...

Ez mennyire működhet álláskeresésnél?

Figyelt kérdés
Ha elkezdek sorba bemenni minden üzletbe az önéletrajzommal és megkérdezem vesznek e fel embert. Ha igen akkor odaadom a papírjaimat vagy elbeszélek az illetékessel ha ott van.

2022. nov. 28. 01:35
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Végre egy proaktív ember, aki nem otthon ülve várja, hogy majd csoda történik!
2022. nov. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Működhet, de önbizalom romboló. Sok helyen hülyének fognak nézni.
2022. nov. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%
Simán, eleve 1000 helyen ki van írva, hogy keresnek embert.
2022. nov. 28. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
86%

"Sok helyen hülyének fognak nézni."


Ha egy hülye hülyének néz, az őt minősíti és nem a kérdezőt.

2022. nov. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 jpeacefuler ***** válasza:
76%
Ha én lennék az éppen aktuális üzlet tulaja akkor tutira felvennélek! Ha másért nem is, de az elszántságod miatt biztos. Hajrá! Sikerrel fogsz járni.
2022. nov. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
62%

Én simán megpróbálnám, ha olyan helyzetben lennék.


Régebben, amikor nagyon szabadulni akartam az akkori munkahelyemről, megcsináltam azt, hogy kikerestem egy tucat szimpatikus céget, és elküldtem nekik az önéletrajzom azzal a szöveggel, hogy ha ebbe és ebbe a munkakörbe keresnek új munkatársat, gondoljanak rám...

Lehet, hogy volt olyan cég, ahol a HR-es kinevetett, de kit érdekel, ha egyszer munkát keres az ember.

2022. nov. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
63%
Működhet, jártam már így sikerrel. Viszont el kell tudni viselni, hogy néha elég tahó stílusban felelnek nemleges választ, esetleg le is hülyéznek, hogy mi alapján gondolod, hogy keresnek embert.
2022. nov. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
79%

Működhet.


Ez egyébként egy jó szűrő arra nézve, hogy milyen ott a légkör, hozzáállás.

2022. nov. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon jól működik. Akkor is ott hagyhatod az önéletrajzodat, ha épp nem keresnek senkit.
2022. nov. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%

Hiába pontozzátok le a 7-esemet (meg esetlegesen a 2-es válaszát), sajnos ez a valóság. Néhol elég hergelő reakciókat kap az ember.

Én éttermeket jártam, és kérdezgettem, keresnek-e új munkaerőt. Néha elég bunkó, utálkozó stílusban mondták, hogy "Nem!". Volt, hogy Burger Kingbe vittem be egy kitöltött jelentkezési lapot, a menedzser flegmán elvette, majd a zsebébe gyűrte, és pattogott tovább a dolgozóknak. Volt, hogy egy étteremben, amikor bementem télen, épp nem volt vendég, kérdem a pultnál álló szakácstól, keresnek-e új embert, erre ő tahó stílusban: "Nézz oda! Pangunk az ürességtől! Szerinted keresünk most embert? Hmm?".

De mondom, végül mindig sikerrel jártam, csak ezeket is el kellett viselni, volt, hogy heteken át. Akkor, 25-30 évesen elbírtam. De ma, 40 évesen már nem volna hozzá idegzetem, inkább csak online jelentkezgetek.

2022. nov. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!