Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kérjek úgy fizetésemelé...

Hogyan kérjek úgy fizetésemelést, ha érzem, hogy nem elégedett velem a főnököm?

Figyelt kérdés

1 éve vagyok az adott helyen és úgy érzem, hogy ennyi idő után szükségem lenne az emelésre, főleg ebben a rossz gazdasági helyzetben.

Az viszont probléma, hogy úgy érzem nincs megelégedve velem a főnököm. Bár ezt nem mondja ki, de elég kevés munkát is kapok, annak ellenére, hogy szoktam kérni valami feladatot, ha már nagyon nagy a pangás, mert nekem sem jó tétlenül ülni egész nap. Amiket kapok feladatokat azokat rendben megcsinálom, mégis folyton ott van bennem ez a "túl kevés vagyok ide" érzés, mivel pozitív visszajelzést ritkán kapok (mondjuk semmilyen visszajelzést nem kapok általában). Néhány hónapja pl. volt egy projekt, amit a 3 hete kezdő kolléga kapott meg, ami elég erős üzenet, hogy nem akarta rám bízni ezt sem.

Így, hogy konkrétan a kirúgástól félek minden nap, nem tudom mennyi értelme lenne odaállni és emelést kérni. Gondolkodom a váltáson is, elvégre ez nem egy nagy multi, ahol esetleg feljebb is kerülhetnék, de az bizonytalan, hogy felvesznek-e egyáltalán jobb helyre.



2022. nov. 29. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Emelést kérsz akkor kirúgást kapsz.
2022. nov. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Infláció, mindenhol emeltek. Ha nem vagy elégedett a fizuval, nem tudsz megélni, úgy érzed nem kapsz annyi fizut, mint amennyit a munkádért megérdemelnél, akkor kérj.


Amúgy meg kivételezés mindenhol van (főnök kiskedvence (i)), szokj hozzá.

2022. nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg se próbáld, ha nagy a pangás munka terén.


Lehet, hogy az őskorban dolgozom, de nálunk vagy mindenki kap fizetésemelést, vagy senki.

2022. nov. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát talán akkor először beszélj vele erről, hogy elégedett-e veled, mondd el, hogy úgy érzed nem ad elég munkát (bárcsak valaha lett volna ilyen munkahelyem...), nem bízik benned, miért, mit tehetsz, hogy ez ne így legyen stb. És majd arra mond valamit, megbeszélitek hogyan tovább, a fizetésemelésre rákérdezhetsz (mondjuk ezt akkor kellett volna tisztázni, hogy ott mi a szokás, amikor felvettek).
2022. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok. 4-es leírta a tutit. Egy próbát mindenképp megér.


Mondjuk nem írtad, mekkora cég. Az sem mindegy.

2022. nov. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
0%

"Infláció, mindenhol emeltek. +


Igen?? és ahol nem? ÉN 2018 óta nem kaptam semmi emelést.

2022. nov. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6 a helyedben ha lenne rá lehetőségem én váltanék. Azért ez pofátlanság.


Írok egy példát:

Hasonló eset mint a kérdezőnél, de csak 1-2 hónapot voltam ott. Nem bírtam.

Fos, nehéz fizikai munkát végeztem, ahonnan folyamatosan cserélődtek, mondtak fel az emberek, állandó leb.szások, dicséretet alig kaptam.. felmondtam.

Mielőtt aláírtam volna a kilépő papírokat megkérdezték, hogy mit szeretnék, mivel tudnának marasztalni, mert a munkámmal meg voltak elégedve. Több fizetést szeretnék? Vagy áthelyezést? Mondtam, hogy nem, nem maradok (otthoni dolgok miatt kellett otthagynom a melóhelyet). A munkatársak nagyon megkedveltek, a főnök is (bár ezt munka közben sosem említette), és ha szeretnék bármikor visszamehetek, mert a munkám jól elvégeztem, és kedveltek a többiek is. Visszamehetek bármikor, ha szeretnék. Ez azért így korrekt búcsú volt.


Kérdéshez annyira ez nem kapcsolódik:


Csak azt nem értem, hogy a cégek tudnak a problémákról, mivel lehetne javítani az adott pozíción, de megvárják, hogy elmenjen 10-20, 30 ember, mire behozzák azt a bizonyos változást, amivel maradni fog a dolgozó. Attól, hogy egyszerű munkáról van szó nem vagyunk tárgyak, lelkileg megterhelő, hogy megint egy újabb csalódás, megint másik munkahelyet kell keresni.

2022. nov. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha azt erzed, hogy nem vagy eleg jo munkaero, jobb ha keresel magadnak valo munkat, mert ez a szorongás felemeszt majd.
2022. nov. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8 sokan játszák ezt. Hogy csak úgy unalomból b.szogassák az embert. Meg hogy én aztán mindent jobban tudok (nyalni, haverkodni talán, de jobban dolgozni nem)...

sőt, aki a megfelelő segget nyalja, annak dolgozni is alig kell, és ő kapja dicséreteket. Aki meg robotol egész nap, az meg a leba.szcsit kapja

2022. nov. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attol higy urzed nem biztos, hogy igy van.

Enis igy ereztem anno, le se fostak alig volt task..aztan bementem hogy mik a tervek stb.. mondtak h nagy tervek vannak velem,fontos vagyok itt.. csak most elvannak havazva, netoo +100at alkudtam ki

Nagyon porgott a biznisz, es egyszeruen nem volt idejuk mindenkoviel foglalkozni h ki mit csinal

2022. dec. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!