Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy határozott idejű...

Ha egy határozott idejű szerződéssel dolgozó alkalmazott a felettesével vitázva meggondolatlanul kijelenti, hogy elege van, keresni fog másik állást, akkor megtehetik, hogy ezt beadott felmondáskent kezelik?

Figyelt kérdés

A munkatársam csinálta ezt, mert nincs megelégedve a fizetéssel, és levonnak tőle valamit, amit szerinte nem kellene, plusz úgy érzi, hogy néha jogtalanul hibáztatják apróbb dolgokért. A minap ezeket megmondta a felettesünknek, amikor az arra járt, plusz, hogy keresni fog új munkát márciusra, mire a szerződése lejár.

Mondtam utána neki, hogy szerintem evvel hülyeséget csinált. Mert amíg nem talált új munkát, addig nem túl okos dolog a vezetők tudtára hozni, hogy elvágyódik. Mert mi van, ha addigra mégsem talál jobban kereső helyet? Vagy mondjuk megbetegszik hetekre, és így nem tud keresgélni?

Ha nincs nagy gond a munkájával, akkor megtehetik, hogy márciusban (bárhogy is áll a keresgéléssel) nem hosszabbítanak neki, beadott felmondásra hivatkozva?



2022. dec. 2. 22:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha lejár a határozott idő, akkor semmire nem kell hivatkozniuk, azt mondják hogy ennyi volt oszt jónapot. A munkavállaló is mondhatja ugyanezt persze.
2022. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog sokat vesziteni ezzel a hellyel...
2022. dec. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, felmondani csak írásban lehet. De ilyen viselkedés után vélhetően nem hosszabbítanak neki.
2022. dec. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%

Felmondani szóban is lehet! Nekem elfogadták azonnal.


(Kénytelen voltam nem bemenni egy nap a munkahelyemre nyáron. Nem tudtam értesíteni az igazgató urat, annyira tele volt a hócipőm két hónap alatt.)

2022. dec. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%

Mármint nyelvtani helyesbítéssel: tele LETT(!) a hócipőm két hónap alatt. Üres pletykázók, ráérős dumálgatás...


Nekem hálásak lettek volna az ügyfelek és a "cég"-nek komoly hasznot tudtam volna hajtani, de úgy láttam, hogy nem érte meg mégsem.

2022. dec. 3. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
1: Tévedés. Határozott idejű szerződés esetében is meg kell indokolni az elbocsátást, hogy miért nem tart a cég tovább igényt a dolgozóra. (Leromlott munkateljesítmény, összeférhetetlenség, létszámleépítés stb.) Olyat nem lehet, hogy "Nem hosszabbítunk, és kész. Viszontlátásra, ott az ajtó!".
2022. dec. 3. 07:48
 7/20 anonim ***** válasza:
83%

Valóban, az elbocsátást meg kell indokolni. De ha lejár a határozott idejű szerződés és nem hosszabbítja meg a munkáltató, azt nem kell megindokolni.

Márpedig itt úgy látom, erről van szó. A kollégád megemlítette, hogy mire lejár a határozott idejű szerződése, keres más munkát, mert neki ez nem tetszik. A munkáltató meg lehet vele úgy, hogy ha erre vágyik, nem áll a boldogsága útjába, nem hosszabbítja meg a szerződését, mikor lejár. Ezt pedig nem kell megindokolnia. Azt kellene megindokolnia, ha a szerződés lejárta előtt szeretné elbocsátani.

2022. dec. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7: Engem eddig akárhonnan küldtek el határozott idejű szerződés végén (határozatlan idejűvel speciel még soha sehol nem dolgoztam), mindig megindokolták, hogy miért teszik. Általában létszámleépítés volt az indok, egyszer az, hogy már nincsenek velem megelégedve, az utóbbi időben láthatólag romlott a teljesítményem.

De az szerintem teljesen magától is értetődő, hogy ha a dolgozót behívják az irodába, és közlik vele, hogy nem hosszabbítják, akkor megkérdezi, hogy miért nem. Pláne ha teljesen váratlanul éri a dolog.


Kérdésem témájánál maradva, szerintem akkor is felelőtlen dolog úgy bejeleni felmondást (Még ha hónapok is vannak hátra a szerződésből.), hogy új munkahely még a fasorban sincs.

2022. dec. 3. 08:08
 9/20 A kérdező kommentje:
bejeleni=bejelenteni
2022. dec. 3. 08:10
 10/20 A kérdező kommentje:
Amúgy meg, elég abszurd lenne elképzelni, hogy a dolgozó megkérdi, hogy miért nem hosszabbítják meg, és erre azt felelik, hogy "Mert csak. Olyan kedvünk van." Az ilyen munkahelynek alapból nem jósolandó hosszú életű működés.
2022. dec. 3. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!