Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy kollégám írt egy üzenetet...

Egy kollégám írt egy üzenetet Facebookon hogy teljesen szétcseszem a munkájukat. Hogyan kellett volna reagálnom?

Figyelt kérdés

Gyakornok vagyok egy multinál és nemrég kerültem oda. Volt belépő oktatás is,de egyébként sok olyan dolog van amit még nem tudok és néha úgy vannak vele a feletteseim,hogy majd időközben munka során elsajátítom.

Nem mondanám azt hogy pocsék munkaerő vagyok,viszont a napokban egy másik gyakornok kollégém rám írt Facebookon és több mondaton keresztül azt ecsetelte,hogy én teljesen szétcseszem az ő eddigi munkájukat,stb stb..

Személyesen egyszer sem jött oda hozzám hogy valami probléma lenne,illetve korábban Facebookon sem beszéltünk egymással,szóval eléggé meglepett ez az üzenet.


Ti ilyen esetben hogyan reagálnátok?


2022. dec. 4. 09:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.Ha baja van menjen oda és fejtse ki személyesen mi a hézag.Ne törődj vele.Ha nem vagy jó a főnök majd szólni fog.

Hétfőn bemégy,köszönsz mindenkinek és úgy teszel mintha nem is kaptál volna semmiféle üzenetet.Lehet kiakar onnan marni ez a valaki.

2022. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
17%

Megkérdezném mi a gond, mit tettem és mit kellett volna. Esetleg megkérdezném hogy tudnám elkerülni ezt a jövőben.


Szerintem nem gond az üzenet, egyrészt lehet, hogy csak akkor vette észre a gondot, másrészt így marad írásos utasítás, hogy mit csinálj. Harmadrészt lehet nem szeret konfrontálódni, de én ezt el tudnám engedni, mert élőben nekem rosszabbul esne/nehezebben tudnám kezelni azonnal úgy, hogy nem borulok ki.

2022. dec. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan írj vissza neki, hogy ha annyival jobban tudja mit kellett volna csinálni, akkor miért nem akkor mondta el neked amikor csinálni kellett?

Utólag mindenki tud nagyon okos lenni, a másikat köpködni.

Megírhatod neki, hogy nem mutat nagy képességeket ha valaki csak a távolból reklamál ahelyett, hogy amikor észrevette a hibát ment volna és szól, hogy mi nem jó, mit kellene másképpen csinálni.

Ez kb. olyan szint mint szidni a focistát mert mellé lőtte a labdát. Attól hogy igaza van még nem fogja tudni ő maga jobban csinálni.

Ha annyival jobban tudja akkor ne facebook-on üzengessen, hanem álljon oda eléd hétfőn és mutassa meg mit nem csinálsz jól és hogyan kellene!

2022. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Visszaírnék neki: a Facebookot nem arra használom, hogy megvitassam a melós dolgaimat. Csak egy par..szt képes Facebookon üzengetni melós ügyben, főleg ilyen stílusban. Többet ne írj nekem magánban, használd a céges e-mailt vagy mint mindenki más, személyesen..
2022. dec. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Elindult a lavina. Ki akarnak páran rúgatni. Erre számíts
2022. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Vezetőként írok neked.

Szerintem hagyd a fenébe. Azzal foglalkozz amit a közvetlen főnököd mond.

Ha kell kérd ki a véleményét vagy kérj iránymutatást, ha bizonytalan vagy valamiben.

Aki neten ír ilyeneket a kollégájának azt nem is értem..

Hogy tudod elrontani a másik gyakornok munkáját? Szerintem sehogy…

Figyelj oda a feladatodra, koncentrálj arra!!! A vezetőség szemében a neten szart kavaró gyerekek érdektelenek! Ne süllyedj idáig!

Figyeld meg, ha mindent bele adsz a munkádba és még egy kis pluszt is és érdeklődő továbbá segítőkész vagy akkor az meg fog térülni.

Már ilyen korban gyakornokként megindul a kollégák egymás nyírása. Ezzel se törődj! A feladat a lényeg!

Ha ezzel a szemlélettel mész előre az eredmény nem fog elmaradni.

Legyen szép napod!

2022. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%
Mutasd meg az üzenetet a főnöknek, és közöld, hogy téged baromira irritál, amikor valaki nem szemtől szembe mondja a problémáját.
2022. dec. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha igaz volna, se ez lenne a módja a közlésnek. Úgyhogy következő munkanapon odamennék hozzá és azt mondanám, hogy helló! Bármi gondod van velem, a munkámmal vágya jövőben bárkivel, akkor van ennek olyan módja is, amit felnőtt emberek használnak, úgy hívják beszélgetés szemtől szemben. Itt a lehetőség, hallgatlak!
2022. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki, hogy ha akar, akkor hétfőn munkaidőben lehet erről beszélni.
2022. dec. 4. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

#6

Köszönöm szépen a kedves szavakat.

Neked is szép napot kívánok :)

2022. dec. 4. 11:00
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!