Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más gyárakban is olyan nehezér...

Más gyárakban is olyan nehezére esik a főnöknek a fizetést emelni mint ha a fogát húznák?

Figyelt kérdés

Külföldi multiról van szó, a főnök ugye magyar és nem tulaj vagy részes,

azt gondolom hogy nekem mennyi a fizetésem az nem befolyásolja az ő fizetését. Szóval ha emelne akár 100ezret is, neki nem oszt nem szoroz.

Minden évben csak egy minimum 5% emelés van.

Ha beszélek a főnökkel hogy hát emelhetne többet, megy sablon válasz hogy nem tudunk, ez van stb.

Ez több kollégára is igaz, olyanra is aki tényleg jól dolgozik, mielőtt valaki megszólna hogy velem lehet a baj.

Egy esetben adnak emelést, ha valaki beadja a felmondást, vagy esetleg hangot ad elégtelenségének, ez utóbbi nem mindig működik.


A kérdésem az, hogy miért esik nehezükre normális emelést adni? Milyen oka/indoka lehet?

Nem kellenek tanácsok hogy én is mondjak fel, vagy nyissam ki a szám, meg menjek el onnan, én valóban arra lennék kíváncsi miért esik nehezére egy főnöknek a fizetés emelése.



2022. dec. 4. 20:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%
"azt gondolom hogy nekem mennyi a fizetésem az nem befolyásolja az ő fizetését." Rosszul gondolod, mert ha a gyár nem hozza ez elvárt nyereséget, akkor ugrik a prémium, esetleg ki is rúgják. Én dolgoztam olyan gyárban, ahol ha mindenki kapott volna havi bruttó 20e Ft emelést, el is ment volna a teljes nyereség.
2022. dec. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk is ez van. Először itt ülünk le velük tárgyalni és minden fillérért úgy kell megverekedni, aztán megyünk Pestre a központi irodába és ott is kvázi ellenünk melózik a big boss. Szinte biztos kap valami plusz pénzt ha egy bizonyos szint alatt tartja a fizut. Amúgy az egész azért szánalmas mert nekünk a cég multi lévén nem forintban folyósítja a fizut hanem euroban és ha csak a forint gyengülést nézzük kvázi évek óta egyre kevesebbért dolgozunk. Tavalyi tárgyallásoknál már megkerültük a Pestieket és megkérdeztük eggyel feljebb hogy egy magyar munkája miért ér 30%-kal kevesebbet mint tavaly(mert épp ennyit gyengült a forint, egyből volt is balhé mert megadtak egy 25%-os béremelést úgy hogy előtte a pestiek max 5%-ot adtak volna. Ki is rúgták a fél szakszervezeti bandát.
2022. dec. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
2%
Ha Chad vagy a nők természetben fizetnek.
2022. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
Amíg van aki ennyiért vállalja, addig ennyit adnak. Majd emelnek, ha nem találnak rá embert.
2022. dec. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
66%

4

Már nincs, ezért hoznak mindenhova indiaiakat, indonézeket, filippínókat stb.

2022. dec. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
73%
#5 Jaja, most a vietnámiak is magyon mennek.
2022. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
n*
2022. dec. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

És gondolod, hogy a főnöknek az a dolga, hogy ha fizetésemelést kérnek, akkor bólogasson.

Ilyen főnök te is lehetnél.

2022. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Miért adna? Neki az kiadás = kevesebb bevétel.


- Főnök, fizetésemelést kérek!

- Nem kapsz!

- Jó, de a többieknek azt mondom kaptam!

2023. jan. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
78%
A helyi főnöknek nem sok köze van a fizetésedhez. Egy multinál a regionális közpntból jön az üzleti terv, ami sok ezer tétel mellett a te pozíciódhoz tartozó fizetést is tartalmazza. Biztos van valamennyi mozgástér, van tartalék, de egy komolyabb emelésről ő sem dönthet. Ugyanúgy alkalmazott ő is, ahogy te vagy, azért kap több pénzt, mert több a felelőssége, főleg abban, hogy menjen a termelés és a gyár hozza a számokat.
2023. jan. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!