Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyárakban a diplomásokhoz...

Gyárakban a diplomásokhoz képest a munkások érezhetően butábbak?

Figyelt kérdés

Szóval miben nyilvánul ez meg?


Külső, arckifejezés, beszéd, viselkedés stb. ?



2022. szept. 1. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Nagyobb eséllyel van közöttük primitív viselkedéssel élő ember, de a többség rendes ember módjára viselkedik!

Ja és a diplomásokat se kell félteni!

2022. szept. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Tapasztalatból beszélek. Leginkább a rosszindulat. Nagyon frusztráltak a munkajuk miatt, és gyűlölik a "fehérgallérosokat" ( így mondták). Mindenben fújnak rájuk, és úgy gondolják, hogy az nem munka, amit a diplomások csinálnak.

A másik dolog a státuszszimbólum-mánia. Ha kölcsönből is, de legyen meg a legújabb telefon, a legjobb tévé, a nem tudom mi, hogy henceghessenek egymás előtt.

A harmadik a fogak száma. Ezt szerintem nem kell magyarázni.

2022. szept. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Mérsékelten. Én diplomásként dolgoztam összeszerelő gyárban, mint a vezetőség tolmácsa. Az elején nem értékeltem a munkásokat és akik a gyártáson voltak, aztán, amikor megismertem őket rájöttem, hogy tévedtem. Persze volt különbség egy csavarhúzót vagy targoncát kezelő ember és egy sort irányító technikus között. Talán leginkább a beszédükben és a viselkedésükben különböztek és mondjuk egy egyszerűbb lélek rám sem mert nézni (földet nézte inkább), míg egy kicsit tanultabb tudta, hogy előre kell köszönni. Valószínüleg ez gyáranként eltérhet, mert más egy elektronikai összeszerelő üzem és egy csavargyár.
2022. szept. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Dolgoztam egy rövid ideig egy gyárban raktárosként. Volt ott mindenféle ember.

A legprimitívebb, legbunkóbb a tulaj-igazgató vagy mi volt, hétfőnként mindig összecsődítette a népet, és tartott egy kis megfélemlítő kiselőadást, hogy szarok vagyunk, és ő mindenről tud. Nálam pl. megemlítette, hogy nem kértem a cég újságját, amit az osztályvezető adott volna nekem, mert helyben átnéztem, és színvonaltalan szar volt, de nyilván leesett, hogy megy itt a besúgós dolog.


Amúgy a sima általános végzettségűekkel is kijöttem többségében és egy MEO-sal is, aki amúgy atomfizikus volt, és fájó belegondolni, hogy itt csak drótok hosszát méricskélte, hogy pontosan 10 cm-e az, de kora miatt és a speciális túlképzettsége miatt nem vették már fel sehova, vagy nem keresett elég kitartóan, nem tudta magát jól menedzselni (a feladatát egy buta, általános iskolás is elvégezhette volna).


Inkább azok voltak általában taplók, akiknek valami hatalmuk volt, osztályvezetők, teremfelügyelők voltak. Ők bunkóskodtak a leginkább.


Ja, mondjuk később, utánam jött egy srác, még büszke is volt arra, hogy felfüggesztettje van, ő kötekedett velem, addig, ameddig helyre nem tettem, de a bunkósága megmaradt.


Amikor postán dolgoztam, ott sokkal több szemét emberrel találkoztam, pedig ott az érettségi alapkövetelmény.


Tehát a bunkóság és a normális viselkedés baromira nincs függvényben az iskolai végzettséggel általában.

2022. szept. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

Kezdjük ott, hogy a fizikai munkások között több diplomás van, mint az irodán.

Nálunk pl a műszakvezetők/kisfőnökök végzettségei: festő, cukrász, szakács, asztalos, 8 általános, érettségi. Irodisták között tipik háziasszonyok vannak 0 végzettséggel. Könyvelésen 1 szakirányú végzettséggel rendelkező van, 2 8 általánosos, 1 bolti eladó, meg még 2 naplopó aki néha bejár. Van persze 1-2 mérnök, de többségében iskolázatlan rokoni alakulat az elit.

Én pl jogász végzettséggel ülök a portán.


Miben nyilvánul meg hogy butább a diploma nélküli? Pl bemegyek a bérpapíromért, és 4-5 tankönyv van az asztalon a bérszámfejtés alapjairól. Valaki anyósa biztos most tanul be.

A beosztást havi 3-4 alkalommal átírja a főnök, mert pl éjszakásból másnap reggelre be van írva a kolléga. Nem tudnak helyesen írni. Felteszel nekik egy kérdést, bamba fejjel lesnek, és tovább küldenek az iskolázott nem rokon dolgozóhoz, aki ért is a munkájához.

2022. szept. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%

A viselkedésből legtöbbször ránézésre megállapítható, hogy valaki tanultabb ember-e (nem feltétlen kell hozzá diploma!) vagy épphogy elbukdácsolt az általános végéig. Ha megszólal az illető, akkor természetesen tovább fokozódik a kontraszt és felismerés.


Gyárakban általában a diplomásokat "nézik le", szólják meg, de ez általánosságban az életben is elmondható. Nekem az a tapasztalatom, hogy akinek nincs diplomája azt ez fusztrálja amint kapcsolatba kerül egy diplomással. Előadja a "diplomások semmihez se értenek", "nem csinálnak semmit csak meresztik a seggüket az irodában" és hasonló dumákat.

Ugyanakkor ha a munkahelyen szembekerül egy diplomás munkakörben dolgozó emberrel behúzza fülét-farkát és próbál tisztelettudóan viselkedni.


Még gyakornok voltam közel a diplomához, mikor a pénzügy osztályra kellett egy adminisztrátor. Az egyik gyártósori munkás beadta a jelentkezését, mert volt egy ügyintéző végzettsége. Felvették, beült velem szembe, mellettem pedig egy hasonló korú 30-as jogász-közgazdász végzettségű ült. Mind megjelenésben, mind viselkedésben, mind beszédben ég és föld volt köztük a különbség.


A diplomást pedig pont nem érdekli, hogy a másiknak van-e diplomája, nem ettől lesz valaki ember.

2022. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen ugyanaz a tapasztalatom, mint az előzőnek. A munkások számára csak az a munka, ha odébb teszel valamit. Ha szellemi munkát végzel, akkor csak beszélsz, vagy gombokat nyomogatsz a számítógépen, és az nem munka.
2022. szept. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Azért az is gond amikor két ellentétes táborra osztják az embereket és nem veszik észre hogy mindkettőben vannak rendes emberek!
2022. szept. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!