Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kihasználnátok az álláskeresés...

Kihasználnátok az álláskeresési járulék 90 napját teljesen, ha úgy alakulna, hogy elveszítenétek a munkátokat, de még nem találtatok újat? (És persze, ha a pénz nem lenne számotokra akkora hiány arra a 3 hónapra)

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, 1 évet kell dolgozni érte és lehet nekem jövőre lejár a határozott szerződésem. Még munkát nem kerestem, család nincs, de 8 éve folyamatosan dolgozok. Ha úgy alakul hogy lejár a szerződésem, élnék vele, hogy ''kivegyek'' egy afféle kiégés elleni szünetet. (Tavaszra esik a szerződés lejárta, úgyhogy még az idő is kedvezne)


Mi a véleményetek erről a hozzáállásról?


Ja és a pénz számomra nem lenne hiány. De ezt csak tényként közlöm, nem nagyképűség részemről.



2022. dec. 11. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha a pénz nem gond, és pihennél akkor rajta.

Viszont olyan opció is van, hogy vejelented a munkanélküliséget megkapod az ellátást, majd pl egy hét múlva munkát találsz.


Ekkor kérheted az egyösszegű kifizetést és akkor az teljes 3 havi pénz 80%-át megkapod egyben.

Nem azonnal, csak miután eltelt 3 hónap az új munkahelyen.

2022. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
1 év után 1 hónap jár. 3 kell a 3 hónaphoz.
2022. dec. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%
de látom neked megvan
2022. dec. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Hű ez komoly? Nekem jövőre csak 1 évem lesz, azt hittem jár az a pénz ennyi idő után is :(
2022. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Egészen pontosan:


Az elmúlt 5 év alatt legalább 3 év szolgálati idő igazolása szükséges. Ha ez megvan jár a 90 nap. Ha nem, akkor kevesebb.

2022. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

A baromságok helyett, amit itt az egyik tökfilkó írogat, itt a hiteles hivatkozás.


"az álláskereső az álláskeresővé válását megelőző három éven belül legalább háromszázhatvan nap jogosultsági idővel rendelkezzen. Jogosultsági időt munkaviszonnyal, illetve egyéni, illetőleg társas vállalkozói tevékenység folytatásával lehet szerezni, feltéve ez utóbbi esetben, hogy az álláskereső vállalkozói tevékenysége alatt járulékfizetési kötelezettségének eleget tett."


[link]

2022. dec. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
6# ez az 1 hónap..
2022. dec. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%
Igen kihasználnám.
2022. dec. 11. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%

Az egészet nem használnám fel mert közbejöhet valami gond.

Egy ismerősöm hosszú idő után akart szakmát váltani és felmondott a stabil munkahelyén. keresgélte az ideális állását. majd amikor elkezdett dolgozni akkor jött a covid és a lezárások, ő volt akit egyből elküldtek, hisz még próbaidős volt. Viszont már nem maradt annyi időre sem ellátása, hogy valami állást találjon magának.

Ha pihenni akarsz és úgy érzed ez lenne a megoldás akkor 1-1,5 hónap OK, de akkor már kezdj el keresni valamit, hogy maradjon 1 hónapod tartalékba hátha az elkövetkező évben beüt a baj. Arra azért gondolj, hogy a rendes éves szabadságod időarányosan jár, vagyis ha nem dolgozol az év negyedében, akkor az éves fizetett szabadságaidnak sem kapod meg a negyedét. Ha most jár neked 22 nap, akkor a 3 hónap miatt vesztesz belőle 5 napot legalább, azaz 1 hetet munkanélküli járadékért voltál szabin és nem a fizetésedért.

Persze ettől még több a 3 hónap mint az 5 nap, ez tiszta sor, csak érdemes vele kalkulálni későbbre.

2022. dec. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Ugyanígy voltam, 8 évet dolgoztam, felmondtam és igénybevettem a 3 hónapot. Aztán még utàna 4 hónapig nem dolgoztam. Most szintén arra megyek, hogy meglegyen az 1 év munkaviszonyom és felmondhassak, hogy amíg találok mást, legalább 1 hónapig járjon az összeg :D
2022. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!