Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha sokáig munkanélküli vagyok,...

Ha sokáig munkanélküli vagyok, regisztrálva álláskeresőként az ugye nem számít bele a nyugdíjba? Külön nyugdíj járulékot érdemes fizetni ez idő alatt?

Figyelt kérdés
A tb-t gondolom a Munkaügy fizeti. De, a nyugdíj járulékot is egyidejűleg? Vagy ezt összevonták és automatikusan fizetnek mindent?

2020. okt. 30. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Teljesen elválik az eü. jogviszony és a nyugdíj.


Csak az számít bele a nyugdíj szolgálati évekbe, amikor konkrétan dolgozol, és nyugdíjjárulékot fizetsz.

2020. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
..és mi van akkor, ha nem dolgozom és fizetnék nyugdíjjárulékot? Vagy ezt nem lehet?
2020. okt. 30. 12:38
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvileg lehet, de ha nem dolgozol, miből fizeted....?????


Ahhoz túl sokat kellene fizetni, hogy érdemben beszámítson az össznyugdíjadba...

2020. okt. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Na tessék, itt van, "megállapodás alapján fizetendő nyugdíjjárulék" a jogcím,


[link]

2020. okt. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

lemaradt az idézet:


"A megállapodás megkötésénél a nyugdíjjárulék-fizetés alapja a megállapodást kötő személy által meghatározott jövedelem, de legalább a megállapodás megkötése napján érvényes minimálbér összege. A minimálbér összege 2020. január 1-jétől havi 161.000 forint. Megállapodás esetén a nyugdíjjárulék mértéke 2020. július 1-jétől 22 %.


Példák a fizetendő összeg kiszámítására:


Minimálbér alapján megkötött megállapodás esetén 161.000 * 22% = 35.420 forint.


170.000 forint választott összeg esetén 170.000 * 22% = 37.400 forint."

2020. okt. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdeztem, mert ha valaki összespórolt sok pénzt és nem szeretne dolgozni, de minél előbb nyugdíjba szeretne menni és legyen sok éve is hozzá, hogy nyugdíjjárulékot lehet-e vagy érdemes-e fizetnie?


A tb-t azt hiszem magánúton lehet fizetni 7100 ft-ot havonta, így van az ipsének érvényes tb-je ha lebetegszik.

2020. okt. 30. 12:53
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt mindenki saját maga tudja eldönteni, hogy érdemes-e....


Nyilván ha az idézett minimálbér alapján fizet, akkor valami nevetséges minimálnyugdíjra lesz jogosult... Aztán lehet, hogy hamar feldobja a tappancsot, és akkor gyakorlatilag többet fizetett be zsebből, mint amennyit aztán kivett belőle...

2020. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kétlem hogy ez így anyagilag megérné.

Önkéntesen fizetve egy reális várható életkorral számolva vissza sem fogsz kapni annyit soha, mint amit befizettél.

2020. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Először is.: Attól, hogy regisztràlva vagy, mint álláskereső nem fizet utánad senki TB-t, pláne nem a munkaügyi központ. A munkaügyi csak és kizárólag akkor fizet utánad TB-t, ha képzésen veszel részt náluk, és keresetpótlót kapsz tőlük. Én is regisztrált munkanélküli vagyok, és nem ők fizetik a tb-met.

Másodszor: Attól, hogy TB-t fizetsz, még nyugdíjjàrulékot nem, tehát teljesen más a kettő. A nyugdíjba már semmi nem számít bele, sem az iskola, sem az egyetem, semmi! Csak az amit aktívan dolgozol. Azt hiszem már az alkalmi sem számít bele (ami azért szívás nekem, mert egész eddigi életemben azzal dolgoztam, rendes bejelentést egyik cég sem volt hajlandó csinálni).

2020. okt. 31. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9#. Szerintem ha regelve vagy a Munkaügyün és megvan a 365 nap munkaviszonyod visszamenőleg (most nem tudom hány évre nézik..), akkor nem hogy a tb-t, fizetik de még munkaviszonynak is számít!...és azt hiszem 3 hónapig kapsz pénzt minimálisat, de nem a 22800-at, hanem valamivel többet.


Utána ha maradsz munkanélküli a munkaügyön vagy eleve ugy regeltél ott, hogy nem volt meg visszamenőleg a 365 napod, akkor is regelnek ott, a tb-t fizetik utánad, tehát ha lebetegszel, simán mehetsz a háziorvoshoz. A rendszer elfogad. Viszont ez már nem számít bele a sem a nyugdíjba, sem munkaviszonynak. Ilyenkor jár a havi 22.800 ft járandóság is. Csak köteles vagy a munkaüggyel együttműködni és a felajánlott munkát elfogadni ha van.

Ha ezen a járandóságon maradsz, akkor 1 éven belül, köteles vagy legalább 30 nap munkaviszonyt létesíteni, felmutatni ahhoz, hogy utána továbbra is járjon ez a "segély".


Javítson ki valaki, ha rosszul tudom! :))

2020. okt. 31. 01:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!