Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkahelyen miért azt a...

A munkahelyen miért azt a lovat ütik amelyik a legjobban húz?

Figyelt kérdés
2022. dec. 17. 06:28
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez olyan, hogy a kitűnő tanulótól elvárják, hogy mindig kitűnő legyen, míg a szorgalmas munkaerőtől, hogy folyamatosan jól dolgozzon.
2022. dec. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert tudják hogy mire képes, ő dolgozik.

A többit nem hajtják, tudják hogy tőlük nem lehet elvárni semmit

2022. dec. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Nem mindenhol.
2022. dec. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem feltétlen szeretem mindenbe belelátni a pszichológiát, de ebben a témában vastagon benne van.


Ha elkerülsz egy új munkahelyre és mondjuk teljesen jól ráérzel a melóra és mondjuk 2x annyi feladatot tudsz megcsinálni ugyanannyi idő alatt mint más, akkor te így leszel elkönyvelve. Ha 1 hónap után vissza veszel, akkor rádsütik, hogy lassú vagy. Természetesen nem vagy lassú, még lehet így is gyorsabb vagy mint más, de mivel nem ezt könyvelték el rólad az elején, ezért rögtön fel vannak háborodva, ha nem azt a tempót adod amit az elején.


Olyan ez, mint mikor valakinek 3 alkalommal felajánlod hogy elviszed valahova autóval és él vele. Majd a 4. alkalommal azt mondod hogy most nem. Ha neked nem is mondja, de teljesen fel lesz háborodva és egy utolsó k.csög leszel, mert te nem viszed el autóval a 4. alkalommal, míg az aki elsőre is azt mondta neki hogy "nem", az persze nem bukó és k.csög.


Ha minden reggel te vagy az aki feltölti a kávégépet vízzel meg kávéval mire a többiek megérkeznek, majd 1 hónap után esetleg elhagyod ezt a szokásod, rád kaffog majd mindenki, hogy miért nincs víz a kávégépben. Holott ezt bárki meg tudja csinálni.


Ezért aztán alapszabály, hogy új munkahelyen nem csinálunk plusz feladatokat azért hogy lássák, te jó munkaerő vagy. Mert amit 2-3 alkalommal megcsinálsz kedvességből meg önszorgalomból, az onnantól elvárás lesz, és tényleg te leszel a ló akit ütni kell, hiszen eddig is meg tudtad csinálni, ezután is meg fogod tudni.

2022. dec. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sajnos így van ahogy te írod utolsó. Pedig nem dolgozom senki helyett, egyszerűen a saját munkámat érzem hogy maximálisan ellátom, szeretem és lelkes vagyok, tele rengeteg ötlettel. A láb lógató, ténfergő, lusta disznó, pletykáló, áskálodóknak a kutya se szól, hogy bocs ezt nem így kéne.
2022. dec. 17. 09:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert melyiket üssék? Amelyik nem képes még a nevét se leírni önállóan?
2022. dec. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem próbálnád ki azt, hogy mostantól te is ténferegsz? Arra vágysz, hogy te is ténfergő legyél, akinek nem szól senki? Mert hiszen várhatóan így lesz. Vagy rosszul értettem és nem erre vágysz? Akkor minden jó.
2022. dec. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!