Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Igazolatlan nap?

Igazolatlan nap?

Figyelt kérdés
Ha 4 órát ledolgozom a 8 óra munkaidőből, és okkal haza megyek, akkor kell igazolás, vagy csak annyi hogy 4 órám lesz elszámolva? Ha nem megyek be egyáltalán, akkor egyértelmű hogy igazolatlan.

2022. dec. 20. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ilyenkor 4 óra van elszámolva.
2022. dec. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk ezt le kell dolgozni 3 éven belül.
2022. dec. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kocsi pénteken szerelőhöz került generátor szíj szakadás miatt, meg több dolgot is szét vágott maga körül, és holnap lesz kész az autó, de idén holnap dolgozik utoljára a szerelő. Vagy elhozom holnap, vagy majd jövőre. De nem idevalósi vagyok, és karácsonyra szerintem logikus hogy haza szeretnék menni. Erre azt mondták délutános műszakból jöjjek vissza holnap délelőttre, és nem kapok szabadságot. Mondtam bejövök, de csak délig tudok lenni, mert máshogy nem érek oda időben a szerelőhöz,amire az volt a válasz, hogy akkor be se jöjjek, de akkor igazolatlan. Ezért kérdezem hogy ilyenkor mi van, ha bejövök 6 órára, akkor gondolom nem írhat igazolatlant, csak 2 órával kevesebb lesz elszámolva.
2022. dec. 20. 18:43
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ a cégtől. Ha a főnököd mondta ezt, esetleg inkább érdeklődj a Hr-en vagy a főnököd főnökénél.
2022. dec. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Az van hogy jó nagy trágyadomb munkahelyed van.
2022. dec. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Senior Séf ***** válasza:
Olyan unkahely is van, ahol gondoskodnod kell a helyettesítésedről.
2022. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok rajta, a tegnapi napról volt szó. Az év utolsó napja volt a cégnél! Nem kellett helyettesítés. Egész nap kb takarítás, ücsörgés meg beszélgetés volt. Novemberben kezdtem így szabadságom nincs elég, de az ünnepek közti időt közölték hogy nem fizetik ki sehogy. Sajnos az 5-ösnek igaza volt. Nem volt más csak szivatás, de közöltem hogy délben el kell mennem, kész. Ennyivel megoldódott. Köszönöm a válaszokat. Kellemes ünnepeket mindenkinek!
2022. dec. 22. 14:33
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Én nagyon színvonalas cégnél dolgozom nekem teljes mértékben megengedett ha gond van elmenjek, természetesen a teljes nap el van számolva mert nem egy okádék helyről beszélünk és én is nagyon megbecsült munkavállaló vagyok mert ritka hatalmas tudással rendelkezem.


Én ilyen céget úgy otthagynék hogy összeomlana

2022. dec. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Év végén elég nehéz munkát találni. Úgy vagyok vele hogy egyelőre jó, de ahogy velem viselkednek, ugyanazt viszonzom.

A második héten felhívtak hétfő délután 14-kor, hogy éjszakás műszakban 2 napot kéne 12 órázni, tehát már aznap 18-ra menjek. Nem problémáztam rajta, bementem, most meg ezzel szivatnak, hogy utolsó napra nem megyek be igazolatlanra írnak be.... Vicc. Ráadásul az a műszakvezető, akinek a múlt héten bedolgoztam, úgy hogy pár órával előtte szóltak hogy be kéne menni....

A cég nevét nyilván nem írhatom ki, de az országban 4 telephelye van, 3db GYMS megyében, és autóipari beszállító(fröccsöntött, és festett külső műanyag elemek). Kis kereséssel szerintem ennyiből megtalálható. Aki teheti kerülje. Vagy ha mégis ezt választja mert éppen nincs más, akkor erre számítson.

2022. dec. 23. 01:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!