Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondáskor kell írni felmond...

Felmondáskor kell írni felmondó levelet vagy elég, ha szóban közlöm?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Írásban. A szónak nincs nyoma.
2023. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a HR megírja ez alapján a felmondást vagy közös megegyezést, amit aláírsz, akkor nem kell.
2023. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt elég szóban is.


Próbaidő letelte után írásban kellene (neten keress rá felmondo levél mintára)

2023. jan. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatt elég szóban. Ha nem vagy próbaidős akkor kell írni, e ebben az illetékesek segítenek ha kell. Nekem eddigi munkahelyeimen szóban jeleztem a közvetlen vezetőmnek hogy leszeretnék számolni ezért meg ezért, Ő elfogadta és mondta hogy menjek a HR-re XY személyhez és kérjek egy formanyomtatványt mert minden cégnek volt sajátja és azt személyes adatokkal kitöltöttem, odaírtam hogy mikortól szeretném megszüntetni azt a dátumot írtam rá amit a közvetlen vezetőmmel megbezséltünk előre ha kért mondjuk felmondási időt, mert csak így fogadták el egyébként, és ennyi.


Voltam olyan cégnél ahol kézzel írtam ezt meg. Ott mondták hogy írjam azt hogy "kérem a munkaviszonyom megszüntetését közös megegyezéssel, ettől az időponttól kezdve és odaírtam a dátumot hogy mikortól" Aztán aláírtam és ennyi, utána a főnök írta alá és már meg is volt. Azt meg továbbította a munkaügyes kollégája felé és mondta hogy majd postázzák a kilépő papírjaimat.

2023. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem minden munkahelyen van HR.
2023. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindig írásban mondunk fel 2 példányban. Egy marad neked, egy a cégnél.
2023. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem adhat a hr formanOmtatvanyt
2023. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Próbaidő alatt elég szóban."



Évek óta nem tudom, hogy miért kering ilyen valótlan állítás még mind a mai napig.


Munka Törvénykönyve előírja, hogy az írásban kötött megállapodást írásban lehet módosítani, megszüntetni. A munkaszerződés is egy megállapodás. Ha írásba fektették, akkor csak írásban lehet azt megszüntetni -> felmondani.


Hivatalosan az írásba fektetés a munkáltató feladata. Ha nem teszi, akkor a munkába állást követően 30 napja van a dolgozónak arra, hogy az írott szerződés hiányára hivatkozva mindenféle következmény nélkül a munkaviszonyát megszüntesse. A 30 napos határidő jogvesztő!

Nyilván ezt a fajta megszüntetési módot is írásban kell közölnie a dolgozónak a munkáltatóval azért, hogy nyoma maradjon, 30 napos határidőn belül, ezzel az indokkal lépte meg a munkaviszony megszüntetését.



"Voltam olyan cégnél ahol kézzel írtam ezt meg. Ott mondták hogy írjam azt hogy "kérem a munkaviszonyom megszüntetését közös megegyezéssel,"

Ez például nem felmondás. Írásban továbbítottál egy kérést a munkáltató felé, aki ebbe beleegyezett. Innentől kezdve ez egy megállapodáson alapuló munkaviszony megszüntetés, nem felmondás.

2023. jan. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!