Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megszokom majd az új munkahelyem?

Megszokom majd az új munkahelyem?

Figyelt kérdés
Elég fiatal vagyok kevés helyen dolgoztam még, és most egy teljesen más "munkába" csöppentem bele ami egész jól fizet, nem kell hülyére hajtanom magam, de állni kell és sokszor unalmas. Elég sokat tudok szorongani alap dolgokon is, és félek hogy ezt a munkahelyet/kollégákat sem szokom meg/nem fog menni hosszútávón. Tudom minden kezdet nehéz, de másnak is volt már ilyen érzése munkával kapcsolatban?

2023. jan. 9. 15:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Talán 1 minimális.
11 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért érzel így?

Hát azért van a próbaidő hogy megnézd tetszik-e, és ha nem akkor azon belül BÁRMIKOR felmondhatsz, indoklás nélkül.

2023. jan. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az új közeg általában frusztráló. Nem ismerünk senkit a szokásokat. Mindennap jobban fog menni meglátod. Sok sikert:)
2023. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
vagy megszokod, vagy keresel újat. Mi honnan tudjuk, hogy te megszokod e majd?
2023. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#1 Mert szokatlan számomra, persze tudom hogy felmondhatok, de pénz nélkül sosem életbiztosítás munkát keresni.
2023. jan. 9. 15:47
 5/7 A kérdező kommentje:
#2 Ebben bízok én is, mert alapból a munka nem vészes a munkatársak meg rendesek, csak van az emberben egy szorongás.
2023. jan. 9. 15:48
 6/7 A kérdező kommentje:
#3 Ez a kérdés egy általánosság volt. Nem kell az egyéni dolgaimat tudnod ehhez, csak hogy most másnak is van-e ilyenje, vagy csak az én rigolyám ez? Persze értem mire gondolsz, de én csak így általánosságban kérdem, hogy előfordulhat-e?
2023. jan. 9. 15:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, ez valahol normális új munkahely esetén. Nem mindenhol éreztem így, de ahol pl szintet léptem, ott mindig éreztem kis stresszt meg bizonytalanságot.


De ez kb mindig ilyen lesz az elején, azt azért tudd. Pár hónap max és megszokod. Nekem az első komoly és szakmai helyemen, zöld fülűként, pályakezdőként kb FÉL ÉV volt, mire nem aggódtam már dolgokon. Fél év.


Igazából a mostaninál is ennyi idő után emeltem el a nagy megfelelési kényszert , és nem stresszelek úgy. De itt mire az ember tényleg átlátja a dolgokat, ahogy a régiek mondtak kb 2-3 év(!).


Tehát normális. Másik kollega is így volt, elmondta mikor látta rajtam h stresszelek. Ki kell ismerni a környezetet, a munkádat, a szervezeti működést, a rendszereket, a szabályokat, az embereket(!), a folyamatokat, stbstb. Nekem senki nem colt itt kb aki segítsen ráadásul mikor idejöttem.


Mára már letojom, csak vannak olyan feladatok amik nem annyira motoválnak, de már pl nem stresszelek rajtuk. :)


Ahol ág ember ujjal találkozik (szektor, munkakör, feladatok, új kihívás) ott lesz is amíg bele nem jon egy kis drukk benned. Első helyemen már semmi nem jelentett kihívást, fejlődést, onnan meg azért rájöttem el.

2023. jan. 10. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!