Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mennyire megszokott, hogy a...

Mennyire megszokott, hogy a minimálbéért dolgozó emberek adnak magukra a munkahelyen? (Bővebben lent, mire is gondoltam. )

Figyelt kérdés

Tehát nőkről van szó inkább, akik mondjuk:

ugyanúgy sminkelnek, ugyanúgy próbálnak csinosan öltözni,visznek váltóruhát(nem pedig munkaruhában érkeznek és mennek el).

Nem lenne egyszerűbb az, hogy ha az ember alapból a munkás ruhában menne(ami lehet, előnytelenül néz ki) és abban is menne haza?

Persze olyan munkahelyről van szó, ahol annyira nem koszolódik a ruha és nem adnak munkás ruhát, csak befog az ember egy nadrágot, felsőt annak.


2017. dec. 15. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet mindenhol kinézik, én is kaptam a genyó nézéseket ha koszos nadrágban mentem haza mert az első gondolat nem az hogy munkában koszolódott össze hanem hogy biztos igénytelen meg ápolatlan az illető. Na meg akkor heti 5 napn rongyos munkásgatyában járnék, hurrá, ettől fogom igazán csinosnak érezni magam, főleg ha meló után még van programom.
2017. dec. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Én diákként dolgoztam ilyen helyen, de nem nagyon láttam olyat aki munkaruhában ment volna dolgozni. Inkább a gépbeállítók voltak csak akik alapból a kantáros egyenruhába mentek, a többi dolgozónak csak egy köpeny kellett. Volt szekrény, ott tartotta mindenki a köpenyt meg pár pólót, nadrágot. Amikor beértek átöltöztek kènyelmesbe meg felvették a köpenyt, munkaidő után meg visszaöltöztek utcaiba. Lehet egyszerűbb lenne, de nem tudom ki akarna folyton melegítőben/leggingsben meg kinyúlt pólóban közlekedni az utcán. A munkahelyen teljesen rendben van egy ilyen cucc, de utcán már furán néz ki.


Amúgy változó ki mennyire ad magára. Láttam olyan nőket akik folyton izzadtak, büdösek voltak, zsíros volt a hajuk szóval elég igénytelenül festettek meg volt egy másik véglet is akik szinte kivakolták az arcukat, erős parfümszaguk volt, tele bizsukkal. Meg ugye volt az átmenet, akik adtak magukra de nem voltak kicicomázva. Nem tudnám megmondani kik voltak többségben, mindhárom "csoport" erősen képviselte magát. Viszont egyikükre se volt jellemző, hogy munkásruhába jöjjenek dolgozni, még az igénytelenebbekre se. Pedig itt még az se volt hogy mások mit szólnak az utcán, mert céges busszal vagy saját autóval jártak.

2017. dec. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%

Nem ertem mi a fura abban hogy valaki alacsony fizetéssel is igényes.

Én is dolgoztam gyárban, amikor bemenetek dolgozni volt amikor a rajtam lévő szett majdnem annyi volt mint a fizum. (Converse, Levis farmer, Amnesia felső, Guess táska hogy csak egy példát mondjak.)


Már nem ott dolgozom és az a vicces hogy most már pont olcsóbb ruhákkal beerem pl H&M. Pedig több a havi bevetelem mint anno.

2017. dec. 16. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Minimalberert dolgozo no vagyok, egy olyan helyen vagyok jelenleg, ahol a sajat ruhadban kell dolgoznod. (Bizsu bolt)

Ezt egyalaltan nem banom, sot orulok neki. Nem szeretem a bena formaruhakat.

Igenyesen oltozkodok, meg se mondanad , ha meglatnal az utcan,hogy 120-at se kapok havonta. Ritkan 2-3 havonta veszek egy dragabb holmit, ami szep, izlesesen varrott, letisztult darab, jo anyagbol. Imadom a ruhakat, estem is mar tulzasba vasarlas teren, de muszaj visszafognom magam. Inkabb ez, minthogy kinaibol vasaroljak hetente.

L

2017. dec. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Girlll3 ***** válasza:
Most már csak az a kérdés márkás ruhára miből telik? Mert minimálbérből arra nem futja, csak ha eltart valaki.
2022. jan. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!