Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Befejeznétek a főnöknek az...

Befejeznétek a főnöknek az utolsó projectet mielőtt megszakad a szerződés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Volt már kérdés ebben a témában, de rendkívül bonyolultra sikerült, ezért szeretném leegyszerűsíteni.


8 hónapot dolgoztam egy munkahelyen folyamatos szerződéshosszabbítással, ahol most egy belső konfliktus miatt úgy döntött a főnök, hogy elküld.

Nagyon igazságtalan a konfliktus, de nem tudok ellene mit tenni.


Ugyanakkor tisztességes volt, előre szólt, hogy egy hetet kapok, és utána mennem kell. Megtehette volna azt, hogy egy hét múlva szól, hogy miért, arról most írok lent.


Ugyanis neki van most egy nagyon fontos projectje amit még be kellene fejezni. Ehhez még szüksége van rám, hogy megcsináljam neki, nélkülem nem nagyon menne. Viszont megmondta, hogy bárhogyan is sikerül (még ha jól is), utána mindenképp mennem kell.


8 hónapig korrekt volt velem, sosem hajtottak túl. Szerettem itt dolgozni, szóval nincs okom bosszúskodni. Tudom, hogy fontos is neki ez a project, ugyanakkor én úgy látom, hogy nem lehet egy hét alatt bejefezni. Én is motivált vagyok benne egyébként. Érdekes a feladat és talán ez pont olyan hogy nem a pénzért csinálnám meg. Gondolom a kollégák azért építették a konfliktust, hogy ezt még elkezdeni se tudjam, de a helyzet pont úgy jött ki, hogy még van egy esélyem, hogy beleadjam a kézjegyemet.


Egy heti + fizetésről van szó, ami nekem töredék pénz, viszont szeretnék úgy eljönni, hogy nem hagyok negatív érzéseket.


Kételyeim.

- nem tudom befejezni ennyi idő alatt és elégedetlen lesz.

- a kollégák elvadulnak a hír hallatán még jobban kibontják a konfliktust az egy hét alatt és esetleg bajba kerülhetek.

- nem fizeti ki az utolsó hetet, amit megtehet, mert a szerződésünk úgy lett megírva, hogy csak teljesített projectet fizet, amit én kétlem, hogy egy hét alatt be tudnék fejezni.

- nem jó érzés úgy dolgozni egy ilyen projecten, hogy utána kidobnak a cégtől mint a kacsát szarni pár buta liba miatt akik panaszkodtak rám meg irigyek voltak. ugyanakkor visszatérnék rá, hogy a főnök megtehette volna azt is, hogy utólag mondja el, hogy nincs hosszabbítás. Nincs benne a szerződésben, hogy ezt előre közölnie kéne.


Fentiek tudatában mit javasoltok?

A jogi részeibe nem szeretnék belemenni, emberileg, korrektségileg, stb kérdezem, hogy ki mit csinálna?


2023. jan. 15. 13:40
A kérdező szavazást indított:
Igen, bejefezném, hogy ne hagyjak rossz érzéseket távozás előtt és fontos neki, hogy kész legyen.
Igen bejefezném, de csak azért, mert korrekt volt, hogy előre szólt, ezért részemről is úgy korrekt, hogy nem élek vissza vele.
Igen befejezném, (egyéb okból) részletezd*
Nem fejezném be, mert nincs rá biztosíték, hogy kifizeti.
Nem fejezném be (egyéb okból) részletezd*
Nem fejezném be, mert megalázó a helyzet.
13 szavazat
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Szarnek az egészbe
2023. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Még attól is félek, hogy ha esetleg nem fejezem be neki, valami hibát talál a szerződéseinkben vagy az eddigi munkámban amit bőven megtehet mert vannak nyitott kiskapúk és esetleg valami kárt okoz nekem vele. Simán megteheti. Vagy bármilyen más céghez jelentkezek problémát hagy, okoz. Megteheti. Nem szeretnék bosszú alanya sem lenni.
2023. jan. 15. 13:51
 3/31 A kérdező kommentje:
Jobb a békesség és ez az egy hét 8 hónaphoz nem oszt, nem szoroz.
2023. jan. 15. 13:51
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora egy szar hely lehet, főnököstől, kollégástól. Mellesleg egy hónap a felmondási idő, de ez a sutyerák már egy hét múlva küldene a fenébe.

Nem tudná megcsinálni a munkát??

Főnőkösködni persz tud, szakmai hozzáértés meg nulla. Én hygynám hogy rárohadjon az egész kóceráj, aztán a munkába meg fulladjanak bele a "kedves" kollégák, ha annyira kell nekik.

2023. jan. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell tőle félni. Nem tud kárt tenni, nincs oka rá. Viszont biztosan van vaj a füle mögött amivel munkaügyi bíróságon akár te is feljelentheted. Na pont ezért nem fog ő sem ugrálni.
2023. jan. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
59%

Fejezd be mindenképpen, ne váljatok el rosszban egymástól.

Nem tudhatod azt sem a jövőben fog -e segíteni, kerülhetsz olyan helyzetbe hogy például hozzá fordulsz segítségért, álláskeresés miatt.

Nemcsak a kapcsolati haszon miatt hanem mert jó segíteni a másiknak.

2023. jan. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem fejeznem be es amit csinalok munkat, azt is ugy csinalnam meg hogy ki kelljen javitani es az utolso pillanatban deruljon ki, hogy szar minden.
2023. jan. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Ha nagyon akar, tud nekem ártani. Én sem szeretnék neki.

Én inkább a kollégáknak szeretnék ezzel, hogy nesze, csinálják meg akkor ők, ha ilyen ügyesek. Nem adnám a kezükbe azt az örömöt, hogy még elvégzem nekik mielőtt elküldenek.

De a főnök meg mondom, korrekt volt. Elmondta előre.

2023. jan. 15. 14:14
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem volt korrekt. Csak te magyarázod bele.
2023. jan. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
9, Kérlek fejtsd már ki. Szólt előre. Megtehette volna, hogy nem szól és akkor küld el amikor elkészült ami kell neki.
2023. jan. 15. 14:21
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!