Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Első munkanapon mire érdemes...

Első munkanapon mire érdemes figyelni az alapvetőeken túl?

Figyelt kérdés

Úgy értem nyilván időben érkezik az ember, ápoltan/megfelelő ruhában, stb.


De pl mi a helyzet a tegeződéssel, vagy milyen olyan tippek jutnak eszedbe, amitől valaki jó benyomást kelt?


Régen dolgoztam már rendes állásban tanulás miatt és akkor is inkább olyan helyeken, ahol csak néhány munkatárssal álltam kapcsolatban, itt viszont sokan lesznek és majdnem mindenki hierarchiában felettem (aki nem, az velem egy szint, szintén új).


Kicsit aggódom, szeretnék hamar beilleszkedni és jól dolgozni.

26 éves nő vagyok, ha ez számít.


2023. jan. 18. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne bízz meg senkiben.
2023. jan. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbàlj beszêlgetni aki szimpatikus.Ne legyél csöndes mert akkor meg az lesz hogy magadnak való vagy.Ahogy az előttem is irta az nagyon igaz!!
2023. jan. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hogy értitek, hogy ne bízzak meg senkiben?
2023. jan. 18. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1 -nek valószínűleg rosszak a tapasztalatai.

Abból a szempontból nem mond hülyeséget, hogy a magánéletedbe ne avass be másokat, mert nem tudhatod, hogy fordítják ki a hátad mögött az infot. Olyan ártalmatlan infókat én elmondok, hogy pl milyen filmet láttam,mit főztem stb. De család, munkán kívüli szociális élet, személyes infók,az no Way. Szeretem a munkatársaim, de azt biztos nem kötném az orrukra, hogy mondjuk milyen a kapcsolatom a szüleimmel, a párommal. Nem rájuk tartozik és kész. Nem tudom, érzékelhető -e a különbség:)

Ne szeparálódj el nagyon a kollégáktól, ha hívnak ebédelni, kávézni,tarts velük. Próbaidő alatt még csak ismerkedsz, felfedezed a dolgokat. Az első hetekben mindenki izgul, de aztán megszokják a helyet és beilleszkednek. Hajrá:) .

2023. jan. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Vigyázz, kinek mit árulsz el magadról! Aki túl sokat kérdezősködik, az legyen gyanús!

De ez attól is függ, milyen munkakör.

2023. jan. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
További jó tanács: a pletykálásba semmiképpen ne szállj be és tartózkodj a pletykásoktól. Viszonylag hamar le lehet szűrni ki a sz*rkavaró. Régen én is végighallgattam a ventillálásokat, hogy ki miket mondott, ki milyen szemét a cégnél, ki kivel flörtöl stb. Ha már azzal kezdi valaki, hogy "ne tudd meg,mit hallottam!" vagy "figyu,ezt nem tőlem hallottad,de..." -azoknak intek,hogy nem érek rá, dolgoznom kell. Békén is hagynak :)
2023. jan. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Már az elején állítsd fel élesen a határaidat, nehogy valaki a fejedre nőjjön, kihasználjanak
2023. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Az átlagtól kicsit eltérő válasz:

Ha a megérzéseid azt mondják valamelyik férfi főnökkel nincs rendben valami, LÉPJ LE. Unokatestvérem első komoly munkahelyéről felmondás után fél évig követte 2 másik munkahelyre az egyik férfi főnök, akiről lejelejétől fogva mondta, hogy "furcsa pasi". Videó, tapi, stb. Végül többször megjelent a lakása előtt. Pedig nagy cég. A munkáltatód látja a lakcímed, akármilyen mentális beteg dolgozhat veled egy helyen.

2023. jan. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez nőre is igaz
2023. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!