Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Olyanok válaszát várom, akik...

Olyanok válaszát várom, akik tartósan szellemi (középvezetői, menedzsment) munkáról váltottak fizikai - alkalmazotti - munkára? Többi lent!

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben a kiégés jeleit tapasztalom magamon és szeretnék munkahelyet és munkakört váltani. Mivel az ülőmunkát egyre nehezebben viselem (ülőidegzsába) ezért fizikai munkakörben szeretnék elhelyzkedni. Azt szeretném kérdezni, hogy aki volt már ilyen helyzetben, hogy szellemi-vezetői munkát látott el és fizikaira váltott, az hogy élte meg a váltás, mit szólt a család, mit szóltak az ismerősök, volt és későbbi kollégák.

2023. jan. 19. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Logisztikus voltam, irodában napi átlag 10 órát. Akkor jöttem rá, hogy az ülőmunka nem nekem való, de mégis valamilyen szinten a szakmában akartam maradni, így teherautó sofőr lettem (igen, ott is kell ülni, de városon belül inkább többet pakolsz és mozogsz, mintsem csak ülsz és vezetsz egész nap).
2023. jan. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az utóbbi időben a kiégés jeleit tapasztalom magamon"


És milyen fizikai munka? Gyárban a soron megőrülsz, kinti munkavégzésnél pedig szétfagysz/megázol/szétsül az agyad.

2023. jan. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#1. Gratulálok a váltáshoz! Le a kalappal. Nemrég én is megcsináltam a "C" jogsit + GKI, de nem találtam benne olyan munkát, ami um. mozgalmasabb, bár még nem adtam fel ezt sem! Neked sok sikert kívánok a későbbikeben is!
2023. jan. 19. 09:54
 4/8 A kérdező kommentje:
#2. Voltam már életemben segédápoló idősotthonban, ahol 3 műszakban öregasszonyokat pelenkáztam, hullát öltöztettem, magatehetetleneket etettem-itattam stb. Dolgoztam sebészeti műtőben, voltam kőműves segédmunkás, másodállásban szórólapterjesztő, kertész stb, úgyhogy tudom mi a fizikai munka. Jelenleg állattartó-telepi munkával kacérkodok.
2023. jan. 19. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
54%
Iroda-lakás.így éltem.ma is van iroda de csak heti pár napot dolgozom. házra váltottam a lakást.imádok rajta dolgozni nekem hiányzott a fizikai fáradság.igy most meg van az egyensúly.
2023. jan. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vissza sírod majd az ülő munkát, az a baj az ilyen fizikai munkákkal hogy nem a te tempódban dolgozol hanem szét hajtanak.
2023. jan. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Jelenleg állattartó-telepi munkával kacérkodok."


Igen, az egy könnyű fizikai munka, én is csináltam, viszont minimálbért kapsz és hajnali 4kor kell kelni.

2023. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne toljál ki magaddal.
2023. jan. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!