Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire red flag az,ha egy...

Mennyire red flag az,ha egy munkahelyen nincs home office? (Értelemszerűen szellemi munkára gondolok most)

Figyelt kérdés
Állásinterjú előtt állok. Ha úgy alakulna, hogy ajánlatot kapnék tőlük, nem hinném, hogy ez lenne a fő döntő faktor. Ugyanakkor azt hittem, hogy így 2 év covid után már minimum heti egy nap HO-t biztosítanak mindenhol. Meg sosem lehet tudni, mikor kell megint teljesen visszabújni a lakásba.

2022. szept. 6. 10:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül red flag, sokáig egyáltalán nem volt HO, csak a covid miatt terjedt el ennyire. Munkakör és csapat függő, van ahol jobb is bent lenni a többiekkel, mint egyedül otthon.
2022. szept. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
nalam igen, mert 2008 ota HOban dolgozom (IT szektor)
2022. szept. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Munkakörtől függ. Lehet, hogy van indoka, megint lehet, hogy még ha nincs is lehetőség rendszeres otthoni munkavégzésre, külön engedéllyel megoldható.


Az interjún rákérdezhetsz, hogy oldották meg a járvány tetőzése alatt.

2022. szept. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a főnök szerint csak akkor megy a munka, ha bent ülünk, ezért a kötelező HO után, rögtön visszaálltunk. Mivel a csapat jó és könnyen eljutok a munkahelyemre, ezért nem ráz meg. Osztályvezetőnk pedig szerencsére lazább, így azért szoktunk otthonról is lenni.
2022. szept. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az lenne.

Legalább egy hibrid dolgot hozzanak össze, ha nem is engedélyezett a teljes home-office.

Nyilván munkakörfüggő, de azért elég kevés olyan munkakör van, ami alapvetően számítógépen való munka, mégsem végezhető otthonról.

2022. szept. 6. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyáltalán nem lenne az.

Én jobban szeretek az irodámban dolgozni. Otthonról nem férek hozzá mindenhez ugyanúgy. A munkámhoz nemcsak egy laptop kell. Semmi kedvem otthon irodát berendezni nyomtatási, szkennelési lehetőséggel, meg irattárral.

És jobban is megy a munka, ha csak arra kell figyelnem, meg jobb ha teljesen szét van választva és otthon csak a pihenés helye.

2022. szept. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A volt munkahelyemen csak a covid miatt volt home office (100% távmunkában is el lehett végezni a feladatokat). Amikor vissza kellett menni az irodába, akkor kérvényeztem a távmunkát (elég sokat kell utaznom), de elutasították. Kerestem új munkahelyet.

Nekem fontos szempont volt a távmunka lehetősége. Elég sok cég engedi heti pár napban a home office-t. Egy fejvadász ismerősöm szerint egy pályázó szívesebben megy olyan céghez, ahol ilyen tekintetben rugalmas a mumkaadó.

2022. szept. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
37%
Egyáltalán nem red flag, te komolyan egész nap a 4 fal között akarsz dögleni a lakásban? Hosszú távon nem jó, hogy csak egy LCD-képernyőn keresztül látod a többi embert a világban.
2022. szept. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%

#8

Hát pl én is a 4 fal közt dolgozom, imádom :D nekem elég hogy a férjemet és a kutyámat látom minden nap, hétvégente meg a szüleimet, barátaimat. Miért is jó az nekem, ha az idegeneket nézegetem a buszon, vagy a kollégákat az irodában?

2022. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a sok vörös zászlós kérdés?

Egyébként nem lenne túl nagy gond. Az én munkakörömben, pláne, ha váltanék, akkor előrelépnék karrierben is, nem túl hatékony a HO. Nem azt mondom, 1-1 nap belefér, de hatékonyabb a személyes jelenlét. Mondjuk ezen a szinten már simán alku tárgya az interjúztatási folyamat közben a HO.

2022. szept. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!