Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy szóljak vissza valami...

Hogy szóljak vissza valami keményet a kollégámnak?

Figyelt kérdés
22 vagyok és másfél vagyok a mostani helyemen, egy gyárban. Van egy kollégám, aki betanított anno. Tudni kell hogy szüleimtől sose vették el a pénzt, és ők sem veszik el tőlem. Ez a kolléga állandóan nem szószerint, hanem burkoltan azt mondja hogy ezért én egy senkiházi szar vagyok. Amikor vettem egy bakancsot, akkor másnap másfél órán át magyarázta hogy ha nem szüleimmel élnék akkor az árokban feküdnék éhen dögölve. Ezt a monológot elszokta akkor is mondani, ha megtudja hogy elmentem mondjuk enni valahova. De persze azt mondja ezt csak jó indulatból teszi, jó indulatból mondja ezt el egy héten legalább 3szor. Én nem tartom magamat se nyálasnak, se felvágósnak, nem járok méregdrága ruhákban, egyedül a telóm drága, de azt meg a wc-n veszem elől szinte csak gyáron belül. Ő bezzeg azzal menőzik meg veri a nyálát, hogy Kólát hoz a melóba meg hogy fullon van a tank a kocsiban. Én más kollégától, de úgy általában senkitől nem hallottam még hogy ilyen dolgokra veri a nyálát. Szerinte mindenkinek könnyű dolga van, csak neki nem. Szerinte annak könnyebb, akinek 2db 2 év feletti gyereket és egy feleséget kell eltartania egy fizetésből. Nem veszi észre magát egyáltalán. Azt hiszi hogy mindenki bírja, miközben egyik kolléga azt mondta ha a régi sorvezető lenne, akivel jóba volt akkor már rég elküldette volna. Vitatkozni nem lehet vele, mert mindig csak neki lehet igaza, ha nem értesz vele egyett, akkor elkezd háborogni meg nyomni hogy ő mindenhez ért meg mindent tud. Ezt a pénz dolgot is állandóan ő hozza fel, nincs másik kolléga aki azzal foglalkozna ilyen szinten hogy kinek hogy van az anyagiak. A kérdés az lenne, hogy hogyan tudnék neki valami olyat beszólni amitől észrevenné magát és leállna. Szépen kérném, hogy fejezze be akkor bemagyarázná, hogy az én hibám az egész mert nekem nem lehet semmit mondani. Valaki olyan válaszára lennék kíváncsi, aki otthon van a gyári életben és tudja hogy kell az ilyen férgeket kezelni.

2023. jan. 19. 21:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%

Minek állsz szóba vele?


Műszakkezdéskor szia, Béla, vegzéskor szia, Béla, és közben ignorálni.

2023. jan. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
80%
Tanuljal és menjél el a gyárból, értelmesebb emberek közé.
2023. jan. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%
Sehogy, úgy is leugatna. Ne foglalkozz vele.
2023. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
9%

"Én nem tartom magamat se nyálasnak, se felvágósnak, nem járok méregdrága ruhákban, egyedül a telóm drága, de azt meg a wc-n veszem elől szinte csak gyáron belül. Ő bezzeg azzal menőzik meg veri a nyálát, hogy Kólát hoz a melóba meg hogy fullon van a tank a kocsiban."



Az értelmi színvonalad a gyárba való. Abszolút oda illeszkedik. Verekedjetek meg.

2023. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Nézd levegőnek, ahogy írták előttem köszönj reggel, köszönj amikor végzel és ennyi.

Ha meg ez nem tetszik neki mond meg, hogy rohadtul nem vagy kíváncsi a véleményére a te életed úgy éled ahogy akarod te sem szól bele abba, hogy ő mit csinál és nem is érdekel.

2023. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Egy légtérben dolgozunk, egymás mellett.
2023. jan. 19. 21:26
 7/20 A kérdező kommentje:
A társalgást sem én kezdem.
2023. jan. 19. 21:26
 8/20 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy egy légtérben dolgoztok nem kell hozzá szólnod, főleg nem kell elviselned azt, hogy olyan dolgokba szól bele amihez semmi köze.

Ha elkezd társalogni mond meg neki, hogy nem érdekel az olyan beszélgetés ami a te életedbe bármilyen módon beleszólás lenne, mond el beszélhettek fociról sakkról csajokról stb stb de arról, hogy te hogy élsz milyen cipőd telefonod stb van kivel élsz mire költesz nem vagy hajlandó, mert semmi köze hozzá.

2023. jan. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szolsz a fonokodnek, hogy zavar a 'Bela' folyamatos pofazasa es rakjon at mashova a soron mert elrontod a darabokat. Soron kivul meg egyszeruen ignoralod, nem kotelezo vele egy asztalnal ebedelni sem, ha ennek ellenere pofazik nem visszaszolni kell, hanem szemtol szembe megmondani neki hogy 'Bela, nem erdekel, barmit is mondasz. Kerlek hagyj beken!'
2023. jan. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Ami kicsit gyári szint,de talán használ.

Kérdezd meg tőle,hogy veled van -e igazából problémája,vagy a saját élete nem jó,és emiatt másokat próbál kioktatni. Vagy csak egyszerűen mondd azt,hogy a saját háza táján sepregessen. Itt a kezébe nyomnám a seprűt is.

2023. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!