Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy szóljak vissza valami...

Hogy szóljak vissza valami keményet a kollégámnak?

Figyelt kérdés
22 vagyok és másfél vagyok a mostani helyemen, egy gyárban. Van egy kollégám, aki betanított anno. Tudni kell hogy szüleimtől sose vették el a pénzt, és ők sem veszik el tőlem. Ez a kolléga állandóan nem szószerint, hanem burkoltan azt mondja hogy ezért én egy senkiházi szar vagyok. Amikor vettem egy bakancsot, akkor másnap másfél órán át magyarázta hogy ha nem szüleimmel élnék akkor az árokban feküdnék éhen dögölve. Ezt a monológot elszokta akkor is mondani, ha megtudja hogy elmentem mondjuk enni valahova. De persze azt mondja ezt csak jó indulatból teszi, jó indulatból mondja ezt el egy héten legalább 3szor. Én nem tartom magamat se nyálasnak, se felvágósnak, nem járok méregdrága ruhákban, egyedül a telóm drága, de azt meg a wc-n veszem elől szinte csak gyáron belül. Ő bezzeg azzal menőzik meg veri a nyálát, hogy Kólát hoz a melóba meg hogy fullon van a tank a kocsiban. Én más kollégától, de úgy általában senkitől nem hallottam még hogy ilyen dolgokra veri a nyálát. Szerinte mindenkinek könnyű dolga van, csak neki nem. Szerinte annak könnyebb, akinek 2db 2 év feletti gyereket és egy feleséget kell eltartania egy fizetésből. Nem veszi észre magát egyáltalán. Azt hiszi hogy mindenki bírja, miközben egyik kolléga azt mondta ha a régi sorvezető lenne, akivel jóba volt akkor már rég elküldette volna. Vitatkozni nem lehet vele, mert mindig csak neki lehet igaza, ha nem értesz vele egyett, akkor elkezd háborogni meg nyomni hogy ő mindenhez ért meg mindent tud. Ezt a pénz dolgot is állandóan ő hozza fel, nincs másik kolléga aki azzal foglalkozna ilyen szinten hogy kinek hogy van az anyagiak. A kérdés az lenne, hogy hogyan tudnék neki valami olyat beszólni amitől észrevenné magát és leállna. Szépen kérném, hogy fejezze be akkor bemagyarázná, hogy az én hibám az egész mert nekem nem lehet semmit mondani. Valaki olyan válaszára lennék kíváncsi, aki otthon van a gyári életben és tudja hogy kell az ilyen férgeket kezelni.

2023. jan. 19. 21:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
25%
Dolgoztam magam is hasonló környezetben, és sosem értettem, hogy aki kapja az ívet, miért nem áll ki magáért. Én ezt magamon nem tapasztaltam, mert olyan volt a kiállásom, hogy senki se basztatott. De ha ezzel jött volna valaki, én is proli lettem volna, mindenki előtt lenulláztam volna. Mondjuk ha belekezd, félbe szakítom, hogy ma reggel nem otthonról, hanem Anyudtól jöttem, hagytam neki aprót az éjjeli szekrényen vizes kiflire, mert még aludt, nem akartam felkelteni, hosszú volt az éjszaka.....aztán odaballagok mosolyogva az arcába beleállva, és megkérdem,szeretne esetleg még valamit mondani? Tudom, hogy prosztó dolog, de másból úgysem fog érteni.
2023. jan. 19. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Darius- ***** válasza:
0%
Tanulj meg judozni. Vagy karate. Vagy huzz be neki egyet tanuk nélkul.
2023. jan. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
30%

Miért kéne bármit visszaszólni?

Elég ha csúnyán ránézel és abbahagyja.

Nekem bevált amikor gyárban dolgoztam.

2023. jan. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
63%
Megmondod neki, hogy úgy döntöttél, hogy mostantól nem kívánsz trécselni vele. Szeretnéd ha innentől csak és kizárólag akkor szólna hozzád, ha azt a munkamenet megkívánja.
2023. jan. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%

"Mondjuk ha belekezd, félbe szakítom, hogy ma reggel nem otthonról, hanem Anyudtól jöttem, hagytam neki aprót az éjjeli szekrényen vizes kiflire, mert még aludt, nem akartam felkelteni, hosszú volt az éjszaka..."


😂😂 imádom amikor valaki ekkora klisét dob be olyan arccal, mintha fossá nullázta volna a másikat. Közben csak full szánalom ő is, ugyanazon a szinten van értelmileg mint a többi, aki beleállt 😂 gyerekeim... jó nagy cringe.

2023. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

Inkább tegyél rá egy lapáttal, hadd irígykedjen. Pl mondd azt holnap, hogy kaptál szülinapodra apuéktól 300 ezret csak úgy és most szeretnéd kérni a tanácsát milyen értelmes dologra költsd el a pénzt.


Ha ezek után is dumálgat, dicsekedjél még többet. Pl hogy nagyapád már jövő hónapban rád íratja a családi házát, mert az unokák közül te segítesz neki a legtöbbet és ezért szeretné, hogy csak te örökölj. És érdeklődj a kollégától mennyit érhet vajon az adott városvan ez az ingatlan. Reméled ér vagy 30 millát. Stb...

2023. jan. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
16: Ezekről levághatja, hogy csak direkt kamuból heccelődik.
2023. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy észreveszi, mert az ilyen emberek általában nagyon buták. Úgy eteted őket, ahogy kedved tartja.
2023. jan. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ezek a gyári betanítók/ mentorok mérnöknek képzelik magukat NASA-nál. Ne vedd magadra kis emberek nagy napjai …
2023. máj. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? Nő? Van gyereke, férje?

Hát sajnos nincs megelégedve az életével.

Remélem neked sem célod egész életed végéig mellette dolgozni. A mérgező társaságot ott kell hagyni.

Egyébként nekem is a csúnya nézés vált be. Mikor beszólt valaki ránéztem csúnyán vagy volt, hogy használt a levegőnek nézés. Az talán a legbosszantóbb. Mikor bármit mond nem tud kizökkenteni.

Te ugyanúgy maradj a kiegyensúlyozott, vidám hangulatodban és gondolj pozitív dolgokra. Miért vagy hálás az életben, miért vagy boldog Pl. Van szerető családod, meleg otthonod, kedves barátaid, házi állatod, jó egészséged stb.

2023. okt. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!