Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kifizettethetik-e velem a...

Kifizettethetik-e velem a kárt? (Hollandia)

Figyelt kérdés

Szóval egy ideje Hollandiában dolgozom, ügynökségen keresztül, hollandul nem tudok csak angolul.

Egy kisebb cégnél dolgozom, kb 25-en dolgoznak itt.

Csomagolónak vettek fel, de mindent kell csinálni. Fémekkel foglalkozunk. Már vagdosnom is kellett, életemben nem csináltam még ilyet. Már egy ideje targoncáznom is kell, a kisfőnök mondta, hogy muszáj, nincs ember, pedig nincs jogsim rá. Mai véletlenül nekimentem egy oszlopnak és elgörbült az oszlop, na most azon van egy daru.. És most esélyes, hogy az egészet meg kell javítani, addig a darut se lehet használni. Nem rúgtak ki, de figyelmeztettek, hogy nincs jogsim és ezért az okozott károkért én vagyok a felelős. Mi tévő legyek? Nincs több tízezer euróm ilyen dolgokra. És szerintem jogilag sem stimmel a dolog, viszont itt nem tudom kihez kéne fordulni.



2023. jan. 24. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Jogsi nélkül targobcáztatnak? Hollandia is Magyarország szintjére süllyedt.
2023. jan. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A fene se ismeri a holland munkaügyi szabályokat, de nyilván ott szigorúbbak, mint nálunk, ahol mindent lehet. Duma, ne dőlj be nekik. Elloptad a targoncát? Nem. Jobb helyeken már azért is büntetnek, ha egy targoncát találnak vezető nélkül, benne hagyott indítókulccsal. Semmi felelősséggel nem tartozol, ők szorulnának, szóval én nem aggódnék. A tévedés jogát fenntartom, de szerintem igazam van.
2023. jan. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
5%
Ha Hollandiában dolgozol, hogyhogy nincs pénzed?
2023. jan. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennél te a felelős? Ők a felelősek, hogy olyan munkára kényszerítenek, amihez nincs semmi képesítésed.

Egyébként ez balesetveszélyes is. A fémvágót sem használnám csak úgy.

Biztos, hogy te ott szeretnél dolgozni? Vigyázz magadra nagyon.

2023. jan. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a felelős, aki beültetett targoncázni annak ellenére, hogy tudatában volt annak, hogy nincs rá jogosítványod.
2023. jan. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Hollandia Európában van.

Piszok gyorsan keresel egy ügyvédet.

Feltételezem, sem jogi/ügyvédi biztosításod nincs, sem privát felelősségbiztosításod.

Azonnal keresel egy munkajogban jártas ügyvédet, prezentálod a munkaszerződésedet (azért az remélem van), elmeséled hogy milyen munkákat végeztetnek veled, és reménykedsz, hogy nem húzzák rád a vizes lepedőt.

Nem tudom, miféle munkáltatód van, de ha az ottani munkavédelmi hatóság megtudja, hogy jogosítvány nélkül targoncáztatnak, akkor ők is komolyan megszívják, úgyhogy az ügyvéd jó eséllyel ki tud harcolni egy olyan megállapodást, hogy te megúszod.

Azt azonban nem értem, hogy merészelsz olyan munkát végezni, amire nincs engedélyed, miközben te ennek tudatában vagy!

2023. jan. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Egy toborzócégtől van itt sok ember, nem nagyon volt más választásom, sokkal többet keresek így is, hogy minimálbérért dolgoztatnak. Van szerződés, magyarra le van fordítva.

A targoncázás meg nem kedv kérdés volt, muszáj volt, a csoportvezető ilyen ember.. Ráadásul alig maradnak meg az emberek, a csomagoló részlegen nagy a fluktuáció, jön folyamatosan mindenki, általában lengyelek. A lakás ahol lakom kb 10 km, elektromos biciklivel kell járni, 4 lengyel lakik velem, elég koszosak, nem takarítanak maguk után. Kezdek depressziós lenni... És akkor még ez is, van félretett pénzem, de még ki sem számlázták, min. 5 számjegyű összeg euróban...

A fémvágó egy fél millió eurós gép, 3 db van belőle, mind a hármat egy ember kezeli. Be kell scannelni a megrendelést, berakni az anyagot és vágja. Kis matek kell hozzá de nem veszélyes. Sokkal rosszabbul érzem magam amikor csomagolni kell, mert ott fát kell fűrészelni. Vagy amikor azt mondják, hozd be a fát. Amikor hozzák az újabb adag fát, 4m hosszú, 600-700kg és a ajtò alig több mint 3 méter, és egyszer megmutatták, hogy kell behozni targoncával a többit oldjam meg. Sikerült is, de most minden a feje tetejére állt, ma már gyomoridegem volt reggel. Szerintem jővő héten már nem jövök be. 25 éves vagyok egyébként.

2023. jan. 24. 12:49
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor hiába keresel jól, ha egyébként minden más szar, nemcsak a munkában, de azon kívül is.
2023. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%
Behúztak a csőbe. Felmondás! Amúgy hogyhogy nincs pénzed, amikor Hollandia baromi jól fizet?
2023. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Mondom, hogy van félretett pénzem, de fél éve se vagyok itt!
2023. jan. 24. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!