Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Abban az esetben felmondhatok...

Abban az esetben felmondhatok azonnali hatállyal, ha eddig nem kellett bejárni dolgozni, most pedig heti 3x bekéne?

Figyelt kérdés

Amikor 2 éve elkezdtem ott dolgozni, egyszer sem kellett bejárni, ami azért is volt jó, mert én 180km-re lakok a munkahelytől.


Azonban novemberben új vezetőség jött, akik bejelentették, hogy februártól heti 3x bekéne járni mindenkinek kivétel nélkül.


Én ezt nem tudom vállalni, és ha eredetileg 2 éve így lett volna, nem is vállaltam volna be, mivem 3 hónap a felmondási időm, el nem tudom képzelni, hogy 3 hónapig ennyit utazzak oda vissza.


Ebben az esetben azonnali hatállyal fel lehet mondani?


2023. jan. 26. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
2023. jan. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ha az van a munkaszerződésedben, hogy munkavégzés helye a cég telephelye, vagy rugalmas. Mondj fel normál határidővel, és ennyi.
2023. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%
Mondj fel és legyél táppénzen addig. Minimum 3 hetet.
2023. jan. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez így nagy szívás.

Nem tudsz beszélni velük? Nem lustaságból nem mész be.

180km? Naponta??!

Mindenképp beszélj velük.

Ha én főnök lennék és jó munkaerő lennél akkor biztosan kivételt tennék.

2023. jan. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%
Határozottan igen.
2023. jan. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Késs órákat (kelj akkor, amikor eddig szoktál), közben kezdj el állást keresni.
2023. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Nem, de mégis mit tudnak csinálni, ha nem mész be? Küldenek érted egy taxit Budapestről Miskolcra minden nap?
2023. jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szerződésed úgy szól, hogy be kell menni, akkor be kell menni.

Olvasd el esetleg...

Ha otthoni munka van benne, akkor viszont nem vagy köteles bejárni, ők viszont kötelesek kifizetni a végkielégítést, ha ez alapján felmondanak.

2023. jan. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Mondj fel simán, vedd ki az összes szabit, ami időarányosan kivehető idén, ÉS véletlenül pont a szabi után menj táppénzre, mindent kihasználva minél tovább csökkentsd azt a részét a felmondási idődnek, amikor csak a bejárás marad. *Csak akkor ha* minden mindegy neked, akkor kövesd el azt a „rohadékságot” (mármint az ő szemükben értem a szót), hogy nem mész be azért se (és nem is kommunikálsz, beleértve még a választ is arra ha ők keresnek), és kirúghatnak ők azonnali hatállyal azért mert x ideig „ghostolsz” számukra, ez az idő *asszem* vagy 48 óra vagy 72. Ezt tényleg csak akkor tedd ha „minden mindegy” neked, ugyanis ekkor lehúzHATnak, kártérítést kérve a munkád hiánya miatt keletkezett kiesésükért.
2023. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
#8 teljesen jó válasz. A munkaszerződés. Ha a változtatás nem ütközik a munkaszerződésbe, akkor bukó a Te kérdésed. Ha a munkaszerződéssel ellentétes az új helyzet, akkor viszont mondhatod a mostani helyzetre azt, hogy erre nem szerződtél, a szerződéssel nem egyezőt kérnek, ez lehet azonnali indok.
2023. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!