Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Élvezed, hogy home office...

Élvezed, hogy home office esetén kevesebbet látod a kollégáidat, vagy hiányoznak?

Figyelt kérdés

A környezetemben többen úgy vélekednek, hogy sokkal jobb, mióta teljes home office-ban dolgoznak, mert otthonról sokkal produktívabbak, emellett a kollégákat sem látták már hónapok óta, és hogy ez milyen jó.

Én ellenben az a típus vagyok, aki irodai környezetben jobban tud a munkára koncentrálni, emellett a szociális szintem fenntartásához is hozzájárul, hogy személyes kontaktom van a munkatársakkal.

Ti melyik típus vagytok?



2023. jan. 28. 23:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
46%
Élvezem, hogy nem kell ok nélkül utaznom napi kétszer.....
2023. jan. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Amúgy nekem az utazás, kimozdulás része is tetszik. Nyilván nem mindegy hol élsz, hol dolgozol.


Volt belvárosi projektünk + jó helyen volt albérletem. 10-15 perc buszozással beértem. Hazafelé meg 1 óra alatt hazasétáltam Budapest legszebb részein.


Viszont az irodánk egy külső kerületben van, én is csak külső kerületben tudtam lakást venni. Hát itt nem ösztönöz semmi, hogy buszra üljek, kocsival járok, de inkább csak "kötelező" út.


Korábbi albérletemből még az autózás is hangulatos volt, kellett az a 15-20 perc átmenet.

2023. jan. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Én ellennék úgy, hogy nem találkozom kollégákkal soha többet. Ha valakivel barátok vagyunk, tartjuk irodán kívül is a kapcsolatot, ha nem, akkor meg miért hiányozna egy random ember?


Van aki azt mondja azért jó a hibrid mert néha ki kell mozdulni otthonról. De miért pont az irodába? Nincs korlátozás, menjetek délután a pároddal randizni, a barátaiddal valahova, vagy akár egyedül is bárhová. Kell a szociális élet igen. De miért pont random kollégákkal? Nekem van párom, barátaim, családom, majd velük lógok munka után.


De tény, hogy irodában én is többet dolgozom, mert lát a főnök és mert nem tudok ágyban fekve telózni meg sorozatot nézni munka helyett :D

2023. jan. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
55%
Nem, annyira hiányérzetem lenne, hogy a kőművesdekoltázsú főnökdisznó nem ül az asztalomra, és nem beszél fölém hajolva úgy, hogy közben folyamatosan köpköd...Ja meg annyira hiányérzetem lenne, hogy otthon van oxigén, meg normális klímakörülmények. Ja, az is hiányozna, hogy valaki kétpercenként lökdösse már meg a székemet, vagy amikor a legkényesebb műveletet végzem, bszon már oda az asztalomnak, hagy kattintsak félre. A napi ki és bedigicselés a dugóban is hiányozna. Meg a munkahelyi lift körüli tülekedés. Ilyen életképek, hogy fiúka elfingja magát, miközben elmegy mellettem a lépcsőn, fikázva jön szembe a a folyosón, vagy a gyomráig dugja a nyelvét a csaj szájába, miközben hárman megyünk fel a lifttel, beletüsszent nagytotálba a közös hűtőbe...igen, ezek mind, mind nagyon hiányoznának. Meg a teljesen egyenrangú kollégák rivalizálása, ahogy játszák az eszüket és próbálják előadni a kisfőnököt a plénum előtt. Hogy hetente mást kell betanítani, aki miatt mindig ül valaki a nyakadon, és húsz centiről liheg a pofámba. A retkes közös vécé. Ja, és a közös asztalok. Például ha kimentél valahová, és valakinek éppen gépezhetnékje támadt, simán leült a te gépedhez és bejelentkezhetett. Mint valami nyilvános telefonfülke. Ez is nagyon hiányzik. Uncsi, hogy otthon nem kell folyton fertőtlenítenem az asztalomat. Jaj, hát a folyamatos betegségterjesztést majd elfelejtettem! Mert ugye senki se fog otthonmaradni egy kis megfázás miatt, hogy aztán a táppénz miatt ne tudja fizetni a törlesztőjét, ezért mindig van valaki a környezetedben, aki ki se lát a láztól, a folyamatos betegeskedés is nagyon hiányzik. Meg a folyamatos zsebemben és magánéletemben turkálás, nem is tudom, hogy vagyok meg anélkül, hogy nem kapok ezzel kapcsolatban napi legalább 5 sunyi kérdést.
2023. jan. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
11-es és 14-es, a közösségi életről szólt a kérdés, nem arról, hogy mennyire hiányzik, hogy be kell jutni a céghez és hogy ki tüsszent bele a hűtőbe. De köszönöm a válaszokat!
2023. jan. 29. 12:03
 16/20 Metionin ***** válasza:
Bírom a kollégáimat de bőven elég a havi 1 találkozás velük.
2023. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

2 év full HO után én szeretek bejárni.

Mondjuk hozzam közel is van. Egyébként szerintem a hibrid lenne a legjobb.


Ma itthonról voltam, és fura volt teams-en becsatlakozni meetingre a csapathoz, nem ugyanolyan, mint személyesen.


De introvertált kollega több év otthonlét után pl gyűlöli a HO-t. Hál istennek nekem javarészt férfi kollégáim vannak, sokkal jobban érzem magam közöttük, valahogy ez legtöbbször mindig így alakult.

2023. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

17 vagyok

Ja, azért hiányozni nem hiányoznak 🤣 ha nem vagyok bent. de mikor nem voltam 2 napig akkor pl láttam rajtuk h érdeklődnek hogy hogy nem voltam, és/vagy rám írnak. A csapat jó, és legtöbbször bent vagyok. de jó azért kicsit otthon is lenni.

2023. jan. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

15

Igaz, nem az volt a kérdés. Ebben az esetben a válaszom, nem, egyáltalán nem hiányoznak. Utóbbi időben csak olyan helyen sikerült dolgoznom, ahol gyűlölködő, hatalmaskodó, irigy, pénzéhes, zaklató kollégáim voltak. Utolsó előtti helyen még azt is mondanám, hogy veszélyesek. Örülök, ha nem látom őket, sőt kicsit bénán hangzik, de örülök, hogy nem tudnak hozzám nyúlni.

2023. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Három éve teljes home office (illetve, havi egyszer bemegyek nyomtatni), van, akit azóta nem láttam, nem baj. A csapatunkkal folyamatos kapcsolat van teamsen, videós meeting, tréning is.

Soha többet nem akarok bejárni (5 percre lakom…)

Ez nem jelenti, hogy a négy fal közt léteznék, sőt.

De azzal találkozom, akivel akarok, nem azzal, akivel muszáj.

2023. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!