Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Élvezed, hogy home office...

Élvezed, hogy home office esetén kevesebbet látod a kollégáidat, vagy hiányoznak?

Figyelt kérdés

A környezetemben többen úgy vélekednek, hogy sokkal jobb, mióta teljes home office-ban dolgoznak, mert otthonról sokkal produktívabbak, emellett a kollégákat sem látták már hónapok óta, és hogy ez milyen jó.

Én ellenben az a típus vagyok, aki irodai környezetben jobban tud a munkára koncentrálni, emellett a szociális szintem fenntartásához is hozzájárul, hogy személyes kontaktom van a munkatársakkal.

Ti melyik típus vagytok?



2023. jan. 28. 23:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha soha a büdös életben nem látnám többet egyiket sem akkor se hiányoznának.
2023. jan. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, egy jó közösségbe szívesen járnék be. Volt ilyen munkám során. Inspiráló volt, jól elvoltunk, mindenki dolgozott. Nem siettünk haza sem.


Most irodában vagyok, itt a tipikus életunt arcok vannak, akiknek abból állt a munkaidő, hogy igyekeznek zéró munkavégzéssel és látványos unatkozással kibekkelni azt. Még rosszabb hogy egész nap pofáznak, vagy privát telefont intéznek, vagy politizálnak. Bármi csak ne kelljen dolgozni. Rohadtul demotiváló környezet.


Tökéletes példa munkatársam:


Elment 1 hét szabadságra. Előtte 2 héttel már azt hallgattuk, hogy ő szabadságra fog menni. Előtte 2 héttel már nem csinált semmit, mert ő már nem kezd bele mert hát nem végezne mire elmegy szabadságra. Aztán jött a szabadság előtti hét, akkor meg elkezdte hogy hát pénteken ő már be sem jön. Végül már szerdán sem jött be "elértek telefonon" címszóval.


Vissza jött szabadságról, akkor első mondat az volt, hogy "tudott volna még maradni". Majd 2 nap múlva újra azt hallgattuk, hogy de elmenne szabira.


Na az ilyenek miatt inkább dolgozom itthonról.

2023. jan. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak otthonról dolgozhatnék, introvertáltként azokat nem értem, akik szívesen járnak be dolgozni, de hát ezért nem vagyunk egyformák. Na mondjuk ha nem közösítenének ki és bántanának melóba, talán még jó is lenne
2023. jan. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

2

De naponta, minden kaja előtt is ezt csinálják :D Már 10-kor megy a dumcsi, hogy hol fognak enni, ki mit hozott. Aztán kettőig szállingóznak vissza, és utána még legalább egy órán át kérdezgetik egymást, hogy na milyen volt a kaja, ki, hol, mit evett.

2023. jan. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
4-es, tippelhetek? Ez egy (főleg) nőkből álló munkahely? :)
2023. jan. 29. 00:31
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azokkal a kollégáimmal, akikkel kedveljük egymást, munkaidőn kívül is szoktunk találkozni, ők nem hiányoznának akkor sem, ha lenne lehetőségem home office-ra. A többieket viszont nem baj, ha nem látom.
2023. jan. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

5

Igen, csak nők

2023. jan. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Én bejárok, nekem munkakörből (is) fakadóan így a legjobb. De vannak szép számmal olyanok, akik akkro sem hiányoznának, ha mostantól csak Teams meetingen látnám őket.
2023. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

#4 Pontosan :D


#5 Ennek semmi köze a nőkhöz.


#4 Nekem a kedvencem, hogy én elég szabad időbeosztással dolgozom. A főnökeim sosem szóltak érte mert ami kell kész van, bezzeg az ilyeneket eszi a fene folyamatosan. Ha 9-10-re érek be mennek a rosszindulatú megjegyzések, hogy "csak nem beértél".


Ha korábban megyek el, mert dolgom van, projektre megyek, vagy csak hazajövök dolgozni mert a pofázástól nem tudtam, akkor is tuti kinyitja valamelyik a pofáját, hogy "már mész is, de jó dolgod van".


Azt nem nézik, hogy én feleannyi idő alatt többet dolgozom mint ők egész héten. Azt nem nézik, hogy a 2 hetes karácsonyi szünetük alatt én és a projektben részt vevők végig dolgoztunk. Azt nem nézik hogy ha kell este 10-ig bent vagyok.

2023. jan. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
30%

#4 Ja és igen, kollégám:


Mindig hangoztatja, hogy ő már 8-ra beért. Eddig akárhányszor mentem be pontosan 8-ra, soha senki nem volt még ott...


Valahogy így telik a napja:


8-9:30 között beér. Iszik egy kávét.

9 körül mindig kimegy megvenni a reggelit. Megreggelizik.

Lassan 10 óra.

10-11 között elvileg dolgozik, gyakorlatilag beszélget.

Elküld 1-2 e-mailt.

11-kor már készül az ebédre, beszélget.

11:30-kor újra kimegy a boltba ebédet venni.

12:30-ig kaja van, de inkább 13-ig elhúzódik.

Utána kimegy a cigisekkel a dohányzóba, lassan már 14 óra mire visszatér.

14-15:00 között elvileg dolgozgat, utána megint kimegy a dohányzóba.

15:30-tól általában már csak a telefonját nyomkodja.

16:00 óramű pontossággal feláll és elmegy.


Van kolléganő, 6 órás bejelentéssel van 8-14-ig.

Bejön 9-re, az már 1 óra mínusz.

12:00-kor pontban feláll és kimegy a konyhába, 12:30-ig ebédel.

Fél óra mínusz.

14:00 óramű pontossággal feláll és elmegy.


Közben panaszkodik, hogy belehal munkába, alig bírja. 5-ből 2 napot otthonról "dolgozik" de annak eredménye nincsen. Nyilván összegyűlik 5 napi meló napra neki.


De van egy kolléganő az meg szimplán csak szarik bele mindenbe. Meg sem próbál munkát imitálni.


9-10 körül megérkezik. Beszélget, kávézgat.

11-kor fogja a cuccát és elmegy.

14 körül visszatér, kávézgat, beszélget.

15 körül feláll és elmegy.


Effektív munkavégzést nem csinál.

2023. jan. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!