Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felsorolnátok magányos (antisz...

Felsorolnátok magányos (antiszoc) munkaköröket, amihez nem kell diploma, el lehet vele helyezkedni és van is jövője?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy totálisan elegem lett az emberekből. Diplomával dolgozom support/fejlesztő cégnél és ezalatt a fél év alatt full ráment az egészségem a stresszre, de alapból az emberekkel is utálok beszélni, nem tudok (és nem is akarok) szocializálódni, nem akarok mások faggatására válaszolni a magánéletemről, nem akarok nyomasztó céges csapatépítőkön/meeting-eken részt venni csak magam egyedül dolgozni (max 2-3 emberrel de velük is részben kooperálva).


Diplomától reméltem a jó életet, de közben rájöttem, hogy a személyiségem (és nem mellesleg a tudásom) nem alkalmas diplomás munkakör elvégzésére.


Olyan munkára vágyom, ahol 8-ra bemegyek dolgozni, kussban/magányosan végigdolgozom a 8 órát (túlóra belefér, ha nem ilyen projektbu**lás) majd hazamegyek és leülök a TV elé és másnap ugyanez.


Magyarul valami prolisabb, de jövőtálló (mert munkanélküli se akarok lenni) magányos szakma/munkakör, ahol nem frusztrálnak az emberek. Új diplomára pedig már se pénzem, se kitartásom, se eszem szóval jó lenne olyan, amihez nem kell felsőfokú végzettség.


Kérlek soroljatok fel néhány ilyen szakmát/munkakört.

Köszi



2023. febr. 17. 14:51
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
világítótoronyőr, portás?
2023. febr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakai biztonsági őr esetleg, de ha benne vagy az informatikában, akkor biztos van valami olyan álláslehetőség ami home office, jó nyilván ott is kell tartani a kapcsolatot a kollégákkal, de ez számomra nagyon kiábrándítóan hangzik.

Én 1 évet dolgoztam éjszakai munkában, de ott nagyobb nyüzsgés volt mint napközben.

Esetleg valami állapotfelmérő szakma, valami olyasmi hogy magányosan autókázol A,B,C pontokra és ott elvégzel valami feladatot. Mint például a GoogleMaps autóvezetője.


Cégben így nem is lehet szerintem gondolkodni, vállalkozó sem lehetsz, ha a magányt keresed. Érdekes kérdés amúgy. Abból a szempontból megtudlak érteni hogy munkahelyen nagyobb stressz ér, én például az éjszakai melót azért hagytam ott, mert a hátam mögött gúnyolódtak a kinézetemen "b*zi képű" nem tehetek róla hogy úgy nézek ki 30 évesen mint egy 12 éves, meg nekem genetikailag kicsit nőies az arcom az arcszőrzetem ellenére. Mindegy, látod hiába dolgozik rendesen, korrektül az ember, a kinézete miatt megszólják bárhol, ugyanez van akkor is ha a személyiséged nem tetszik valakinek.


Amúgy meg a lényeg hogy egyáltalán akarsz dolgozni, pénzt keresni, az a gond az emberekkel hogy komolytalanok, a munkához meg trehány a hozzáállásuk.

Én most a hobbimból tartom el magam, vállalkozni szeretnék, de még nincs rá keretem. Az a gond hogy külföldön is ugyanúgy megszólnának, egyszerűen képtelenek az emberek arra hogy ne ítéljenek el másokat. Ha lenne egy vállalkozásom legszívesebben klónoznám magam, hogy magammal dolgozhassak.

De tényleg, korrekt, megbízható, lelkiismeretes emberek jó ha 100-ból 1 akad.

2023. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
24%

Attól a pillanattól kezdve nem tudlak komolyan venni, hogy:

1. Prolizol. Ez suttyó szokás.

2. Mostanában divatos antiszociális hülyeség tucatgyermeke vagy, akiben a szándék sincs meg arra, hogy közösség tagja legyen. El kell keserítselek: ha nem remetének mész a senki földjére, muszáj kommunikálnod embertársaiddal. Olyan munka, amiről ábrándozol, nincs.

2023. febr. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mindenap hazamenést el tudod engedni, csapj fel kamionsofőrnek.

Sok emberrel nem kell találkoznod, a lóvé is élhető, robotkamion nem a mi életünkben lesz,szállítani mindíg kell, és tvzni is tudsz.

2023. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha te is szoftverfejlesztő vagy jelentkezz külföldi remote munkákra
2023. febr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szoftverfejlesztő, hülye vagyok hozzá és idegennyelvet se beszélek. Nem véletlenül írtam, hogy NEM DIPLOMÁS munka! -_-
2023. febr. 20. 20:39
 7/10 anonim ***** válasza:
ahhoz nem kell diplma
2023. febr. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#7: De ész kell hozzá (logikus/algoritmikus gondolkodás, sok tanulás), meg ha szerinted angol se kell hozzá, akkor hazudsz.
2023. febr. 22. 18:30
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es: nem hazudok, nem mondtam, hogy nyelvtudás nem szükséges hozzá, de diploma nem kötelező.
2023. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9: Oké, de most diploma vagy magas intelligenciát/tudást/nyelvtudást igénylő szakma... Nem mindegy? A lényeg, hogy nekem gyengébb szellemi képességeim vannak ami nem alkalmas a szoftverfejlesztői munkavégzésre.
2023. márc. 3. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!