Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha összevigxorognak a hátam...

Ha összevigxorognak a hátam mögött (tudom miről), ha kibeszélnek (ezt is), ha degradálva szólnak, olyankor beleálljak a szituációkba, vagy engedjem el?

Figyelt kérdés

Pl nincs meg egy dokumentum amivel dolgozom.

Keresem hova lett, a mellettem levő meg teljesen hülyének nézve közli TE vetted le, TE tetted el, jaj.

Aztan megkerestem másik irodákban és máshol volt, az ott levők mondták elfelejtették visszahozni, de vihetem.


Vagy pl mosogatás. Melegvizzel mosogattam sok mennyiségű poharat, hideggel öblitettem, mert az gyorsabban lehozza a mosogatoszert.

Törölgetésnél a hideg poharak miatt megjegyzik, hogy mi az nem volt melegvíz? Es röhögés.


Ilyenkor álljak bele ezekbe a kontextusokba, vagy engedjem el?



2023. febr. 21. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekes viselkedésre gyerekes viselkedés a válasz. Nézd őket levegőnek. Ha nem találnak rajtad fogást, megunják.
2023. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem, egyikből se jössz jól ki. Az ilyen mérgező munkahelyet ott kell hagyni. Nem mindegy, hogy töltöd az életed egyharmadát.
2023. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%

Hát ezek nem tűnnek különösebben toxikus beszólásoknak.


"mivan nem volt hideg víz?

Err emondhatod, hogy "de, csak hideggel öblítettem le.

Ennyi. Még csak gondolkodni sem kell nagyon.


A doksi elhagyása amiről kiderül, hogy másoknál volt az meg még egyszerűbb. Kiderült hogy ott volt, visszamész a kollégádhoz és miközbne pakolod le mondod, hgoy "na, kiderült, hogy a Pistáék vitték el és ők nem rakták vissza a helyükre".


nekem az a benyomásom, hogy ha te ilyen dolgokat is támadásnak élsz meg, akkor te nagoyn szorongsz.

2023. febr. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Nem szorong. Pontosan lehet érezni, mikor állunk passzív agresszióval szemben. Bűntudat, lelkiismeretfurdalás, szégyenérzet. Ezek ha megjelennek bármilyen kommunikációban, ott baj van. És nagyon nehéz elcsípni. Mert mindig téged néznek hülyének és ha visszaszólsz, akkor pedig te reagálod túl és túl érzékeny vagy.

Ahogy írja a kettes. Otthagyni a munkahelyet.

2023. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Vagyis szorong, annyi igaz, de pont hogy a nem kellemes, bántalmazó helyzet miatt. És jogosan.
2023. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Rúgj alá, nézd meg hogy reagál, működnek -e a fájdalom receptorai
2023. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
3-mas szerintem jól írja, nem tudom miért pontozták le ennyire. Ha nem veszed fel ezeket és csak simán, közömbösen válaszolsz, akkor nem érik el, amit akartak -> nem hoznak ki a sodrodból, nem tudnak megszégyenineti
2023. febr. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mármint *megszényeníteni :D jól elírtam, bocsi
2023. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
És megint.. na mindegy, értitek 😂
2023. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

4, hát nem tudom. Vannak ismerőseim akikről tudom, hogy nagyon szorongósak, és velük pl gyakran fordul elő, hogy pl félve kérdik, hgoy "miért nézel ilyen csúnyán rám?" vagy pl ha azt mondom, hgoy "azt ne oda tedd, az ott nem jó" akkor kb kétségbe esnek, hogy rosszat cisnáltak, mennyire megbántottak engem vagy mennyire megszóltam őket. Pedig szó sincs semmi ilyesmiről, de egyszerűen annyira érzékenyek minden rezdülésre, mert rettegnek, hogy mit szól a másik, hogy minden fingást kritikának éreznek.


Biztos mindneki volt már úgy, hogy pl párkapcsolatban eléggé fasírtba kerültek, a másik kifejezte mennyire bántja valami vagy megharagudott vagy ilyesmi, aztán pár órával későb bcska simán csönd van, te meg görcöslsz azon, hogy most direkt nem zól hozzád. Miközben a másik épp baromira nem rád figyel, nem azért nem szól, mert haragudna, hanem mert épp mással foglalkozik.

Na, a szorongó emberek nonstop így éreznek kb mindenkivel szemben.


És a bűntudat, lelkiismeret furdallás, szégyenérzet nem jó jelzők, hiszen ezt nem a másik teszi beléd, hanem te érzed a külvilág kapcsán. Ami azt illeti, egy egészséges önbecsülésű ember a passzív agresszióra nem reagál ilyen érzelmekkel, mert lepattan róla. Az reagál így a dolgokra, aki azt gondolja, hogy a másiknak teljesen igaza van az adott dologban.

Ez viszont a saját belső állapotodtól függ, nem pedig attól, aki hozzádszól.

2023. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!