Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek a home office...

Szerintetek a home office vagy az irodai munkavégzés a hatékonyabb?

Figyelt kérdés
Azokra az ügyfélszolgálatokra gondolok, ami 35 fokra van fűtve télen, dől kifelé a kávé és a parfümszag, majd egy csinike lány/hölgy közli, hogy ilyen olyan iratok pótlólagos benyújtása után még 30 nap az ügyintézési határidő. Azok a telefonos ügyfélszolgálatok is jó példák, ahol az ember mellett ülő telefonálása teljesen behallatszik, alig lehet érteni valamit, de amikor nem tud valamit, akkor nem a mellette ülőt kérdezi meg, hanem püföli a gombokat vadul.
2023. febr. 27. 13:33
 1/8 Metionin ***** válasza:
81%
Alapjában véve nekem egyforma hatékonyság szempontjából, ami a munkát illeti. Ledolgozom rendesen a munkaidőt otthonról is. Viszont mivel otthon el tudok végezni ezt-azt amíg pl. lefut egy report vagy teszt, várok valami jóváhagyásra, addig ezt bent nem tehetem meg. A felsorolt példáidban nem tudom, mostanság hogy van, diákként dolgoztam hasonló helyeken de akkor home office-nak még híre sem volt. Most meg back office-ban vagyok, a teendőim 2 %-ában foglalkozok ügyféllel, akkor is írásban rákérdezek valamire.
2023. febr. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most már az is baj, hogy egy ügyfélszolgálatos nem bűzlik, hanem rak magára parfümöt.

Amúgy meg embere válogatja - van, aki otthon hatékonyabban dolgozik, van, aki irodában. Én irodában hatékonyabban dolgozom egyébként.

2023. febr. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét helyzetben ugyanúgy elvégzem a munkát,a home office esetében viszont sokkal kevesebb idő alatt,mert nincs aki odajön mellém kérdezni, beszélgetni stb. Az otthoni munkavégzésnél jó az, hogy be tudok rakni egy mosást, felporszívózok stb. Óránként úgyis jár 10 perc monitoron kívüli szünet.
2023. febr. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az irodai.
2023. febr. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem az otthoni munkavégzés vált be. Eddig is csak hetente egyszer volt kötelező bejárni, egy ideje pedig már csak havonta kétszer kell, de egyáltalán nem bánom. Az osztályunkon van néhány iszonyúan közönséges, nagypofájú némber, akik folyamatosan mérgezik a benti levegőt, és szabályosan feszélyezve érzem magam a jelenlétükben. Örökké elégedetlenkednek, mindenkit fikáznak, gúnyolnak, kipofáznak, alpári stílusban. Ha bent vagyok, egész nap ezt látom-hallgatom és menekülnék legszívesebben. Itthon legalább nyugalom van, és nem kell a sok picsogást hallgatnom. Persze ha jó közösség lenne bent, másképp állnék hozzá a dologhoz.
2023. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vegyesen. Pl. heti 1-2 nap iroda, személyes meeting.
2023. febr. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#4 : Értem, csak ne a csini ruhában tipegésből, parfümözésből és kávé vedelésből álljon! ;)
2023. febr. 28. 08:33
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ügyfélszolgálatot nem tudom, de nekem a vegyes, kb 2 nap iroda, 3 nap otthon per hét.


Nem hiányzik, hogy napi 2-szer fél óra elmenjen tömegnyomorközlekedéssel (és arrafelé tényleg az, kivéve, ha későn megyek-jövök), az iroda zajos. Nem az a fényviszony vagy hőmérséklet van, ami nekem jó.

Plusz engem az állandó emberekkel való körülvettség pont, hogy zavar. Amíg heti 5 nap bejárás volt, lefáradtam mind a tömegtől (villamos, zsúfolt menza és irodai konyha), mind a munkatársaktól és a szabadidőmben csak egyedül volt kedvem lenni, volt, hogy hetekig nem kezdeményeztem én találkozót vagy programot.


Hatékonyságra full változó. Otthon és bent is vannak dolgok, amik potenciálisan akadályoznak vagy segítenek. Bent pl sokszor hangos beszéd, röhögés megy open office-ban, otthon viszont könnyebb munka helyett arról olvasgatni, ami érdekel. Bent sokszor rohanós vagyok az utazások miatt és kialvatlanabb az utazások és az irodai bentléttel járó dolgok miatt.

2023. febr. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!