Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megadtam a bérigényt, pedig...

Megadtam a bérigényt, pedig nem volt kötelező. Jól gondolkodok?

Figyelt kérdés

Azt olvastam a neten, hogy azért érdemes megadni, mert így a cég látja az elképzelésemet a fizetést illetően és ha nekik ez túl sok, akkor be se hívnak és nem futtatnak velem felesleges interjú köröket. Másik oldalról viszont mi van, ha pont ezzel vágom el magam nálunk, mert a kvalitásaim lehet megfelelnének, de nem szánnak ennyit mondjuk a pozíciót betöltő bérezésére. Nem tudom melyik a jobb, de szerintem az az egyenesebb, ha megadom a bérigényt és ők is tisztán látnak. (SZJA mentes vagyok)

Te mit gondolsz?



2023. márc. 1. 23:52
 1/10 A kérdező kommentje:
náluk*
2023. márc. 1. 23:52
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Én ezt mindig első körben tisztázom, hogy ne pazaroljuk egymás idejét.
2023. márc. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Tehát nem akarod, hogy húzzák feleslegesen az idődet, de azt is akarod, hogy behívjanak és... húzzák feleslegesen az idődet.


El kell dönteni, hogy mit akarsz és annak megfelelően megírni a jelentkezést.

2023. márc. 2. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Már megírtam a jelentkezést. A kérdés az, hogy te hogy csinálnád.
2023. márc. 2. 00:39
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Örülj neki! Pár hónapja jártam úgy, egy behívtak egy jó nevű céghez személyes interjúra. A végén kérdezték a bérigényt, mondtam x összeget, ők mondták, h nagyon max 50%-ot tudnak adni😅 Utazással együtt element 3 óra a napomból a semmire.
2023. márc. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az se rossz, de én még ettől is jobban megszívtam. Az interjú előtti nap 3,5 órát utaztam+szállodában aludtam+másnap szintén egy jó 3,5 órás hazautat tettem meg. Csattanó: nem sikerült megállapodni a céggel, nem lett munka. :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :))) :)))
2023. márc. 2. 00:57
 7/10 anonim ***** válasza:
86%
3: Ez nem feltétlenül hülyeség. Mondjuk, hogy keresni akar havi 500 ezret, és ezt megírja. Ők behívják, és mondják az interjún, hogy csak 450 ezret fizetnének, de lehet, hogy olyan luxus színvonalú a munkahely és a munkavégzési körülmények, hogy azt mondja, elvállalja ennyiért is. A jó interjúztató tudja annak is a módját, hogy hogyan alkudja kicsit lejjebb a jelentkező bérigényét.
2023. márc. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

Én nem szeretem megadni, mert számomra a pénznél fontosabb tényezők is vannak pl.: a munkaidő beosztás, a munka jellege, helye stb. Úgyhogy nekem rosszabb ha kiszelektálnak egy túl magas bérigény miatt, de ha alacsonyat írok akkor magamat minősítem le, ami szintén nem túl pozitív.

Nyitott vagyok a bérezést illetően, ha olyan a munka ami testhezálló.

De vannak olyanok akiknek fontosabb a pénz, inkább dolgoznak olyat amit nem szeretnek csak több legyen a fizetés, akár a létfenntartás miatt akár mert többre vágynak.

Szerintem ezt döntsd el magadban, hogy mennyire vagy rugalmas ebben a kérdésben.

2023. márc. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ezen már nem tudok változtatni, már elküldtem. Kíváncsi vagyok mi lesz, mert eddig még soha nem adtam meg bérigényt előre.
2023. márc. 2. 10:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nehéz a cégek fejébe látni, meg ritkán adnak meg bért a hírdetésben. Nekem az a tapasztalatom, hogy hiába adtam meg reális bérigényt, nem hívtak be. Most pedig, hogy professionon vivettem ezt az opciót, behívtak mindenhova ahova jelentkeztem, és ahova felvettek, ott kb azt a bért is kaptam amit kértem volna.
2023. márc. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!