Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanál a helyemben?

Felmondanál a helyemben?

Figyelt kérdés
Rühellem a főnökömet, mivel egy igazi gyökér. Magát a munkahelyet nem utálom, de ilyen vezetőt senkinek se kívánok. A minap hibáztam egy kisebbet, tényleg olyan hiba, ami bárkivel előfordulhat és egyből lett is volna rá egy javaslatom, hogy hogyan kerülhetnénk el legközelebb az ilyesmit, mire gúnyosan annyit válaszolt, hogy " ha balfasz vagy az sem segít". Egyből mondtam neki, hogy ez durva volt, de csak annyit kaptam válaszul, hogy "durva, de igaz" és röhögve ott hagyott. Hajlamos vagyok a hisztire és könnyen megsértődöm, de ezt nem érzem túlzásnak, konkrétan megalázott a munkatársaim előtt, sose felejtem el azt a kínos csendet, ami utána volt. Most egésznap azon agyalok, hogy fel kellene mondanom, mert rühellem őt, de közben félek. Senkinek se akarom eltűrni, hogy így beszéljen velem.Ti megtennétek egy ilyen beszólás után?
2023. márc. 9. 10:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%

Használd fel a helyzetet arra, hogy megtanuld az ilyen helyzeteket kezelni.


Pl. maradj asszertív, tedd szóvá, hogy ilyet ne mondhat, és ha az ilyen stílussal toxikus munkakörnyezetet teremt, akkor az ő hibája, ha ezért romlik a munka minősége. Emellett meg lehet nézni, van-e a magatartás kódexben olyan, amire hivatkozva jelentheted a HR-nél az esetet.

Félre ne érts, idővel váltanod kell, de jó, ha az ember megtanul kiállni magáért.

2023. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
A hiba ismerete nélkül nem lehet ezt értékelni. Amúgy meg neked kell tudni, mit viselsz el, meg hogy milyen más lehetőségeid lennének munkaügyben.
2023. márc. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
A HR-en biztos, hogy jelenthetném, de nem akarom őket is belevonni, azokat felesleges köröknek érzem max.kap egy ejnye-bejnyét. A hiba részéhez nagyon bele kellene mennem a munka részleteibe, de annyi a lényeg, hogy figyelmetlen voltam és nem vettem észre egy tárgyat, ami a színe miatt beleolvad a környezetébe, ezért is javasoltam, hogy jelöljük meg valamilyen színnel, erre volt az a válasz, hogy az nem segít azon, hogy balfasz vagyok.
2023. márc. 9. 10:43
 4/16 anonim ***** válasza:
39%
Milyen az alapszemélyisége? Cinikus vastagbőrű pszichopata vagy nyomorult kompenzáló kis pöcs? Be lehet szaratni valami ügyvédi felszólítással, vagy más lelkialkatú, típusú? Mindenesetre ha úgyis elmentél lélekben a felmondásig, akkor össze lehet szervezni neki valami alaposabb leckét, beoltást is, de nehéz jól megcsinálni, kicsit rá kell gyakorolni. Alapvetően a jó egészséges forró dühhel nincs semmi baj, az tartja fenn az egészséget, bátran ki lehet engedni, főleg ha úgyis mindegy. Magyarorszgon divat szégyellni a szimpla egészséges forró dühöt, mintha idegbetegség lenne, pedig önmagában, főleg ha megvan benne egy kis átgondolt munka is, azzal nincs semmi baj, sokszor még meg is javít dolgokat. Érdemes talán előtte picit átélni, elképzelni, strukturálni a dolgot. Van valami segítséged, aki segít kicsit előre eljátszani, átélni a dolgot?
2023. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged váltani, ahol hasonló fizetésre, munkakörülményekre van lehetőséged, akkor válts.
2023. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Sajnos fájdalmas egy picit, már maga a rákészülés. Valahogy sződd bele a kedvteléseid közé egyenletesen eloszva a szabadidődben, és próbáld meg kicsit előre átélni a dolgot, hog élesben teljesen jól és őszintén menjen.
2023. márc. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 BalazsBence ***** válasza:
100%

Munkahelyen szerintem fontos, hogy az emberek jól kijöjjenek a munkatársakkal. A főnökre ez különösen igaz. Ha a főnökkel nem tudod megtalálni a közös hangot, emberileg nem jöttök ki egymással, akkor szerintem érdemes munkahelyet váltani. Nem kell kapkodni, de részedről ez egy lehetetlen helyzet, mivel a főnököd hatalmi pozícióban van.


Ha munkatárssal nem jössz ki, de a főnökkel igen, az könnyebb helyzet, mivel a munkatársadtól nem függsz olyan mértékben. Az ilyen helyzet könnyebben kezelhető. De ha főnökkel van probléma, az egy sokkal kényelmetlenebb helyzet. Ha úgy érzed, hogy te mindent megtettél és a helyzet javíthatatlan és elviselhetetlen, akkor nincs más opciód, munkahelyet kell váltani.


Az, hogy úgy érzed-e, hogy olyan fokú-e az okozott kellemetlenség vagy megaláztatás, hogy már tűrhetetlen vagy sem, azt neked kell eldönteni. Lehet nem is olyan szörnyű a helyzet. Amit mondani próbálok az az, hogy főnökkel nem nagyon tudsz harcolni, mivel feletted áll. Ha a HR-nél el is érsz valamit, valószínűleg utána is kényelmetlenül éreznéd magad, és utána másképp tekintenének rád.


A fentiek alól talán egy kivétel van: Ha olyan mértékű durvaságot követ el a főnököd, aminek hatására az cég _többsége_ felháborodik és önszántából és határozottan kiáll melletted, és bátorít, hogy tegyél lépéseket. Másszóval nem vagy egyedül a véleményeddel, hanem úgymond az egész cég kiutálja a problémás főnököt. Ekkor esetleg érdemes lépéseket tenni.


Az, hogy egy cégnél mi számít megengedhetőnek egy főnök részéről és mi nem, az változó. Valahol olyan a helyi kultúra, hogy az emberek többsége fel sem veszi a hasonló beszólásokat. Ha ez van, akkor nem érdemes küzdeni, nem az a megfelelő hely a számodra. Viszont ha olyan a hely, ahol ez egyáltalán nem divat, majd jön egy új főnök, aki folyton beszólogat, és a dolgozók 80%-a mélységesen fel van háborodva ezen, akkor elképzelhető, hogy a rájönnek erre, és inkább menesztik vagy megregulázzák a problémás főnököt.

2023. márc. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben elkezdenék állásokat nézni. Ha a főnököd legközelebb balfasznak nevez akkor mond neki hogy "amilyen az alkalmazott olyan a főnök".
2023. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Húúú, de durva. Én azonnali hatállyal otthagytam volna. + közöltem volna vele, hogy az apja volt balfaxx mikor a fiát világra baxxta.

Ilyen szarrágó alakkal én képtelen lennék együtt dolgozni.

2023. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Hát ha ,,kínos csend'' követte a dolgot, akkor ez nem fér be valamiféle baráti csipkelődésbe, hanem sima bűncselekmény, bescsületsértés.


És attól még, hogy a becsületsértés magánvádas, az nem jelenti azt, hogy csak polgári perként vagy magánvádlóként tudnád végigvinni. Sima bűncselkmény, mit a pofon, csak meg kell tenni a bejelentést határidőben, mert más nem tudja megtenni Helyetted, de egyébként maga a per az állam teljes segítégével megy le.


Kérj tanácsot ügyvédtől. Ha spórolni akarsz idők, költségen, bepróbálkozhattok egy ügyvédi felszólítással, azzal lehet hogy közvetlenül is meg tudtok egyezni per nélkül is, de egyébként maga a per is simán lemenne állami költségen. Mivel vannak tanúk, ezért vanank esélyeid. Ha nagyon gyávák a tanúk, esetleg megpróbálhatsz új hangfelvételt kiprovokálni valami csapda-helyzet teremtésével.

2023. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!