Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondanál a helyemben?

Felmondanál a helyemben?

Figyelt kérdés
Két hete kezdtem gépészmérnök gyakornokként egy helyen dolgozni (egyedül ide vettek fel). Az a helyzet, hogy a munka az épületgépészeti, én viszont nem ezen a szakirányon tanulok, ezért úgy érzem annyira értek hozzá, mint az első ember akit az utcán leszólítanék. Nem érzem magam kompetensnek. Ráadásul 80%-ban home office rajzolás, így kb folyamatosan stresszelek a munkán, mivel nem megy és szégyenlek 5 percenként hívogatni a felettesem, hogy ezt meg ezt magyarázza el. Ez addig fokozódik már, hogy nekiállni sincs kedvem a munkának. Gondolkoztam rajta, hogy felmondok. Mivel diákszövetkezeten keresztül vagyok, így nincs semmi felmondási idő meg hasonlók. Mit csináljak? Nagyon el vagyok veszve.

2022. jún. 28. 18:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem szégyen 5 percente hivogatni a főnököt.
2022. jún. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Gyakornokként nem azért vagy egy helyen, hogy mindent tudj, hanem azért, hogy tanulj.
2022. jún. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem. Gyakornok vagy. Amikor felvettek tudták, hogy nincs tapasztalatod. Az egyetlen dolog, amit elvárnak tőled, hogy próbáld megtanulni, amit kell, vagyis kérdezz, ha kérdésed van. Akit 5 percenként hívogatnod kell ő is elkezdte valahogy. Ha majd ők szolnak, hogy másra számítottak, akkor van baj. Van az a mondás, hogy minden kezdet nehéz. Közhely, de igaz.
2022. jún. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Én igen...de csak azért mert nagyon rosszul viselem a stresszt, alapból is nyugtatót kell szednem. De egyébként meg előttem leírtál...kellemetlen hivogatani a főnököt, de hát ha nem tudod mit csinálj akkor ez van, később bele jössz talán.


Egyébként én is gépészmérnöknek tanultam de ott hagytam mert annyira megutáltam nekem túl száraz volt elsőre...szóval más lett a szakmám. 29f

2022. jún. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én is felmondanék, amit írtál az alapaján azt érzem, h nem a te utad. Sajnos saját káromon tnaultam meg, h ilyenkor jobb kilépni a helyzetből mint bennragadni.
2022. jún. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
2 hét még semmi, szerintem adj magadnak időt. Ha 2 hónap múlva sem világosak még a feladatok, akkor már inkább érdemes elgondolkodni a továbblépésen. De a 2 hét, az kb arra elég, hogy a közvetlen kollégák nevét és a kávéfőző működését megtanulja az ember. :)
2022. jún. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én felmondanék!


Azért ez nem egy excel, hogy megtanulod, azt utána megy, hanem a mérnöki gondolkodás mindig újabb és újabb feladatok, kihívások elé fog állítani és nem jó jel, ha ennyire parázol.


Rokonunk egyike szintén kezdő mérnök, de ő meg imádja a kihívásokat és alig várja, hogy megoldjon egy-egy problémát, annyira lelkes.


A leírásod alapján ez nem neked való és nem hiszem, hogy te élvezni fogod az újabb kihívásokat folyamatosan.

2022. jún. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanék fel.


Az öt perces kérdéseket írd össze, és mondjuk fél óránként kérdezd meg a főnököt. Kivéve, ha nem tudsz tovább haladni...


Abszolút nem is értem, hogy lehet egy két hete felvett gyakornok 80 %-ban home office-ban.

2022. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

Meg lehet próbálni, hogy nem a felettesedet hívogatod, hanem egy már begyakorlott mérnöktől kérsz szakmai tanácsot, de ingyen nem fog segíteni, aztán ha meg rászoksz, hogy más oldja meg, te sosem fogod.


Miért lettél mérnök? Miért pont ezt a pályát választottad?

2022. jún. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2 hét után még nem mondanék fel, viszont, ahogy #6-os is írta, 2 hónap után már igen. Én azt nem értem, lehet én vagyok ehhez a hülye, de ha nem ezt tanulod, miért vettek fel egyálatlán? Mármint, ezzel a főnököd csak magának okozott problémát, hiszen, te írod, hogy nem értesz ott semmihez. Meg, hogy lehet az, hogy a saját szakterületeden sohave nem vettek fel? Ezt kifejtenéd, elmagyaráznád? 5 percenként hívogatni a főnököt kellemetlen, - szerintem.
2022. jún. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!