Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egyetemi jogviszony megszüntet...

Egyetemi jogviszony megszüntetése majd Munkaügyre regisztrálni?

Figyelt kérdés
Elkezdtem egy egyetemi szakot, amit passziváltattam, majd eközben nagyon rövid ideig volt munkaviszonyom, most azonban nincsen. Arra gondoltam, hogy a passzív hallgatói jogviszonyt megszüntetem, majd jelentkezek a Munkaügyre. Ha volt munkaviszonyom rövid ideig, és 25 év alatti vagyok, akkor az Ifjúsági Garancia Rendszerbe beléphetek? Segítenek munkát találni? Aki volt hasonló helyzetben, segítsen.

2023. márc. 19. 12:02
 1/1 anonim ***** válasza:
16%

Valószínűleg igen.

Segiteniük kell a mankanelküliben.

2023. márc. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A pedagógusok közalkalmazotti jogviszonyának megszüntetése?

Mi a kormánynak a valódi célja Magyarországgal? Kezdem azt érezni, hogy nekünk is menni kellene azzal a 170.000 emberrel, akik elmentek pár hónap alatt. Lassan itt totális csőd lesz.

Ha megszüntetem a hallgatói jogviszonyom az egyetemen, visszakell fizetni az ösztöndíjat?

Első féléves vagyok és mégsem szeretném ezt csinálni. Még nem fejeződött be az félév, de ott szeretném hagyni. Visszakell fizetnem az ösztöndíjat és az árvasági pótlékot? Köszönöm a válaszokat!

Megtörtént-e a kiiratkozásom az egyetemről?

Kitöltöttem a neptunon belül a hallgatói jogviszony megszüntetése nevű kérvényt, és ennek a státusza el lett fogadva. Van még bármi más teendőm vagy ennyi? Semmit nem kaptam erről a dologról, se emailt, se semmit.

Hol, melyik törvényben találok hiteles részletes leírást a hallgatói jogviszony megszüntetéséről?

Nagyon gondolkodom még így az első félévem töltése közben a jogviszonyom megszüntetésén. Olvastam több helyen például, hogy ha csak egy félévet vettem igénybe azt vissza sem kell fizetnem államisként, így csak egy támogatott félévem megy kukába. Na de több oldalon is...

Amennyiben egy nem tanköteles kiskorú gyereknek sok igazolatlan órája gyűlik fel az iskola megszüntetheti a tanulói jogviszonyt?

Ha egy 16 éves gyerek (nem tanköteles), több alkalommal késik az iskolából, és az ebből adódó órák száma már 20 körül van, akkor az iskola elbocsájthatja ezt a személyt? Vagy milyen eljárásra számíthatunk ilyen esetben?

Mindenféleképp le kell dolgoznom a lemondási időt, ami két hónap? Határozott idejű közalkalmazotti jogviszonyomat szeretném megszüntetni, ugyanis...

Már beadtam a felmondásom ( de a megszüntető papírokat még nem írtam alá), azonban egy ismerősöm szólt, hogy határozott idejű közalkalmazotti szerződést nem lehet lemondással megszüntetni, és nem vagyok köteles 2 hónapot ledolgozni. És írjak azonnali hatállyal egy...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!