Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen létezik olyan...

Munkahelyen létezik olyan hogy a munkáltató ad szabadságot?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor milyen esetben fordul elő ilyen?

2023. márc. 20. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl nyáron van egy kis leállás, úgymond kötelező akkor elhasználni kb egy hét szabit. Tehát a munkáltató adja. Vagy nem ilyesmire gondolsz?
2023. márc. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Plusz szabit adhat, igen, pl. jutalom is lehet.
2023. márc. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést: mindig a munkáltató adja. Csak van olyan, amikor ő rendelkezik arról, mikor adja, és van olyan, amelynek az idejét a munkavállaló szabhatja meg.
2023. márc. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy erre gondolt a kérdező, 1-es. Ez az, hogy a munkáltató rendelkezhet a szabadság bizonyos százalékáról, tehát ő dönti el, hogy mikor adja ki, vagyis mikor kell kivenned. Ilyen nálunk is volt most télen, dec. 22. és jan. 6. között, igazgatási szünetnek hívták. Amúgy mi kapunk negyedévente egy "sportnapot", a rendes szabinkon felül, és nincs kikötve, hogy aznap sportolnunk kell. Véradásért is jár egy nap.
2023. márc. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A szabadságod 2/3-ad részével a munkáltató rendelkezik. Szóval simán elküldhet szabira amikor szeretne.
2023. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#6: idézd pontosan azt a részt. A "kivételesen fontos gazdasági érdek vagy a működését közvetlenül és súlyosan érintő ok esetén" kitételt azért elég jól meg kell indokolni (ráadásul eddig is volt, hogy ilyen esetben túlmunkára volt szükség), és akkor is csak legfeljebb 60 napig lehet eltolni a szabadságot, és a legtöbb munkáltató nem húzza ki a gyufát még ezzel is a munkavállalónál.
2023. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na, nem értem, a hatost miért törölték. Nem szoktak csak azért törölni választ, mert félrevezető...
2023. márc. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen adhat extra szabit.

Nálunk akkor szoktak egy napot adni ha jó évet zárunk.

2023. márc. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Munkáltató adja ki. Nekem volt olyan munkahelyem, ahol elmondták, hogy x időszakban nem vehetek ki szabit, mert akkor akkora pörgés van (szezon), hogy mindenki kell. De ezt már év elején tudtuk, hogy augusztusban le fogjuk cidázni magunkat, szóval a nyaralást szeptemberre terveztem.

A mostani munkahelyen bármikor lehet kikérni szabit, viszont mikor nincs szezon, akkor gyakran adnak ki szabadságot, aztán, ha elfogynak a napok, de te mégis mindenáron el akarsz menni egy hosszúhétvégére, akkor vagy fizetetlen, vagy lecsúsztatják. Nem 8-4-es beosztás, hanem össze-vissza mindenféle műszak, szóval én simán megcsináltam, hogy két hétig mentem úgy, hogy heti hat nap 12 óra, utána hat nap pihi, és aztán vissza a megszokott menetrendhez. A +4 órákból összejött az a hat nap, amíg nem dolgoztam. Választhattam volna azt is, hogy normálisan jövök dolgozni, és az a hat nap fizetetlen, de kellett a pénz :D

2023. márc. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!