Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gondnokság alá helyezhetnek...

Gondnokság alá helyezhetnek engem, ha nem járok dolgozni és nem szedem a gyógyszereimet?

Figyelt kérdés
Nem akarok dolgozni, dolgoztam 5 évig minimálbérért, elég is volt. Időközben egy mentális betegséget is diagnosztizáltak nálam. De a gyógyszereimet nem szedem már 7 hónapja. Ezek miatt gondnokság alá helyezhetnek engem? Szüleim ezzel fenyegetnek.

2023. márc. 25. 10:47
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

És mivé képezzem magam?


A szakorvosnak majd akkor azt mondom, hogy szedem.

2023. márc. 25. 11:19
 12/20 anonim ***** válasza:
Milyen hátrányod származna?
2023. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

"A szakorvosnak majd akkor azt mondom, hogy szedem"


A szakorvos pedig megállapítja, hogy a gyógyszerszedés nem hatásos, és előírja injekció formájában. Ha gondnokság alá vesznek, azt az injekciót be fogják adni, megígérem.

Ha nem szeded a gyógyszert, ez azt jelenti, hogy nincs betegségbelátásod. És az egyenes út a gondokság alá vétel felé.

2023. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
És ha azt mondom, hogy nem megyek bele abba, hogy injekciózzanak?
2023. márc. 25. 11:26
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

#14, ha gondokság alatt leszel, akkor nem kérdezik meg, hogy akarod-e.

Jobb lenne, ha szednéd a gyógyszert. Ezzel is bizonyítva, hogy együttműködő vagy.

2023. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Azért csak megkérdeznek előtte, nem? A saját sorsomról nem nélkülem döntenek, nem?
2023. márc. 25. 11:34
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondnokság alá helyeznek, akkor mások döntenek helyetted. Pont ez a lényege.
2023. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Jelen pillanatban egy olyan betegségben szenvedsz, ami csak gyógyszerrel korrigálható. Ha ezt nem látod be, úgy nem vagy cselekvőképes.

Ha belátod és szeded, és együttműködsz az orvossal (nem a háziorvossal, hanem a pszichiáterrel), akkor kicsi az esély a gondokság alá vételnek.

2023. márc. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Jó, akkor szedni fogom a gyógyszer ezentúl. De azt nem tudom, hogy indoklom majd meg, hogy az elmúlt 7 hónapban miért nem szedtem.
2023. márc. 25. 12:28
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
#19, nem kell indokolni. De ha muszáj, úgy elmondhatod, hogy eddig nem tudtad, hogy ez mennyire fontos. Azóta beszéltél más emberekkel és utána olvastál és beláttad.
2023. márc. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!