Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Radiológia vagy aneszteziológia?

Radiológia vagy aneszteziológia?

Figyelt kérdés

A sebészet és az oxiológia volt eddig a szórásban, de kezdek a radiológia, aneszt irányába érdeklődni. Nem szívesen beszélek erről senkinek sem, mert nagyon biztos voltam eddig a fentiekben, ezért itt kérek tanácsot. Rájöttem, hogy nem szeretek csevegni a páciensekkel, a magányos munkát jobban szeretem. Ezen múlik a TDK munkám.

Ti melyiket választanátok? Kérlek írjatok prot és kontrát is, részeletekbe menően akár.



2023. márc. 26. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont ebben a helyzetben vagyok. Sebészet/Aneszt/Radiológia között vacillálok, szóval követem :D
2023. márc. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Pacsi! Amúgy szívesen elolvasnám, hogy neked mi okozza a dilemmát.

Én asszem kiégnék, ha napi szinten több órát kellene emberekkel beszélnem. A radiológia magányosabb műfaj, mint az aneszt, de az utóbbi izgalmasabb az élet-halál szituk miatt szerintem.

2023. márc. 26. 21:06
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az aneszt az aneszt-intenzív. Szerintem az onkológia mehet az egyik legnehezebb kommunikáció szempontjából, csak nem beteggel, hanem hozzátartozóval.
2023. márc. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem mehet, mellett, bocs.
2023. márc. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján én tuti a radiológiát választanám.


Én eü. szakdolgozó vagyok, örzőben is dolgozom. Az aneszteseknek sokat kell egymással is kommunikálni (műtéti kockázatok felmérése), aztán magával a beteggel konzultálni, tájékoztatni és felkészíteni őt, és akkor ezután még a műtét során végig ott lenni és pontos instrukciókat adni a szakdolgozóknak. Az aneszteseknek sokkal többet kell kommunikálni és a szakterület kockázati szintje, valamint a dinamizmusa miatt még jobban oda kell figyelniük a pontos és érthető kommunikációra, mint pl. egy sima, többnyire krónikus betegségeket kezelő szakorvosnak, pl. bőrgyógyász vagy reumatológus.


A radiológus meg kb. távleletezésben is dolgozhat, ott nem igen kell betegekkel "vesződni".

2023. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Az anesztben annyi a pozitívum, hogy nem nagyon zargatnak műtét közben, a radiológián viszont folyamatosan csörög a telefon, többnyire nem egyedül vagy, hanem asszisztensekkel összezárva, akik szeretnek csevegni. De való igaz, hogy nem kell a páciensekkel annyit vesződni, mint egy anesztesnek, de az a mennyiség nekem még talán tolerálható lenne. A fizetés pedig elég jó.
2023. márc. 26. 21:40
 7/13 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Még egy tipp: visszaolvasva ezen "csak" a TDK-d múlik, de nem kötelező abból írni a szakdolgozatot, bár nyilván kisebb erőbefektetés. Ha én nagyon vacillálnék két terület között, akkor a TDK-t az egyik terület témájából írnám, a szakdolgozatot pedig a másikéból. Ez egy nehezebb út lenne, de így aztán tényleg lenne esélyed gyakorlati tapasztalatot gyűjteni és dönteni.
2023. márc. 26. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én a radiológiát választanám( bár elfogult vagyok, sokáig nálam is az volt a favorit :D ).

Tudsz vele távleletezni, nem kell annyit kommunikálni sem. Azért az anesztesnek az osztályos munka miatt sok hozzátartozóval kell beszélni és az intenzíven nem a legjobb állapotú betegek vannak. Illetve írtad is, hogy szereted a magányos munkát. Anesztesként többször kell csapatban dolgozni.

Bár ugye a radiológusok is az onkoteam tagjai, szóval ott sem lehet ezt “megúszni”.

Érdemes nyilván ott TDK-t csinálni , ahol később dolgozni szeretnél.( Már ha klinikán akarsz maradni. Minden más kórházban úgy is kapkodni fognak utánad . Mindkettő hiányszakma)

2023. márc. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Neked végül mire esett a választásod?


A csapatmunka sehol sem megúszós, de mondjuk egy sürgősségisekhez képest az aneszteseknek sokkal több az autonómiájuk. A teleradi meg eléggé elszigetelő lehet, cserébe viszont nagyon jó a work-life egyensúly és a fizetés is.

2023. márc. 27. 17:19
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre reumatológia irányába mennék. Viszont érdekel a laboratóriumi diagnosztika is, erre lehet ráépíteni külön immunológiai és haematológiai laboratóriumi diagnosztikát. Sokan lenézik őket ,de én órákig el tudom nézegetni a laborokat 😅. Illetve érdekel a klinikum és a laborértékek közti összefüggések. Nem utolsó sorban ez is egy nyugodtabb szakma.

Most vagyok ötödéves , egyelőre ezek a mostani kiszemeltek.

2023. márc. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!