Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy kórházban dolgozom...

Ha egy kórházban dolgozom gyógymasszőrként, és a GYES-en lévő kollégám visszajön, akkor engem kirúghatnak?

Figyelt kérdés

Egy kollégám helyére vettek fel, mert ő GYES-en van.

Ha visszajön dolgozni, akkor engem kirúgnak?



2023. márc. 31. 22:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, kirúghatnak
Nem rúghatnak ki
19 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Mi van a szerződésedben?
2023. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában ilyenkor eleve határozottra vesznek fel, vagy ha szerződéssel dolgozol, akkor is megbeszélitek, mire számíthatsz.

Ha határozatlan vagy, akkor esetleg áthelyeznek máshová.

2023. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Rendes szerződésem van, teljes munkaidőben.

Nem találom benne, hogy határozatlan, vagy határozott időre vettek-e fel.

Igazából amikor idejöttem nem gondoltam, hogy sokáig maradok, de megtetszett a hely.

Csak most néztem, hogy a GYES-en lévő kollégám még státuszban van, én azt hittem, hogy ő felmondott.

2023. márc. 31. 22:45
 4/9 A kérdező kommentje:
Hova helyeznének át?
2023. márc. 31. 22:46
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Általában a szerződés első mondata, hogy határozott vagy határozatlan időre alkalmaznak, ezt kötelező is beleírni.
2023. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Határozatlan időre szól a szerződésem.
2023. márc. 31. 22:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Most találtam meg.
2023. márc. 31. 22:48
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is felmondhatnak, de lehet hogy inkább téged fognak ott megtartani. Gyesről vissza kell venni a munkáltatónak a munkavállalót, viszont ugyanabba a pozícióba már nem. Tehát ha pl úgy látják hogy te egyedül is el tudod látni azt a munkakört, akkor felajánlanak a kollégádnak egy másik pozíciót ahol van hely, ő ezt pedig vagy elfogadja vagy nem
2023. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
74%

Ha határozatlan idejű, akkor nem fognak kirúgni.

Mondjuk elég fogalmatlan vagy, kicsit félelmetes, hogy gyógymasszőrként dolgozol.

2023. ápr. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!