Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kamerák szereléséhez kell...

Kamerák szereléséhez kell valamilyen végzettség?

Figyelt kérdés
Az otthoni kamera rendszerekre gondolok. Értek hozzá, tudom hogy kell összerakni, felszerelni, beüzemelni és karban tartani. Több ismerősnek is csináltam a házához kamera rendszert. Mivel amúgy is vállalkozó vagyok így gondoltam mellékesen tudnék ebből is valami bevételt csinálni. Kell ehhez valamilyen végzettség? Pl. villanyszerelő?
2023. ápr. 8. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Igen, Kamera szerelo PHd. Es Villamosmernoki PHd a BME-n.
2023. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen kamerákat használsz.


Ha olyan ami analóg vagy nem POE képes, akkor nyilván kell villanyszerelő tudás, hogy ki tud építeni számára a tápellátáshoz szükséges forrást. Nyilván nem mindenhol tudod a kis tápadaptert bedugni a falba.


Ezt könnyen ki tudod játszani olyan kamerával ami PoE képes, mert akkor egy switchel ami PoE vagy egy sima passzív tápfeladóval meg tudod őket táplálni egy UTP kábelen keresztül.


Nem árt, ha tudsz kábeleket készíteni, fejet nyomni rájuk akkor is, ha analóg akkor is ha digitális rendszer. (bár analóg már nem annyira gyakori)


Tisztában kell lenned az NVR és a DVR fogalmával, hogy milyen HDD kell bele. Kell találnod normális márkát ami megbízható. A kínai szarok nem azok. Hikvision vagy Dahua amit én szoktam használni.


De gondolom ezekkel tisztában voltál.. szóval végzetség nem kell hozzá, de nem árt azért átlátni a képet, meg tudni kell használni a létrát és a fúrót, meg egy bizonyos szinten tudnod kell szerelni, hogy fel tud fúrni megfelelően, kötődobozokat kell tudnod használni, hogy kültéri kamerák esetén a rendszer vízmentes legyen stb..


Az nem számít kamera rendszer kiépítésnek, ha leraktál 2-3 kínai kamerát valahova és wifin felcsatlakoztattad a hálózatra és egy app-ból látsznak.

2023. ápr. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
33%
Alap, hogy folyékonyan beszéled a világ összes nyelvét, mert nem tudhatod, hogy egy kínai vagy egy mexikói család kameráját kell megszerelned. Aztán kell mérlegképes csavarhúzó kezelői phd, színes rézkábel szakértő phd, 10 évnyi igazolt élsportolói múlt (egy kameraszerelő legyen fitt),öö.. CCTV-VCTV képesítés, AB-s vércsoport
2023. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hikvisiont és Reolinket szereltem eddig, mint mondtam, nem idegen a dolog, csak eddig inkább baráti, rokoni alapon csináltam. Viszont észrevettem, hogy egyre nagyobb igény van rá, a rokonok is hoztak újabb érdeklődőket ezért gondolkodom egy, akár egy személyes cég indításában, ahol ezeket forgalmaznám és szerelném. Eddig felületkezeléssel foglalkoztam, egy cégnek dolgozok be vállalkozóként, viszont nem voltam biztos benne, hogy nem e szükséges valamilyen villanyszerelői végzettséget igazoló papír a kamera szereléshez.


Köszi a hasznos válaszokat! Főleg a GYIK-es phd és vicceskommentelő phd válaszolóknak - bár látszik, hogy nekik még nincs meg a kötelező 5 év szakmai gyakorlat.

2023. ápr. 8. 11:12
 5/5 anonim ***** válasza:
Megtudd csinálni a B bekötést:D ennyi tudás kell.
2023. ápr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!