Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tanítanak pénztárgép...

Miért nem tanítanak pénztárgép kezelést ?

Figyelt kérdés

Benzinkúton szerettem volna dolgozni, erre nem vettek fel arra hivatkozva, hogy nem értek a pénztárgéphez.

Nem értem, hogy miért nem tanít a főnök. Olyan bonyolult lenne ?


Ilyen hozzáállással azt is lehetne mondani, hogy :

1. Egy karatemester az új tanítványának : Nem tanítalak, mert még soha nem verekedtél, soha nem védted meg se magad, se mást.

2. Egy zongoratanár a diáknak : Nem tanulhatsz, mert semmit nem tudsz játszani.



2023. ápr. 14. 06:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem dolgozni vettek volna oda fel, amiért fizetést adnak. A meglévő tudásodért. Nem tanulónak egy iskolába. Ha nincs valamid ahhoz a munkakörhöz, nekik pedig kapacitásuk, hogy rád figyeljenek munkaidőben sok egyéb teendő mellett, akkor nincs sajnos jogod felháborodni. Bizony a kasszázás nagy figyelmet kíván.
2023. ápr. 14. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%
Valszeg csak egyszerű kifogás volt, nem azért nem akartak. Esetleg nem volt lottó terminál is? Mert ahhoz vizsgázni kell.
2023. ápr. 14. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
30%

Tanács a jövőre nézve, igaz nem kértél, de most agresszív kedvemben vagyok. Tanuld meg kezelni a frusztraciót, ami akkor keletkezik, ha nemet mondanak neked. Sokszor lesz még ilyen. Mindenkinek joga van nemet mondani. Benzinkút shopba olyan embert keresnek, aki tud dolgozni. A hozzáállás itt nálad nem jó. Miért kérdőjelezel meg mást, érvényteleníted, meghazudtolod, szakértősködsz, mert nemet mondott? Tanuld meg viselni

Igen, sok helyen van betanítás, amikor nagyon kell a munkaerő, bevállalnak sokszor nulláról embereket. De az általános az, hogy mindenki csinálja azt, amihez ért. Ha téged érdekel a kereskedelem, menj el tanfolyamra. A munkáltatónak nem kötelessége tanítani.

2023. ápr. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

#3: "A munkáltatónak nem kötelessége tanítani."


Az igaz, de ha már meghirdetnek egy állást odaírhatnák, hogy elvárás, hogy értsen a pénztárgéphez, és akkor már nem is jelentkezik.

2023. ápr. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudom. Én mikor fodrásznak jelentkeztem, nem volt odaírva, hogy tudjon hajat vágni a jelentkező. Mégis tudtam magamtól, hogy lehet hogy kéne. Nem vagyunk egyformák.

Sok olyan helyre jelentkeztem, ahol nem volt szakmai tudásom, de eszembe sem jutott, hogy biztos nem is kell. Eleve úgy írtam a kísérőlevelet, hogy ez és ez hiányzik, hogy betöltsem a munkakört, így megértem, ha nem vállalnak tanítást. Ha pedig vállalnak, az csak jó.

2023. ápr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
36%
Nekem evidens, hogy eladónak olyan embert vesznek fel, aki el tudja adni a terméket, és ebbe beletartozik a pénztárgép kezelése is. Fodrásznak sem vesznek fel olyat, aki nem tud hajat vágni. Csak #3-at tudom ismételni: ha kereskedelemben szeretnél dolgozni, előtte szerezd meg az ehhez szükséges képesítéseket, tanuld ki a szakmát.
2023. ápr. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
A pénztárgépek nagyon különbözőek ráadásul a különböző üzletek is más funkciókkal használják. Ha te tudsz kasszázni egy dohányboltban vagy egy Tescoba nem tudsz ettől még kasszázni a benzinkúton. Nem lehet megtanulni az összes kezelését előre, kamu indokot kaptál valszeg mertz nem tetszettél valamiért.
2023. ápr. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%

A példáid rosszak, a mester-tanítvány viszonyban egyértelmű mindkét fél részéről, hogy az egyik oktatja a másikat, akinek kezdetben gőze sincs semmiről. A te példáidnál maradva: ha egy szimfonikus zenekar keres zongoristát, ott se vesznek fel olyat, aki még a Boci, boci tarkát sem tudja eljátszani.

De amikor sebészt keresnek egy kórházba, olyat várnak, aki tud műteni. Nem fogják felvenni a hozzá nem értő jelentkezőt, majd elküldeni az orvosira...

2023. ápr. 14. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Valószínű tudják,jelentkezni fog olyan ember aki tud pénztárt kezelni és nem kell betanítani,nekik így sokkal egyszerűbb.Azt gondolták ha egy munkakörre keresnek embert akkor egyértelmű hogy azt várják,el tudd végezni a feladatot de úgy tűnik mégsem az.

Persze ha nagy hiány van munkaerőből,nincs más akkor felvesznek kezdőt is de a benzinkutas pont nem az a munka,tudnak válogatni az emberekből ezért nem vettel fel.

2023. ápr. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%
Úgy van ahogy 7_es írja, a kassza üzletenként nagyon eltérő. Mindig mindenhol betanítják a kasszást, először nézi ahogy egy gyakorlott dolgozó kasszázik, aztán helyet cserélnek, a gyakorlott dolgozó nézi ahogy az új dolgozó kasszázik. 20 éve dolgozom a kereskedelemben, egy pár pénztárgépet láttam már, kasszáztam eleget.
2023. ápr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!