Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nárcisztikus vagy gonosz...

A nárcisztikus vagy gonosz kollégákat hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Én sajnos több ilyen emberrel is ülök együtt, és érzelmileg brutálisan leszív. Nem feltétlen a személyem elleni bántásokra gondolok, hanem inkább arra, hogy ilyen emberek monológjait hallgatom egész nap, ahogy azt ecsetelik, hogy hogy gázolnak át másokon, vagy hogy használnak ki másokat. Nekem abszolút nem ilyen a személyiségem, és minden nap úgy érzem, a lelkem mindig meghal kicsit. Ráadásul különös érzékem van ahhoz, hogy állandóan ilyen embereket fogjak ki mindenhol, az életem több területén is. Néha már azt érzem, az olyan ember a ritka, aki nem rúg még direkt bele a földön fekvőbe, vagy nem anyagi érdekek alapján barátkozik stb. Próbálok itthon nem stresszelni ezeken a dolgokon, de őszintén nem tudom az irodában hagyni, és itthon is szétvet sokszor az ideg. Semmi bajom nem lenne a munkámmal, ha a munkahelyen tényleg csak dolgozni kéne.

#kolléga #mérgezés #toxikus környezet
2023. ápr. 18. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
A nárcisztikusokat ki szoktam ültetni a kertbe, a gonoszoknál pedig megvárom amég melléfognak.
2023. ápr. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
22%
Tükör. Megmutatják amit te elnyomsz magadban.
2023. ápr. 19. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Ráadásul különös érzékem van ahhoz, hogy állandóan ilyen embereket fogjak ki mindenhol"


Lehet azért mert sok ilyen van Magyarországon?

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__tarsasagi-elet__1192..


"Tükör. Megmutatják amit te elnyomsz magadban."


Talán. De akkor hogy lehet olyan, hogy valaki nem rosszindulatúskodik és nincs állandóan körbevéve rosszindulatúskodókkal?


Tehát hogyan lehet, hogy valaki félreteszi magában (elnyomja) a gonoszt, és a világ nem tükrözi neki munkatársakként?

2023. ápr. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 A hasonivásúak kiélik, így kedvelik is egymást.
2023. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Humor. Ez többnyire mindig bejön. Ha elkezd cirkuszolni, akkor át kell terelni a humor felé a témát. Példa: zavarja, hogy nemet mondtál arra, hogy plusz munkát terheljen rád csak azért, hogy ő hosszabb szünetre tudjon menni. Diplomatikusan el kell viccelni, hogy "hé, azért a vesémet ne adjam oda?" Általában veszik a poént, ebben a formában az elutasítást is, és elmennek inkább más emberek vérét szívni. Akik nem, azokkal távolságtartónak kell lenni. Ha reagálsz, akkor az olyan, mintha olajat öntenél a tűzre.
2023. ápr. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szegény tükör, lassan már olyan sanyarú sorsa lesz mint a szivárványnak vagy a narancsnak. Igazából még mindig ritkábban használt szó a nárcisztikus mint a tükör. A nárcisztikusokkal egyet kell érteni, mint a hülyegyerekkel, adni kell neki valami koncot amit rágcsálhat, hogy azt hitte most jót gonoszkodott, amúgy meg a zenehallgatás fülhallgatón.
2023. ápr. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Régi a kérdés, de azóta hogy vagy, együtt dolgozol még a toxikus kollégákkal?
márc. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Szerencsére a régi kollégák közül sok elment a cégtől, csak 1-1 ember maradt a régiek közül, azóta sokkal jobb a közösség, és sokkal normálisabb emberekkel kerültem egy irodába. Persze kis súrlódások vannak, de már nem gyomorideggel kell bejárnom szerencsére. Most viszont a fluktuáció miatt kb négy helyett dolgozom, szóval most kicsit átment abba a dolog, hogy maga a munka zavar (vagyis inkább a mennyisége). De inkább ez, mint a toxikus légkör...
márc. 20. 23:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!