Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi várható 20 év...

Szerintetek mi várható 20 év múlva, mikor végleg nyugdíjba mennek a régi munkások, és nem lesz utánpótlás?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy bármilyen szakembert hívunk ki (egy intézményben dolgozok), vízvezetékszerelőt, villanyszerelőt, gázost, ácsot, stb, mind 50-es, 60-as (sőt, 70-es) emberekből áll. A buszsofőrök jelentős hányada is igencsak megőszült régi veterán már. De a kőművesek, ablakosok se fiatalok már. Nagy ritkán látom csak az utánpótlás jeleit. Építkezéseken is van a csapatban 7-8 veterán, és 1-2 fiatal. Mindenki influenszer, meg tökömtudja, mi akar lenni. Olyan munkára vágynak a fiatalok, ami egzisztencia, pénz, és bulis társaság +++. De valljuk be, a világot soha nem az ilyen munkások építették fel, hanem azok, akik bizony megfogták a munka nehezebb, és fizikaibb részét. Mi lesz akkor, ha a régi öregek kihalnak? Már most érezhető a hiányuk. Míg a 70-es években relatíve olcsón lehetett építkezni, az anyag meg a munkaerő is sokkal elérhetőbb volt anyagilag, addig ma már kösse fel a gatyáját még az is, aki szeretne csak ablakot cserélni a házán, ne adj isten, tetőt restaurálni.

2023. ápr. 24. 14:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
60%

Igen ez egy generációs probléma. De amúgy nem csak a fiatalok hibája ez…gyakorlat nélkül szinte egyik szakmában sem tudnak munkát találni a diákok sem..még pályakezdőként is szarnak rájuk.


Őszintén szólva nem kell csodálkozni hogy ez a helyzet alakult ki. És igen lesz probléma bőven ez miatt..azt nem tudom mi lesz 20 év múlva. De nem csoda hogy a legtöbb fiatal otthon játszik-vagy tik tok bolond.


Egyrészt már nem menő a meló..másrészt meg az van amit írtam..és nem csoda hogy nem törik magukat, amikor ilyen 200 ezerrel akarják ki szúrni a szemüket. A legtöbb ennyi zsebpénzt kap már.


30d

2023. ápr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Jönnek majd külföldről.
2023. ápr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk a gázszerelő ilyen.

Mondta is az öreg, hogy volt továbbképzésen, 61 évesen ő volt az egyik legfiatalabb.

Elmondta azt is, hogy baromi jól lehet keresni, egy szaros szervíz 30 ezer, egy minimálbért simán hazavisz naponta.

2023. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nalunk a villanyszerelő idős volt, össze is karcolták a járólapot , mert minek vigyazni rá ugye. A furdőnket egy fiatal srác csinalta, nagyon jó munkát végzett, a villanyozást is egy fiatal szerelő ismerőse csinálta meg. Nem aggódok. Messze nem csak az öregek dolgoznak jól. A kereslet majd kialakítja a kinálatot is. Igényes munka kelleni fog , sokan valtanak szakmát is, majd kitanulják a kétkezi munkát ha abból lehet megélni.
2023. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
10%
Egyre rosszabb lesz
2023. ápr. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
4-es, én nem igen látom, hogy a kereslet kialakítja a kínálatot. A legtöbb fiatal inkább választja még a kevesebb pénz ellenére is a kényelmes munkát. De kamionsofőrt toborozni kb alig tudnak már, még iszonyatksan magas fizetés, és gyorsított, megkönnyített jogsiszerzési lehetőség ellenére sem. És nagyon sok, egyre növekvő ilyesmi hiányszakma van. Persze, ha majd 2.000.000 forintot lehet keresni havonta a kőműveskedéssel, akkor nyilván több "értelmiségi" is leteszi a szemüveget, és felveszi kalapácsot. De addigra már annyira elvadult elvadult építkezési árak lennének, ami gazdaságilag tarthatatlan lenne. De majd meglátjuk, mi lesz.
2023. ápr. 25. 00:46
 7/17 veterán vas ***** válasza:
0%

A napokban olvastam:

Két "entellektüel" beszélget:


Te mivel foglalkozol?

Business coach vagyok.

És te?

Influencer vagyok.

Aha, szóval te sem értesz semmihez! 😂

2023. ápr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én is, 90-es születésűként nézem, miket művelnek a volt osztálytársaim: Kb a 30-ból 5-en pénzügyi tanácsadók lettek, ergo, pénzt ugyan nem termelnek, csak le-lecsippentenek a körforgásból. Többen lettek biztosítási ügynökök, futárok, műkörmösök, fodrászok, páran meg külföldre mentek. Hát, ezek közül egyik se túl értékteremtő szakma. Csak afféle "pillanatnyi kényelem, és tűzoltás" stílusúak, már ha ez érthető. Amúgy már gyárba se akar senki dolgozni, és titokban, vagy nem is annyira titokban már elképesztő mennyiségű kínai, thai, indiai, és vietnámi bevándorló érkezett, szerintem számuk már százezres nagyságrendű lehet, csak a mi kisvárosunkban van belőlük egy egész kolónia. Nem tudom, ez végül is jó, vagy rossz jövőt vetít előre.
2023. ápr. 25. 14:28
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Csomó kis fiatalt látok reggelenként melós ruhában, Lidl, Aldi, Penny-ben. Szerintem meg már most túlkínálat van belőlük, nem kéne hogy Európa szakmunkás-összeszerelő rabszolga tartó állama legyünk, ez nagyon rossz irány. A lumpenek már megtaláltàk a helyüket akik nem akartak tanulni ezekben a szakmákban, nem kell nincs és nem is lesz itt semmilyen melós hiány.
2023. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9-es, NINCS és NEM IS LESZ MELÓSHIÁNY? :D Ezt komolyan mondod? Próbáltál már mondjuk az utóbbi években, normális áron kőművest találni? Én elmondom, mi a tapasztalatom: 2002-ben 77 négyzetmétert kompletten kivakoltatni, parkettázni, festeni, fürdőszobát nulláról megcsinálni, sőt, még az egész tetőzetet felújítani, lakásszigetelés, gipszkartonozás, parafázás, 8 új ablak, 5 új ajtó, mindenhova csillárok, stb, stb, tehát, gyakorlatilag csupasz téglafalaka és tetőgerendákra felhúzni egy komplett lakást 2.200.000 forintba került. Akkoriban apám átlagos munkás keresete 100.000 forint volt, tehát, 22 havi munkájából megvolt egy ilyen szintű építkezés, ami hetekig tartott, és 5-6 munkás dolgozott a házon napi szinten. Ma tudod, mi fér ki 2.200.000 forintból? Hát elmondom: a 8 darab ablak. Oké, az átlag fizetés körülbelül a háromszorosára növekedett azóta, de ha még haladok az inflációval is, 6.600.000 forintból szerinted mi jönne ma ki? Még a tető se! Az anyagköltség, és a munkadíj is a sokszorosára nőtt, mert egyszerűen nincs annyi, és olyan hatékony munkaerő, hogy versenyhelyzetet teremtsen. Az ember örül, ha egyáltalán talál bármilyen szakmunkást, bármilyen áron, nemhogy válogasson köztük. Szerinted miért nő az ingatlanok ára exponenciálisan? Többek között, mert egyszerűen baromi drága akár újat építeni, akár felújítani a meglévőt. És ez még csak tovább fokozódik majd.
2023. ápr. 25. 22:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!