Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudom eldönteni hogy...

Hogyan tudom eldönteni hogy biztonságos munkaközvetítővel van e dolgom?

Figyelt kérdés
Sok kamu német munka közvetítőről hallottam/bele ütköztem, viszont van 1 hölgy, meggyőzőnek látszik, esetleg nektek a személyes tapasztalotokat leírnátok? Hálás lennék érte

2023. ápr. 25. 08:32
 1/5 Lilluci27 ***** válasza:
100%
Rákeresel a cég nevére, keresel róla véleményeket az interneten. Esetleg megkérdezed itt hogy van-e olyan ember akinek van már tapasztalata az adott céggel.
2023. ápr. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogy hívják ?
2023. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit az 1-es, plusz megnézem a megadott címet a google-be.

Nekem volt már olyan, hogy valaki megadott egy címet és egy lakóövezetbe volt ahol max fodrászatok, abc-k voltak elvétve. Megnézem a megadott cég oldalát és nem volt írva iroda/telephely annál a lakóövezetnél.

De nekem első sorban ennél az esetnél az volt gyanús, hogy megkért, hogy öltözzek ki blúzba, magassarkúba (én nő vagyok, a "közvetítő" pedig férfi).

2023. ápr. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az is atveres lehet, amikor egy kozvetito elore ker x osszeget, mielott munkaba allnal. En 6 eve vagyok kint, jopar lizingceggel volt mar dolgom, de soha nem volt ilyesmirol szo, nem is mennek bele ilyesmibe. Ok a cegtol kapjak a penzt, ha elore kell valamit fizetned, inkabb hagyd a fenebe.

Persze akadnak kivetelek, amikor az elso havi fizetesedbol levesznek parszaz €-t kozvetitesi dij cimszoval, de az ugye a mar megkeresett fizetesedbol kerul levonasra, nem habira elutalsz valakinek egy rakas penzt. Csak ovatosan, rengeteg a simlis alak.

2023. ápr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én buszvezetőként megyek ki dolgozni nemsokára. Két közvetítővel volt dolgom, mind a kettő párban dolgozott egy kint élő társsal, akik a cégekkel vannak kapcsolatban. Mind a két közvetítő ingyen van, nem is értem, hogy hogyan kérhetnek a közvetítői díjjat. Az egyik ügynök cég,az csak e-mailben segített volna, annyit tett, hogy az önéletrajzomat lefordították Németre. A másik ügynök,akiket végül is választottam kivitt minket állásinterjúra, luxus kisbusszal, 2 éjszakát fizettek egy hotelban reggelivel,ahol egyedűl voltam egy fürdővel wc-vel felszerelt szobában, az érkezés estéjén a vacsorát ők fizették és közben beszélgethettünk a már kint élő Magyarokkal, másnap a cégnél kaptunk szendvicseket is, miközben elmondták a cég történetét, felépítését és működését, majd elmondták a munkafeltételeket a jövedelemmel és utána egyenként felhívtak minket állásinterjúra ahol az ügynökök tolmácsoltak. Nyílván van valamennyi alapom Németből, de egy állásinterjúra nem elég még. Nekem az a tanácsom, hogy próbálj érdeklődni a környezetedben, mert ezeket az ügynököket két olyan volt kollégám ajánlotta, akik rajtuk keresztűl mentek ki és azóta is kint vannak, illetve a fészbukon vannak erre csoportok és ott is lehet kérdezősködni, hogy ki kivel ment ki, mik a tapasztalatai. Én az ügynökeimet tiszta szívből tudom ajánlani, még akkor is, ha később a munkahely mégsem válna be, mert azt a hozzáállást amit kaptam, az nagyon korrekt volt. Remélem, hogy sikerül neked is, egy normális, nem lehúzós ügynököt találnod.
2023. júl. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!