Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Melyek azok a hivatások amik...

Melyek azok a hivatások amik mellett egy ilyen helyzetben is biztonságos és nem kell attól félni, hogy munka nélkül marad az ember? (főleg otthonról is végezhető munka érdekel)

Figyelt kérdés

A vírus miatt elgondolkoztam, hogy valamit változtatnom kellene az életemen, mivel most látom, hogy szinte minden olyan munkahely ahol nem tudnak home offiszolni most bajba került.

Én még a szerencsébbek közé kerültem, mert minket megtartanak, amennyiben nem húzódik el nyár végéig a járvány, no de májustól semmit nem kapok....

és ki tudja meddig...

próbálok nem rá stresszeni, mert már elegem van , nem vagyok hajlandó ezen stresszelni , majd lesz valahogy..viszont egyre többet agyalok, hogy mit kellene kitalálnom amit majd otthonról tudok végezni és amivel a későbbiekben egy ilyen helyzetben nem leszek rászorulva a kormányra, mert ők bizony nem segítenek a jövedelem nélkül maradt embereken..

sajnos tisztában vagyok azzal is, hogy az emberiség nem fog tanulni a hibájából és a kínaiak is továbbra is fogják szépen fogyasztani a mindenféle állatokat, ezért azt gondolom ez most csak a kezdet...az elkövetkezendő évtizedekben ennél csak komolyabb járványok lesznek, még ennél is súlyosabb gazdasági válsággal, szóval szeretnék kitalálni valamit, amivel kicsit biztonságosabban érezhetem magam..

már rágóta gondolkozom az otthon végezhető munkán, ezért be is iratkoztam anno egy grafikus suliba, de egy év után abbahagytam mert katasztrófa volt az oktatás, és mellette az összes grafikus ismerősöm épp pályát akart módosítani, mert hogy nem lehet ebből megélni , így abbahagytam..

rájöttem, hogy nem ez az én utam.

Igazából tulajdonképpen ez a bajom, hogy fogalmam nincs mit kellene tennem, mi az ami a legmegfelelőbb lenne számomra...csak sodródok...

Most is folyamatosan fejlesztem magam a karantén " alatt, nem érzem azt, hogy semmittevéssel tölteném az időm, hiszen ráhajtottam a C1-es nyelvvizsgára, ami tök jó, de ez megint nem fog előrébb vinni, mivel semmivel nem leszek jobb helyzetben azzal, hogy lesz még egy nyelvvizsgám, ami ráadásul nem is kell a szakmámhoz.

3 szakmám van, és mind egészségüggyel kapcsolatos, viszont úgy érzem hosszútávon nem ez a nekem való út, pedig bevallom szeretem a munkámat, de idővel amikor már idősebb leszek nem fogom bírni illetve egyszerűen érzem, hogy számomra egy ilyen út lenne a legideálisabb..egy olyan munka amit otthonról is tudok végezni, mert most veszem észre, hogy mennyivel produktívabb vagyok most , hogy itthon vagyok.

Szóval csak merítkeznék az ötleteitekből, vagy tapasztalaitokból, hogy ti hogy jöttetek rá hogy mi az ami igazán nektek való, illetve hogy mit tudnék kitalálni, milyen terület az amivel biztonságban érezhetem magam, ha ismét kitör egy ilyen világjárvány..?



2020. ápr. 6. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha elér egy szintet a válság, akkor nem lesz olyan szakma, amit ne fenyegetne. Szerintem.


Ha a kormánytól független akarsz lenni, arra a célra a legjobb multinál dolgozni, akár külföldi multihoz, akár szabadúszóként is. Külföldön a kutatás egy jobban menő és jobban fizető dolog, de minden ország a maga szülötteit preferálja a legtöbb esetben... De ez egy lehetséges út természettudományi, orvostudományi, informatikai és műszaki területen is... Úgyhogy ez elég göröngyös út, nagyon sok plusz munkát és szerencsét igényel bekapcsolódni nemzetközi kutatásokba, gyakran jobb, ha az ember eleve külföldön tanul legalább a doktori vagy a mesterszak idején.


Ami már kevésbé szamárlétrás és kevésbé lutri, az az IT. Engem a vírus ilyen szempontból nem érintett, jelenleg is HO-ban vagyok, mint fejlesztő (az eredeti végzettségem biológus). Külföldről (Hollandia, Németország, Svédország) kaptam már pár ajánlatot, többségük kiutazással járt volna, de volt hely, ahol csak pár havonta kellett volna kiutaznom, egyébként távmunka. Ez ilyen szempontból független a magyar kormánytól ilyen szempontból, de függ egy másiktól, aminek a vállalatait ha csőd fenyegeti, te leszel a paraszt, aki elsőnek elhullik... Ez azt hiszem, elkerülhetetlen. A párom gazdaságinformatikus, ő jelenleg egy üzleti szoftver tesztelésével foglalkozik, szintén itthonról dolgozik. Egyelőre van munkánk... Azért mondom ezt, mert egy normálisan működő gazdaságban hozzánk (mármint az IT-hez) pumpálják a pénzt, de ha szükséghelyzet lesz, nem hiszem, hogy ez élvez majd prioritást. Legfeljebb tényleg az adott problémát érintő projektekben lenne szerepe véges számú, magasan képzett embernek, amik erősen kétlem, hogy mi lennénk...


Én egyébként azt mondom, nem árt, ha értesz a kétkezi munkához, mert elképzelhető, hogy azon a szinten kell majd próbálkozni az elhelyezkedéssel. Vagy termékeket előállítani vagy a járványhelyzetben és egyéb rendkívüli helyzetben szükséges szolgáltatásokat biztosítani.


Mindent összevetve, állj több lábon és reméld a legjobbakat, mert mindenre úgysem tudsz felkészülni. Meg az sem árt, ha van tartalékod. Kérdés, hogy miből. Lehet, hogy nem a pénz a legjobb ötlet.

2020. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát sajnos a pénzem amit félrerakhattam volna, azt mindig a tanulásra költöttem el...de nem sajnálom mert ha az egyik iskolát meg is bántam, de a nyelvvizsgát nem, amire rengeteg időm elment, és hát rengeteg pénzem is, amit a tanulásba fektettem be...:S dehát ez van..

hát majd agyalok..

2020. ápr. 6. 19:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Dobozolás, írás, fordítás, távkorrep, onlinecoach, (szakdoga)gépelés.
2020. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!