Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pszichológus MA diplomával...

Pszichológus MA diplomával Pécsen hol lehet elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Mindenhol 1-3 vagy 3-5 év tapasztalatot kérnek, de ha senki nem ad lehetőséget friss diplomásoknak, nem tudok tapasztalatot gyűjteni...


Köszönöm mindenkinek a segítséget!



2023. ápr. 30. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Pécsről nem tudok nyilatkozni, de tavalyi végzősként két reális opcióm volt: pedagógiai szakszolgálat vagy iskolapszichológia. Az utóbbinál én úgy éreztem, hogy túlságosan magamra lennék hagyva, így maradt az első. A fizetés olyan, amilyen (pedagógus bértábla alapján), de legalább van előrelépési lehetőség a plusz képzések elvégzése után.

Amúgy totál megértelek, nekem is ez volt a bajom tavaly. És sajnos a szakképzéssel ugyanez a helyzet. Hallod mindenhonnan, hogy hiány van, de közben nem vesznek fel a szakképzésbe, mert elvárnak ilyen tapasztalatot, olyan képzettséget... Ahova persze szintén alig lehet bejutni. Szóval nem tudom, ki találta ki, de az egész rendszer nevetséges.

2023. máj. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi!


Én a tapasztalataid alapján nehéz bekerülni pedagógiai szakszolgálathoz pszichológusnak? Mert oda sem kell szerintem túl sok... Illetve akkor ezek szerint oda nem elvárás a tapasztalat?

2023. máj. 5. 06:26
 3/3 anonim ***** válasza:
Sok helyen hiány van pszichológusból, így nem nehéz bekerülni, bár nyilván településtől és a meghirdetett állások számától is függ ez. Illetve pont ezért tapasztalatot sem várnak általában. Bár arra érdemes rákérdezni, ha maguktól nem mondják, hogy van-e másik pszichológusuk. Kisebb városokban előfordulhat, hogy csak 1-1 emberük van. Nekem viszont nagyon sokat jelent/jelentett (főleg az elején), hogy volt más is, akitől kérdezhettem, aki tudott tippeket adni, megmutatni dolgokat, és nem csak ott álltam egyedül nulla tapasztalattal, hogy na, akkor mégis mi a fenét kéne most csinálni?! Szóval én mindenképpen abban látom a pozitívumot, hogy van egy csapat, aki segíthet, és akire számíthat az ember.
2023. máj. 5. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!