Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gáz lenne, ha ezekután 2...

Gáz lenne, ha ezekután 2 munkanapra kérnék fizetést?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és márciusban 2 napig dolgoztam egy autószerelő műhelyben, ahonnan végül elküdtek és nem kaptam semmi fizetést. Elég ciki történet, elkövettem egy hibát, ami miatt a munkatársamnak amputálni kellett a lábúját, és a főnököm torkaszakadtából ordítozott velem mikor kirúgott. Ennek már három hete, és azóta sem kaptam semmi pénzt a cégtől, pedig 2 teljes napot (2x8óra) ledolgoztam, plusz kb 3 órát a harmadik napon, amikor a baleset történt.

2023. máj. 2. 17:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ,mi áll a szerződésedben. Be voltál jelentve egyáltalán?
2023. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Be voltam jelentve, a következő héten postán küldték a felmondást, de pénz nélkül.
2023. máj. 2. 17:12
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem jogosult kéne, hogy legyél a fizura így is, hogy hibáztál. Próbaidő alatt is annak járni kéne. Bár így, hogy a kilépő papírokat megküldték, és gyakorlatilag lezárult a munkaviszonyod, lehet már nem is fogják utalni. Az utolsó fizetésnek és a kilépő papíroknak kb egy időben kéne megérkezni.

Mondjuk lehet annak kéne örülni inkább, hogy nem vitték perre a dolgot és nem köteleztek kártérítésre a kollégával szemben. Szegénynek a lábujját már semmi nem hozza vissza és gondolom ebből a felgyógyulás sem pár nap.

2023. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%
Inkább azon izgulj, érkezik-e kártérítéssel kapcsolatos levél. Nagylábujjról van szó? Ha igen, akkor az életminőség-romlást okoz (támasztó ujj), nem fogja egy vállrándítással tudomásul venni, hogy miattad így járt.
2023. máj. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Én a kollégád helyében úgy feljelentettelek volna ahogy vagy. Olyan könnyen veszed jajj elkövettél egy hibát amiért másnak amputálni kellett a lábujját.. ez nem egy kis hiba ne vedd fél vállról! Megkeserítetted valakinek az életét a te bénázásoddal. Jó hogy nem halt meg szegény miattad. Te meg sírsz 2 napi béredért besz.rás hogy milyen emberek léteznek!
2023. máj. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla, nem csak az én hibám. Ha acélbetétes munkavédelmi cipőben dolgozott volna akkor ez nem történik meg. Le volt feküdve egy autó ülésén mert valamit a műszerfalon javított és lába a nyitott ajtónál volt, a zsanérnál. Nem is látszott, hogy van valaki az autóban, az ajtaja pedig nyitva volt és nem lehetett elsétálni mellette, én pedig bezártam.
2023. máj. 2. 18:11
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem lehet felelőséggel, ember módjára beismerni, hogy itt egyedül te hibáztál?! Gondolom ott is így púposkodtál, hogy nem a te hibád és emiatt zavart el a főnököd. Ezekután még van pofád pénzt várni? Pofátlan kis takonypóc!
2023. máj. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
A leírtak alapján is a te hibád mert képtelen voltál észre venni a munkatársad és rázártad az ajtót. Nem őt kell hibáztatni ő dolgozott még te kitudja mit is csináltál valójában. A főnököd helyébe még egy jó nagyot le is csaptam volna neked ezek után hátha észhez tértél volna! A főnöködnek is miattad hatalmas kártérítést kell fizetnie mivel munkahelyi baleset önhibáján kívül történt. A kollégádnak pedig tényleg semmi nem fogja vissza hozni többé az elveszett lábujját még te most is azon vagy "hogyha lett volna rajta". Hogyha te nem csaptad volna be az ajtót rá akkor nincs ez wow.. szánalmas egyszerűen a gondolkodásod.
2023. máj. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
26%

Ez mindkét fél hibája volt továbbra is.


Véleményem szerint is megillet téged a munkabéred. Jog kategóriában lenne érdemes folytatnod.

2023. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Mennyin szeretnél cigánykodni?
2023. máj. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!