Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pincéreknek és felszolgálóknak...

Pincéreknek és felszolgálóknak milyen a fizetésük manapság?

Figyelt kérdés

Vissza szeretnék menni vendéglátásba 5 év kihagyás után, de nem tudom hogy jelenleg átlagosan mennyit szoktak fizetni egy tapasztalt pincérnek vagy felszolgálónak. Kaptam is egy állásajánlatot ahol 1800ft-os órabért adnak plusz borravalót. Ha beleszámolom az átlagos borravalót amit régebben napi szinten hazavittem, így 2200-2300ft-ra jönne ki az órabérem. De persze ez minden nap változhat, így egyik nap többet kapnék, másnap már lehet hogy kevesebbet.


Van egy érzésem hogy manapság már ennél többet fizetnek egy tapasztalt pincérnek a fővárosi “e la carte” típusú éttermekben, mivel most nagyon nagy munkaerőhiány van a vendéglátásban. Ezért tanácsot szeretnék kérni azoktól akik ezen a téren dolgoznak.


Ennyiért megéri belevágni? Vagy kevés ez manapság?



2023. máj. 3. 02:40
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Ez a bér nevetséges. Ha jót akarsz, akkor menj ki AU, ott 2000-2500 EUR a havi kereset, amit alaphangon ki lehet alkudni.
2023. máj. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Havi 15 nappal, jattal 500 korul.
2023. máj. 3. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Kitana. ***** válasza:
85%

Szerintem kevés, a kedvedért felnéztem a Professionre, azt látom, hogy 400-500 nettós fizetések vannak kiírva. Nem dolgozom vendéglátásban, de ott vannak a hirdetések.

Fix 2200-as órabérrel is csak majdnem eléred a 400-at, bár nem tudom, hogy hány órát dolgozik egy vendéglátós egy hónapban, mondjuk 15x12 órával megvan majdnem a 400, de akkor már ha van olyan, ahol az 500 is megvan, inkább válaszd azt, érted.

Illetve nem tudom, mikor dolgoztál utoljára ezen a területen, de szerintem manapság kevésbé osztogatják a borravalót az emberek, mert még az is próbál spórolni, akinek amúgy van miből. Szóval ilyen téren én azért nem számítanék ugyanarra, mint régebben.

2023. máj. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Az mi komoly, egy diplomás meg örüljön a 150 ezer forintjának.
2023. máj. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A fizetés mèg egy dolog, de legtöbb be se jelent, ha a magyar bérektől magasabb fizut kapnál. Ha beteg vagy akkor meg koppansz majd…

Külföld, én is azt ajánlom. Kint még mosogatás is jobban fizet. Ez az ország egy süllyedő hajó.

2023. máj. 3. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#4

Amikor én suliba jártam (2000-es évek) akkor eszetlenül mimdenki jelentkezet fősulira meg egyetemre (idézem) "mert mi nem leszünk munkások", hol ott már akkor is mondták a tanárok, hogy aki pénzt szeretne keresni, az szakmunkát tanuljon.


Nos gondolom a sok büfészakos diplomás mérlegelte a helyzetét, mérlegelte, hogy a diplomájával milyen munkát tud elvégezni mennyiért.


De ez igaz mindenki másra is. Gondolom a rendőr is mérlegelei, mielött elmegy a suliba, hogy azzal kur.vara nem fog megélni....

2023. máj. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nalunk mostanaba gyengebb a jatt, pedig 80% kulfoldi... de emeltek a szervizdijat es a kulonbdozetet megkapjak szal kb ugyanaz. Ugy napi 35, de 40-45 is megesik jattal egyutt. Heti 150 korul, 4 nappal.
2023. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja meg a 8 oras bejelentes mar alap
2023. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Felszolgáló vagyok, 1700,- az órabérem. A borravalóért cserébe kapunk ebédet. Mivel kisvárosban van az étterem így délelőtt szinte senki nincs. Mostanában sokat gondolkodom hogy ez reális -e ? Eddig csak itt dolgoztam viszonylag jóban vagyunk, de úgy érzem kinőttem. Több vagyok, mást szeretnék csinálni.Én kapom a legtöbbet azok közül akik ott dolgoznak. Nincs táppénz csak egy idő után. Mondjuk nem sokat vagyok beteg. Annyi órát fizet amennyit dolgozunk. Rendesen be vagyunk jelentve.Egyébként sokminden zavar,sok az elvárás aminek megfelelek,de ez a kekeckedés minden apró dolgon. Egyszer jó úgy,máskor már máshogy csináljam...

30 fölött vagyok ha ez még számítana.

Érdekelne hogy más kisvárosi étteremben hogy működik?

2023. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajna Pesten kivul kb semmit sem eri meg dolgozni
2023. máj. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!