Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez nagyon gáz?

Szerintetek ez nagyon gáz?

Figyelt kérdés

Tavaly jelentkeztem egy pozícióra és interjún rákérdeztek az angolra. Na most az angolom iszonyú szedett-vedett, sorozatokból meg játékokból merített passzív tudás, arra elég, hogy ha külföldön vagyok akkor megértetem magam.

Interjún abban állapodtunk meg, hogy ok nekik ez így elég, néha angolul kell levelet írjak vagy angolul kell prezit írnom. Jó, mondom ezzel nem lesz gond, ezt összeollózom.

Azóta viszont egyre több megbeszélésem van ahol angolul kell beszélni, sőt, volt nálunk 1 hónapig egy partner és 2 hétig nekem kellett vele foglalkozni.

Mondanom sem kell, hogy nagyon gáz, hülyén érzem magam. Beszélek, de érzem, hogy tök rossz amiket mondok, nyelvtanilag teljesen vakvágány.

Mondtam a főnöknek, hogy nem ebben állapodtunk meg, de azt mondja, hogy szerinte jól elboldogulok vele.

A következő, hogy kiküldene Dániába pár napra munka miatt.

Nekem ez nagyon nem komfortos és nem értem, miért erőlteti. Gondolkodom, hogy felmondok emiatt mert nincs erre a stresszre szükségem. Ti mit gondoltok? Szerintetek se oké ha olyan munkákat varrnak a nyakamba amit direkt kikötöttem, hogy nem megy? Vegyenek fel akkor olyat, akinek megy folyékonyan.



2023. máj. 5. 20:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg jobban megy mint gondolnád, mivel a főnök is látja és meg is bízik benned, csak te érzed magad kellemetlenül. Az meg hogy nyelvtanilag nem helyes, nem számít, ha megértenek. Jobban bízz magadban mert azért megy ez!
2023. máj. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Angolban én már hallottam minden félét. De a lényeg: ez a nemzetközi kommunikáció nyelve és senki nem várja el már senkitől, hogy Shakespeare szinten tolja. Ha meg tudod értetni magad, akkor jó vagy.


Én ugyan így szorongok egyébként a német miatt, hiába van tanári diplomám is belőle meg c2 nyelvvizsgám, rohadtul nem érzem komfortosnak magam, amikor németekkel kell tárgyalnom. Állandó kisebbségi érzésem van, mert nekem ez nem az anyanyelvem és úgy érzem, hogy ha valami nem jön össze, akkor biztos ezért volt. De mi a tanulság? Gyakorlatilag tökéletesen beszélek németül, de mégis stresszelek, mert én egy ilyen kis stresszgolyó vagyok. Neked sem a tudással van baj (ha én stresszelek, akkor mindenkinek stresszelnie kellene...), hanem a rutin és az önbizalom hiányával. Ezt pedig magaddal tudod megbeszélni első sorban, hogy leszarod, hogy mit gondolnak a dánok, te kimész, elmondod amit akarsz aztán hazajossz.

2023. máj. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1,2


Köszi, valóban nagyon kritikus vagyok magammal + infp személyiséggel eleve stresszes már megszólalni is, nem hogy a dánokkal meetinget tartani angolul

2023. máj. 5. 20:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem panaszkodik rád senki, akkor szard le... Majd ha nem értenek meg egyáltalán, akkor lehet stresszelni, addig felesleges.

De ahogy látom nem ez a helyzet, szóval inkább örülj neki.

2023. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"mégis stresszelek, mert én egy ilyen kis stresszgolyó vagyok"

:DD


Kérdező, amiben megállapodtatok, az már egy éve volt. Eleinte tényleg csak olyasmiket kellett csinálnod, de azóta szemmel láthatólag előléptettek. :)

Ha nem akarod, nem csinálod, nem vagy rabszolga.

Ha gondolod, arra hivatkozva, hogy sokkal több mindent kell már csinálnod, mint eleinte, kérj fizetésemelést (főleg, ha nem kaptál menet közben).

Mindenesetre szerintem vedd lazán, és csak nyugodtan csacsogjál angolul, mint eddig, jól csinálod! :) Ha nem jól csinálnád, már régesrég kirúgtak volna! :)

2023. máj. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%
Mondjál fel, aztán legyél hajléktalan, ha az neked kevesebb stressz.
2023. máj. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
65%
6:os bunkó vagy
2023. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Pont így fejlődik az angolod, hogy folyamatosan használnod kell, örülj minden lehetőségnek, amikor kommunikálhatsz. Ha nagyon stresszelsz, vegyél 20-30 órát egy tanártól, hogy rakja rendbe az alap nyelvtanodat.
2023. máj. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem inkább legyél büszke !

Meg aztán így fejlődik az angolod is!

Minden jót ! :)

2023. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!