Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van úgy a munkáltatók...

Miért van úgy a munkáltatók többségénél, hogy az egyik dolgozót lehet terhelni és túlóráztatni a másik pedig válogathat vagy elutasíthatja a feladatott? (Irodai munka)

Figyelt kérdés
Mindezt alacsonyabb bérért és megbecsülésért és felsőfokú végzettséggel.
2023. máj. 26. 06:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Mert van, aki szereti magát, képes kiállni magáért, tud nemet mondani. És van, aki meg nem szereti magát, érzelmileg befolyásolható és el van vele hitetve, hogy milyen jó és értékes, ha mindent megcsinál és túlórázik.
2023. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Szokásos gyakoris picsogás.


Ha levesszük róla a vizriolt, akkor sok esetben az látható, hogy van egy nehezen motiválható kolléga, illetve egy, aki nyitott a kihívásokra, akivel lehet hosszú távon gondolkodni, ezért be lehet tanítani a bonyolultabb feladatokba.


Ó, hányszor találkoztam olyannal, aki csak picsogott, hogy egem meg mire fel léptettek elő, aztán amikor őt is előléptették a nagy semmire, és megkapta az első komolyabb feladatokat, akkor meg az volt a baja.

2023. máj. 26. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én is így érzem. Előző munkahelyemen voltak olyan dolgok, amiket csak adott emberek csináltak, persze nem több pénzért és a jutalék rendszerbe bele sem számított. Ha az adott ember kilépett, akkor lehetett jelentkezni a feladatra. Egyetlen olyan eset volt, amikor csak kiválasztották az embert, na természetesen ez engem érintett :D Utána 3 hónapra betettek egy másik részlegre. Aztán megint rám akartak sózni valamit, na akkor felmondtam.


Amúgy a mostani helyemen van egy nő aki régóta itt van és jól dolgozik. Neki meg van engedve óránként fél óra cigi szünet, én meg 2 percre nem mehetek mosdóba akármikor...

2023. máj. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert az egyik volt olyan ökör, hogy mindig elvállalta a túlórát, plusz munkát amikor mondták neki.

A legutóbbi munkahelyemen tanultam meg én is nemet mondani. ("nincs benne a munkaszerződésemben", "lesz4rom hogy nem lesz elvégezve a munka időre, szabadnapom van", "akkor tudod mit? Felmondok. Menj be te! ")

Mi lett a vége? Ha mégis elvégzem ezt azt, vagy bejövök ekkor meg akkor adnak 20-30ezret pluszban (arra az egy alkalomra). Fogadok a munkatársamnak alapból járt ez az ajánlat.

2023. máj. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én világéletemben irodákban dolgoztam, soha ilyen nem volt még.

Mindenkinek megvan a maga reszortja munkaköre, ha közös feladatokat kell szétszórni abbol is mindenkire jut egy kis részfeladat es csapatmunka vagy pluaz projektek az egész.

Pedig nem egy cégnél dolgoztam mar es nem is kisnevű cégeknél. Most is egy központban vagyok

2023. máj. 26. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Irodai munkában is van ilyen. Amit nem lehet gyorsan, könnyen megcsinálni és nem olyan látványos azt mindig lepasszolják. Vagy azzal jönnek, hogy ezt te jobban tudod, nem érek rá, stb. igazából nem akar vele egész nap szórakozni.
2023. máj. 26. 09:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kollega kollegára nem is osztogathatna semmit. Max szivességből besegitesz(ilyenek vannak)vagy nem, de ezt az dönti el akitől kérik a segitséget.
2023. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hierarchia
2023. máj. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van.

És az az ijesztő, hogy megborult a szorgalmasan dolgozók és a semmittevő pletykafészkek aránya, természetesen nem a szorgalmasak javára.

A főnökasszony barátnői tényleg csak beszélgetni, meg vihorászni járnak be. Bezárni nem fogunk, mivel részben állami hely. A fizu nem szar, mégse dolgoznak....

2023. máj. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
De megkell csinálni valakinek a munkát. Teljesen természetes, hogy én másnak segítek, de ez nincs fordítva. Egyesek valóban akkorát nyerítenek vihogva mint egy ló...
2023. máj. 26. 18:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!