Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem találok egyszerűen...

Miért nem találok egyszerűen egy elfogadhatónak, normálisnak mondható állást?

Figyelt kérdés

2 hónapja böngészem az álláshirdető portálokat de már teljesen kivagyok tőle. Az állások 98%-a gyári munka potom pénzért amiből 1 albérletet nem lehet kifizetni. Van 2 szakmám amikben nem sok felmutatható tapasztalatom van sajnos. Ha találok egy hirdetést amiben a végzettségemnek megfelelő embert keresnek akkor kapásból oda van írva, hogy 1-3 év szakmai tapasztalat + közép/ felsőfokú nyelvtudás (tudok angolul csak papírom nincs róla ami nekik fontos..). Szóval az adott szakmákban a pályakezdők egyszerűen ki vannak kosarazva esélyt sem kaphatnak (hogy legyen tapasztalatom, ha mindenhova csak tapasztalat rendelkezdő embert vesznek fel?..) Ismerősöm pedig nincs aki felvegyen és tanítson 1-2 évet, hogy legyen. Szóval ezt a szakmai dolgokat elengedtem.

Így marad a 3 lehetőség amikkel teli vannak ezek az oldalak: gyári munka, fuvarozás, értékesítés (utóbbiban van pár év tapasztalatom de soha többé..). Ezeken kívűl tényleg nem létezik már más ebben az országban? Oké vannak diplomás melók is de az 3-4 év mire elvégzem.

Nincsennek nagy igényeim de azért tényleg alja kutya munkákon kívül potom pénzért semmi más nincs már ebben az országban amihez nem kell több év tapasztalat?..

Ha lenne valami tipped a 3 felsorolt tevékenységen kívűl azt szívesen fogadnám.


2023. máj. 26. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog nem derül ki: milyen munkát szeretnél?
2023. máj. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak két hónapja? Én több mint egy éve.


Egyébként hol kérik papíron a nyelvtudást? Én még egy ilyen hellyel nem találkoztam.


Egyébként ha jól értem, nem értesz semmihez a nyelven kívül, de szeretnél valami munkát, ahol érteni kellene valamihez? Úgy nehéz.

2023. máj. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1

Valami olyat amiben ember számba is vagy véve, valamennyire meg is becsülik a munkádat, tudsz valamit felmutatni egy kis idő után benne nem pedig csak annyi, hogy nyomogatod a gombokat a 6 osztályos dzsekszonka mellett napi 8-10-12 órában és 10 év múlva is ugyan ott vagy és egy lépéssel sem előrébb.

#2

Nagyon nem jól érted. :D Érteni értek egy jópár dologhoz csak itt is az a szitu, hogy papírom nincs róla ami márpedig kell az állás betöltéséhez.. persze nem a sarki jóska pista ev. fajta munkáltatókra gondolok aki napi bejelentéssel felvesz papír nlk is vagy minimálbér bejelentéssel és szóbeli valós fizetés megállapodással (vagy kifizeti vagy nem..) De ott már tényleg bajok vannak, ha 1 éve nem találsz munkát. :D

2023. máj. 26. 15:18
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Próbálj bejutni újra sales-be egy jó termékbe. Pl. Irodatechnika, hr és egyéb outsourcing, IT.
2023. máj. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#3: látom, viccesnek tűnik számodra a helyzetem, de nekem jelenleg van munkám, ugyanakkor muszáj váltanom, és különböző intenzítással munkát keresve tart több mint egy éve a "munkakeresés".

Csak én megtehetem, hogy válogassak.


Azt viszont nem írod, hogy mi is az, amihez értesz. Meg most is jössz azzal, hogy nincs papírod róla: nekem sincs egy rakás dologról, aztán interjún bizonyítom, hogy értek hozzá.


Meg nekem még mindig nem vilgos, mi lenne számodra az ideális (és reális) munka.

2023. máj. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Jelentkezz olyan helyekre, ahol tapasztalatot kérne, sokszor simán felvesznek tapasztalat nélkül is.
2023. máj. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
36%
Szóval kb semmilyen végzettséged nincs, a gyári meló meg ciki. Ha meg tudsz angolul, akkor miért nem teszed le a nyelvvizsgát? Kérsz egy időpontot és kész.
2023. máj. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha fent vagy facebookon, lépj be a városod álláskereső csoportjába. Álláshirdető oldalakkal ne vesződj.

Namost, ha bent vagy a face csoportban, kismillió hirddetést fogsz látni helyi vállalkozóktól, akik tényleg keresnek embert, és nem kamuhirdetgetnek.

És legyél türelmes. 4 hónapomba telt, mire normális munkát találtam.

2023. máj. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Először döntsd el, hogy munkát szeretnél vagy csak panaszkodni és kifogásokat keresni.

Ha a neked tetsző munkakörben elvárják a nyelvvizsgát akkor tegyél le egyet.

Pár hét alatt megvan ha már tudod a nyelvet.

2023. máj. 27. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg nem tudja annyira, hogy levizsgázzon.
2023. máj. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!