Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért keresnek keveset a...

Miért keresnek keveset a rendőrök Budapesten, vidéken meg teljesen elfogadható és még jónak is mondható a fizetésük?

Figyelt kérdés

A családban van rendőr. Nem tiszt, de van főiskolája. Ő már idősebb rendőr, körzeti megbízott. A fizetésükről kapnak kivonatot. Azon láttam, hogy 192 Ft-ot kap kézhez!!! Ez azért igen jó itthoni viszonylatban és úgy, hogy nem is tiszt!


A korábbi osztályomból többen mentek rendőrnek. Akik Budapestre kerültek mind panaszkodnak a fizetésre, hogy alig kapnak kézhez vagy 80 000 Ft-ot.


A többi ismerősöm megyeszékhelyen dolgozik és mind járőr és legalább 120 - 130 000 Ft-ot kapnak kézhez.



2014. jún. 30. 17:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem keresnek ők sem kevesebbet. Csak Budapesten főként vidéki kezdő rendőröket tesznek fel, mert senki nem akar ott dolgozni. Így ezek a rendőrök rákényszerülnek, hogy rendőrségi szállón lakjanak, aminek viszont ára van. A szállás stb árát vonják le már eleve a fizetésükből, azért marad kevés.


Csak a tudatlank hiszik azt, hogy a rendőrök 80 - 90 ezer Ft-ot keresnek. Állami "cég" meg kell nézni a bértáblázatukat és ennyi. Már egy egyszerű kormánytisztviselő is 150 ezer Ft-ról indít a rendőrségnél.

2014. jún. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Orbán Viktor ígéretet tett nekik, hogy most a rendőrök fizuját emeli. Kb. rá is kényszerül, mert egyre több rendőr szerel le és megy máshova dolgozni. De nem legföbbképpen a fizetés miatt. A párom bűnügyi technikus és még folyamatban van a főiskolája, még nem tiszt. De ő soha nem kap 200.000ftnál kevesebbet kézbe.
2014. jún. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2%

"Akik Budapestre kerültek mind panaszkodnak a fizetésre, hogy alig kapnak kézhez vagy 80 000 Ft-ot. "


Akkor mit panaszkodnak? Én közmunkás vagyok Békésben, ami sokkal nehezebb munka és 50 600 forintot kapok kézhez. Majd ha egyszer elmennek dolgozni, megtudják mi a magyarok Istene.

2014. jún. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
3%
A rendőrséget már rég fel kellett volna oszlatni. Tagjait száműzni, vagyonukat pedig elkobozni.
2014. jún. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

"Akkor mit panaszkodnak? Én közmunkás vagyok Békésben, ami sokkal nehezebb munka és 50 600 forintot kapok kézhez. Majd ha egyszer elmennek dolgozni, megtudják mi a magyarok Istene."


Azért tanultak rendőrnek, hogy ne fillérekért keljen ganézniuk Békésben.

2014. jún. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
"keljen" = kelljen
2014. jún. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Miért pont a közmunkásokt kellene megfizetni? Az egy nagy hülyeség, mellesleg meg tudjuk javarészt kik dolgoznak benne. Termelni nem termel, csak az adózók pénzét örli fel.

Szidják a rendőröket, de mégis tele vannak a börtönök, legalább ennyi hasznuk van.

Ilyen felfogással az orvost ne fizessük meg, mert kényelemben él, a mezőgazdasági munkást vagy a tanulatlanokat, aki fizikai munkára kényszerül meg igen?


Én föiskolát végzek, ahogy sikerül már lépek is le az országból, hogy boldoguljak és nem akarok beletörödni a sorsomba itthon és másokat okolni és szidni az alacsony fizetés miatt. Kint a szakmámban dolgozhatok és el is ismerik a diplomámat, amiért én fizetek.

2014. jún. 30. 17:54
 8/20 anonim ***** válasza:
73%
Érdekes, több rendőr ismerősöm van, néhányuknak láttam a fizetési papírját, nem kezdő egyik sem. Amikor még megvoltak a plusz pótlékaik, akkor sem vittek haza 130-150 000 Ft.nál több fizetést (nettó). Ha valaki jobban utánanéz egy kezdő rendőr nettó alap fizetése valóban alig 80 000 Ft, pótlékok javát elvették, nem éri el a szakképzett minimálbért se.
2014. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

"Amikor még megvoltak a plusz pótlékaik, akkor sem vittek haza 130-150 000 Ft.nál több fizetést (nettó)"


Igen, alap fizetés pótlékokkal ennyi. Ezzel nincs is baj. De amit én írok, ott már magasabb beosztás van és nem az alap járőr.

2014. jún. 30. 17:59
 10/20 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, az sem mindegy milyen beosztása van, szorzókkal dolgoznak. Járőr, járőrvezetők kevesebbet kapnak (ez a legalsó beosztás), egy körzeti megbízott nagyobb szorzót kap. Egy bűnügyi technikus nyilván többet keres, a nyomozóknak is több a bérük, de alapvetően az alapfizetés alacsony, kb 15 éve nem emeltek rajta.
2014. jún. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!